Wzrost ceny Bitcoin po słowach Elona Muska

Wzrost ceny Bitcoin po słowach Elona Muska

Wzrost ceny Bitcoin przez słowa Elona Muska?

Czy rekordowy wzrost ceny Bitcoin ma związek  ostatnimi rewelacjami ogłoszonymi przez Elona Muska? Naszym zdaniem tak. Nie od dziś wiadomo, jak duży wpływ na cenę giełdowych aktywów mają informacje, które wychodzą od największych graczy takich jak rządy czy wielkie spółki.

Pierwsza polska giełda kryptowalut

Bitcoin notuje rekordowe wzrosty, mówi się, że głównym napędem wzrostu ceny Bitcoina jest informacją od Elona Muska, który zelektryzował świat motoryzacji oraz kryptowalut informacją jakoby, Tesla Inc wkrótce będzie przyjmować płatności za swoje pojazdy elektryczne w tej kryptowalucie i ujawnił, że sam zainwestował w Bitcoina 1,5 miliarda dolarów.

Czytaj także:  Bezpieczeństwo Bitcoin

Wzrost ceny Bitcoin – Dlaczego cena Bitcoin tak gwałtownie wzrosła?

Bitcoin mocno zyskał na wartości, zyskując ponad 300% wartości w roku 2020 r., przebijając swój rekordowy poziom 42 000 USD w styczniu i przekraczając 44 000 USD w poniedziałek.

Było to częściowo spowodowane przez dużych inwestorów instytucjonalnych, którzy postrzegają Bitcoina jako zabezpieczenie przed inflacją w erze ogromnych pandemicznych bodźców finansowych, a także są przyciągani przez rosnące regulacje nieprzejrzystego rynku kryptowalut.

Pojawiły się również sygnały, że Bitcoin może zaakceptowany jako bardziej mainstreamowy środek płatniczy. PayPal Holdings Inc ogłosił w październiku, że pozwoli klientom kupować, sprzedawać i przechowywać Bitcoin i inne wirtualne monety za pomocą swoich portfeli online. Firma będzie również w stanie wykorzystać kryptowaluty do zakupów w 26 milionach sprzedawców w swojej sieci począwszy od tego roku.

Czytaj także:  Spadek ceny Bitcoin

Co na to eksperci?

Kryptowaluta, pierwotnie zaprojektowana w celu obalenia establishmentu, przebyła długą drogę od swoich kontrkulturowych korzeni, a instytucje finansowe, takie jak fundusze hedgingowe i wielkie korporacje, napędzają rynek.

Niektórzy eksperci branżowi uważają, że Musk i Tesla przyspieszają jej włączenie do finansowego mainstreamu.

„To z pewnością coś kompletnie innego w świecie finasów” – powiedział Eric Turner, wiceprezes ds. badań rynku w firmie Messari zajmującej się badaniami i danymi dotyczącymi kryptowalut.

„Myślę, że zobaczymy duży wzrost w ilości firm szukających alokacji swoich aktywów w Bitcoina zwłaszcza teraz, gdy Tesla wykonała pierwszy ruch. Jedna z największych firm na świecie posiada dużą ilość Bitcoina, a przez rozszerzenie, każdy inwestor, który posiada Teslę (lub nawet tylko fundusz S&P 500) ma również ekspozycję na nią.”

Czytaj także:  3 rzeczy, których nie należy robić gdy cena bitcoina spada.

Jeśli Twoim zdaniem Bitcoin to dobra inwestycja, przeczytaj jak kupić Bitcoin.

 

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *