Zalety bitcoina
06 Kwi

Zalety bitcoina

Ostatnio wzrosło globalne zainteresowanie bitcoinem, dlatego niezwykle ważne staje się zrozumienie podstawy tej i wszystkich innych form wirtualnych walut. Bitcoin i jego alternatywy są oparte na algorytmach kryptograficznych, które są szyfrowane. Dzięki temu zdecentralizowana waluta, daje prawo własności użytkownikowi – a nie jak w przypadku lokaty bankowej – bankowi. Można je kupić za pośrednictwem giełdy online lub bankomatu Bitcoin. Cechą charakterystyczną bitcoina jest to, że może on ograniczyć szanse oszustwa i kradzieży tożsamości, a tym samym jest uważany za bezpieczny sposób przechowywania pieniędzy. Bitmonetki umożliwiają kupowanie towarów i usług online, a także przekazywanie pieniędzy.

Pierwsza polska giełda kryptowalut

Przez ostatni rok, zainteresowanie wszystkimi krtyptowalutami bardzo rosło, co miało odzwierciedlenie w całkowitej kapitalizacji rynku – rynek kryptowalut rósł w zastraszającym tempie. Na rynek przyszło wielu nowych inwestorów nie do końca rozumiejących czym jest bitcoin.

Tradycyjna waluta, taka jak dolar amerykański, ma pewne wady, z których większość wydaje się być niezauważana lub przez większość ludzi akceptowana z braku alternatywy. Bitcoin może rozwiązać niektóre z tych problemów, a także zaoferować udoskonalenie procesów płatności. Oto niektóre z korzyści, jakie bitcoin posiada w stosunku do tradycyjnych walut.

 

Zalety bitcoina - korzyści z używania bitcoina
Zalety bitcoina – korzyści z używania bitcoina

 

Zalety bitcoina – decentralizacja

Bitcoin jest cyfrowy i zdecentralizowany – dzięki Bitcoinowi ludzie mają możliwość wymiany wartości bez pośredników, co przekłada się na większą kontrolę nad funduszami i niższe opłaty transakcyjne. Jest szybszy, tańszy, bezpieczniejszy. Bitcoin jest zdecentralizowaną walutą. Żadna centralna jednostka nie reguluje tego ani nie kontroluje go. Brak centralnej jednostki oznacza, że ​​żadna jednostka nie może napompować za pomocą inflacji ceny bitcoina ani zdewaluować go, manipulując jego podażą. Dzięki temu bitcoin opiera się ryzyku drukowania pieniędzy przez rząd, który, poprzez inflację mógłby osłabić twoje oszczędności. Tworzenie nowych bitcoinów odbywa się w stabilnym tempie i zmniejsza się o połowę co cztery lata, tworząc ograniczoną podaż 21 milionów sztuk. Ponadto nie ma pojedynczego punktu centralnego który mógłby ulec awarii. Jeśli rząd USA upadnie, może to mieć szkodliwy wpływ na dolara. Bitcoin rośnie, bez centralnej jednostki. Jest to sieć rozproszona, więc jeśli jedna z części sieci zawiedzie lub przejdzie w tryb offline, Bitcoin nadal będzie działał.

PRZECZYTAJ TAKŻE: „KTÓRĄ GIEŁDĘ WYBRAĆ? BITBAY CZY BINANCE?”

Zalety bitcoina – elastyczność

Jak już wiemy, Bitcoin może pomóc nam w zakupach online. To jak e-portfel, w którym można stworzyć technologię blockchain do przechowywania, śledzenia i wydawania pieniędzy cyfrowych. To transnarodowa waluta cyfrowa – Nie ma żadnych granic dla Bitcoin lub kryptowalut. Bitcoin umożliwia płynne międzynarodowe transakcje.

Łatwy w użyciu – W przypadku tradycyjnych banków może być trudne i/lub czasochłonne np.: otwarcie konta bankowego. Konfiguracja rachunków bankowych dla płatności jest jeszcze bardziej skomplikowana. Adres Bitcoin można stworzyć bardzo szybko i bez opłat. Zamiast wypełniać formularze ze swoim adresem, numerem karty kredytowej itp., możesz po prostu przesłać pieniądze na adres elektroniczny.

Czytaj także:  Bitfinex i Bitbay przenoszą się do Europy

Ponieważ Bitcoin posiada formę elektroniczną, łatwo go przechowywać i przenosić. Złoto jest w rzeczywistości dość ciężkie i zajmuje dużo przestrzeni fizycznej. Podobnie gotówka. Może być trudno nosić ze sobą złoto i używać go do regularnych zakupów dlatego powstały banknoty (z ang: bank note – nota bankowa). Pierwsze banknoty to nic innego jak papierowe potwierdzenie wydawane przez bank lub inna instytucję przetrzymującą złoto, posiadania odpowiedniej ilości złota. Bitcoin może być przechowywany na przenośnym urządzeniu wielkości karty kredytowej lub po prostu online.

Zalety bitcoina – Ochrona prywatności

Z jednej strony Bitcoin jest niezwykle przejrzysty, ponieważ księga główna (Blockchain) daje pełny wgląd w informacje skąd pochodzą transakcje i gdzie są wysyłane. Z drugiej strony, nikt nie wie, kto ma konkretny adres bitcoin. Jeśli nie chcesz być identyfikowany jak to ma miejsce w standardowym systemie bankowy, możesz zachować anonimowość używając kryptowalut. Bitcoin ma silniejszą ochronę prywatności niż PayPal. Konta Bitcoin są szeregiem liter i cyfr bez imion i nazwisk, nie mają żadnych danych osobowych. Użytkownicy mogą mieć wiele adresów. Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie chcesz, aby ktokolwiek wiedział o transakcji, którą tworzysz, bitcoin może być lepszą opcją niż, powiedzmy, czekiem. Podejrzewam, że ochrona prywatności jest powodem, dla którego Bitcoin był używany do kupowania nielegalnych produktów takich jak narkotyki przez Internet.

Zalety bitcoina – inwestycja

Doskonałe narzędzie do inwestowania – Bitcoin może być używany na całym świecie bez przechodzenia przez proces konwersji. Jest uważany za równy złotemu i łączy w sobie to, co najlepsze w gotówce i w złocie

Zalety bitcoina - inwestycja
Zalety bitcoina – inwestycja

, zapewniając jednocześnie otwarty rynek i brak ograniczeń nałożonych przez banki lub rządy. Bitcoin jest systeme peer-to-peer i otwarty, a jednocześnie bezpieczny – Bitcoin umożliwia wymianę i przesył środków w Internecie bez pośrednika i daje swoim użytkownikom dostęp do ich salda za pomocą hasła znanego jako klucz prywatny. Jest więc prywatny, bezpieczny i jednocześnie otwarty. Kopiowanie (inflacja) jest niemożliwa – nie ma możliwości duplikowania bitcoina, w przeciwieństwie do gotówki.

Bitcoin nie może zostać zniszczony ani uszkodzony. Podaż złota może zostać zmanipulowana, jeśli pojawi się więcej złota lub zostanie ono zniszczone. Waluta fizyczna (gotówka) może zostać podrobiona lub zniszczona. Zmiany w podaży powodują zmiany w cenie. Bitcoin ze względy na swoją cyfrową postać, nie może zostać zniszczony.

Zalety Bitcoina – Swoboda przeprowadzania transakcji

Bitcoin nie ma posiada ośrodka kontrolującego transakcje, dlatego też jest większa swoboda transakcji. W przypadku tradycyjnej waluty fundusze mogą zostać zamrożone lub przechwycone przez pośrednika (takiego jak PayPal, bank lub firma wydająca karty kredytowe) lub przez rząd. Pośrednicy mogą również zakazać transakcji dotyczących towarów lub usług według własnego uznania. Jeśli pośrednik zdecyduje, że nie chce pozwolić ci dokonać danej transakcji, może zablokować Tobie możliwość płatności za dane towary lub usługi. Firmy płatnicze, takie jak PayPal, zgłosiły, że zabroniły transakcji związanych z treściami o charakterze seksualnym. Jeśli masz firmę pornograficzną lub firmę produkującą zabawki dla dorosłych, możesz nie mieć możliwości korzystania z systemu PayPal.

Czytaj także:  Co to są Kryptowaluty?

Zalety bitcoina – szybkie transfery gotówki

Szybkie przelewy – Podczas gdy tradycyjne przelewy mogą trwać długo (nawet czasami nawet dni), transakcje bitcoinowe mogą zająć tylko około 10 minut. Możesz wysłać bitcoin w dowolne miejsce, a przyjdzie kilka minut później. Gdy tylko sieć Bitcoin przetworzy płatność, zostaje przeniesiona. Fizyczne banki często ograniczone są przez godziny pracy i są zamknięte w nocy i weekendy. Nawet PayPal ma ograniczenia co do kwot, które można wypłacić w danym miesiącu, co oznacza, że w wypadku wyczerpania limitu trzeba poczekać miesiąc, aby faktycznie otrzymać faktyczne fundusze.

PRZECZYTAJ TAKŻE: „CO TO JEST BLOCKCHAIN?”

Zalety bitcoina – bezpieczeństwo

Bitcoin eliminuje ryzyko oszustwa związanego z kartami kredytowymi. Przestępcy mogą wykradać osobiste informacje o klientach i numery kart kredytowych i wykorzystywać je do dokonywania nieuczciwych zakupów. Bitcoin jest czysto cyfrowy, a więc odbiorca płatności nie widzi żadnych informacji od nadawcy, które mogłyby zostać wykorzystane do kradzieży pieniędzy od nadawcy w przyszłości. Oszustwa związane z kartami kredytowymi mogą być poważnym wydatkiem dla handlowców i procesorów kart kredytowych. Niektórzy kupcy internetowi zmuszeni są odrzucić niektóre zakupy, których obawy mogą być oszukańcze. Procesory kart kredytowych i banki wydały pieniądze na systemy wykrywania oszustw.

Dlaczego warto używać bitcoin

Bitcoin został pierwotnie stworzony jako alternatywna, zdecentralizowana metoda płatności. W przeciwieństwie do międzynarodowych przelewów bankowych w tamtym czasie, było to tanie i niemal natychmiastowe. Dodatkową korzyścią dla handlowców (mniej dla użytkowników) było to, że był nieodwracalny, eliminując ryzyko kosztownych zwrotów.

Zalety bitcoina - decentralizacja
Sieć Bitcoin tworzą takie właśnie kopalnie bitcoinów. Każda taka kopalnia przechowuje łańcuch blockchain bitcoina, Dzięki temu dane znajdują się w setkach tysięcy miejsc na świecie,

Jednak poprawa krajowych metod płatności i szybki rozwój alternatywnych (nie kryptowalutowych) form międzynarodowych transferów zmniejszył przewagę Bitcoin w tym obszarze, zwłaszcza biorąc pod uwagę rosnące opłaty i częste wąskie gardła sieci. Ponadto rosnący nadzór i regulacje mające na celu zapobieganie praniu pieniędzy i nielegalnym transakcjom ograniczyły korzystanie z krypto waluty w celu ochrony prywatności. W niektórych częściach świata bitcoin jest nadal wydajniejszym i tańszym sposobem transferu pieniędzy za granice, a niektóre z tych inicjatyw korzystają z kilku startupów przekazów pieniężnych.

Jednak koszt i szybkość Bitcoina ulegają erozji, gdy tradycyjne kanały się poprawiają (a opłaty sieciowe wciąż rosną), a płynność pozostaje problemem w wielu krajach. Ponadto pewna liczba dużych i małych sprzedawców akceptuje krypto-walutę jako formę płatności, chociaż raporty sugerują, że popyt na tę funkcję nie jest wysoki. Wiele osób czuje się bardziej komfortowo, przechowując część swoich bogactw w bezpiecznie przechowywanym bitcoin, gdzie centralny organ nie może zablokować dostępu lub zlikwidować.

Ostatnio wydaje się, że bitcoin przejął rolę aktywów inwestycyjnych, ponieważ inwestorzy, inwestorzy instytucjonalni i drobni oszczędzający zbudzili się z potencjalnych zysków z aprecjacji cen.nWedług niektórych źródeł bitcoin jest coraz częściej wykorzystywany do prania brudnych pieniędzy. Ale wiemy, że nie zrobiłbyś tego. Poza tym bitcoin nie jest, jak się powszechnie uważa, dobrym narzędziem do prania brudnych pieniędzy, wyłudzania czy finansowania terroryzmu, ponieważ jest on zarówno identyfikowalny, jak i przejrzysty – co może potwierdzić fala niedawnych aresztowań. Goldman- Sachsn96-milionowy bank inwestycyjny Goldman Sachs uważa, że ​​bitcoin to nowe złoto, najważniejszy sklep wartości na globalnym rynku finansowym.

Czytaj także:  Co to jest bitcoin i jak działa?

Goldman Sachs o Bitcoin

W raporcie wysłanym do klientów banku, analityk Goldman Sachs, Zach Pandl, napisał, że szybki wzrost popytu na bitcoin został wywołany rosnącym niezadowoleniem z regulowanych systemów monetarnych i obecnej infrastruktury bankowej.

W dłuższej perspektywie, gdy kryptowaluty dojrzewają i przekształcają się w istotną kategorię aktywów, Pandl zauważył, że waluty cyfrowe, takie jak bitcoin, będą generować niższe zyski, ale będą wykazywać wysoki poziom stabilności, jak złoto i inne bezpieczne aktywa. On napisał:

 Powinniśmy podkreślić, że jako pieniądze, kryptowaluty powinny mieć niskie spodziewane zyski w dłuższej perspektywie, pomimo wysokich zwrotów w ostatnim czasie. Waluty cyfrowe powinny być uważane za aktywa o niskiej / zerowej stopie zwrotu lub o charakterze zbliżonym do zabezpieczenia, zbliżone do złota lub niektórych innych metali.

Jednak Pandl dostarczył również negatywny punkt widzenia na trend cen Bitcoin i wykładniczy wskaźnik wzrostu rynku kryptowalut, dzieląc sentyment ekspertów na rynku kryptowalut, takich jak twórca Ethereum Vitalik Buterin i współzałożyciel Charles Hoskinson.

W grudniu Buterin oświadczył:

W związku z tym całkowity limit rynkowy kryptokogu osiągnął obecnie poziom 0,5 biliona USD. Ale czy to zarobiliśmy? Ilu nieopłaconych osób zbankrutowaliśmy? Jak bardzo umożliwiliśmy handel odporny na cenzurę dla zwykłych ludzi? Ile stworzyliśmy dappów, które mają duże zastosowanie? Niska wartość dodana na użytkownika za użycie blockchaina jest w porządku, ale musisz nadrobić to w objętości. Odpowiedź na wszystkie te pytania zdecydowanie nie jest zerowa, aw niektórych przypadkach jest dość znacząca. Ale nie na tyle, by powiedzieć, że jest to 0,5 bilionów dolarów znaczących. Niewystarczająco.

Podczas gdy wycena rynkowa kilku dużych kryptowalut, takich jak bitcoin i Ethereum, może być uzasadniona z uwagi na dużą liczbę użytkowników i wzrost aktywności użytkowników, rynkowa wycena innych kryptowalut na rynku może być kwestionowana. W tym sensie Pandl opis rynku kryptowalut jako „klasycznej bańki spekulacyjnej” może być również uzasadniony.

Jaki jest potencjał Bitcoina

Jak wyjaśniał CEO Goldman Sachs  Lloyd Blankfein w wywiadzie dla CNBC, jeśli bitcoin jest naturalnym postępem od pieniądza fiducjarnego lub fizycznych form pieniądza do walut cyfrowych, rynkowa wycena bitcoina może być łatwo uzasadniona. Blankfein podkreślił, że zniesienie standardu złota i nagłe wprowadzenie systemu waluty pieniądza nie zostało zaakceptowane i przyjęte przez osoby fizyczne i przedsiębiorstwa na początku. Z biegiem czasu globalna gospodarka dostosowała się do systemu waluty pieniądza i zaczęła go używać jako głównej formy pieniądza. Bitcoin może prowadzić do naturalnego przejścia od walut gotówkowych do walut cyfrowych, podobnie jak zmiana ze złota na dolara amerykańskiego.

Poruszasz się trochę dalej i dostajesz bitcoin, który nie jest walutą, więc nie ufam, i nie podoba mi się to. Z drugiej strony, jeśli to działa, mówię, że to był naturalny postęp od twardego pieniądza do pieniędzy cyfrowych – powiedział Blankfein.

Zalety Bitcoina – podsumowanie

Jak widać Bitcoin ma wiele zalet i ma mocne szanse na zostanie aternatywą dla walut FIAT. Jeśli ninteresuje was więcej informacji na temat zalet Bitocina to koniecznie zobacz bitcoinowy poradnik w którym autor szczegółowo opisuje tę najpopularniejszą kryptowalutę.

Leave A Comment