Wydobycie Ethereum – test kart graficznych

Wydobycie Ethereum – test kart graficznych zobacz na czym najlepiej kopać Ethereum. Poniżej przedstawiamy Wam zestawienie kart graficznych które naszym zdaniem są najlepsze do kopania Ethereum. W zestawieniu uwzględniliśmy karty serii Radeon oraz GTX. Test podzieliliśmy na kilka kategorii: najlepsza wydajność, najlepsze osiągi, największe rozczarowanie, karta która wygląda dobrze na papierze.

Pierwsza polska giełda kryptowalut
Bitbay polska giełda kryptowalut
Bitbay polska giełda kryptowalut

Najlepsza wydajność – AMD Radeon R9 295X2

AMD Radeon R9 295X2 pojawił się w kwietniu 2014 r. I ma ponad dwa lata, ale ta karta Dual-GPU zdobywa szczyty wyników wydobycia z wydajnością 57,6 MH / s. Karty te można kupić na E-bayu za 500 USD, ale zużycie prądu na tej karcie to przerażające 500W, więc pakowanie 7 z nich do jednej koparki byłoby ogromnym obciążeniem dla każdego zasilacza. Myśl o jednym systemie, ciągnącym 3500+ Watts jest całkiem szalony!

Czytaj także:  Blockchain - co to takiego?
Wydobycie Ethereum - test kart graficznych
Wydobycie Ethereum – test kart graficznych

Najlepsze osiągi – Radeon RX 480 i 580:

AMD Radeon RX 480 i Radeon RX 580 są solidnymi kartami graficznymi. Gdy AMD Radeon RX 480 pojawił się po raz pierwszy, ceny zaczęły się rosąć od 1000 PLN, a do tego wydobywano około 24 MH / s wydajności Etherium, ale można łatwo uzyskać do 25-27 MH / s, jeśli chcesz zmodyfikować system BIOS i podkręcając karty. Możesz zmniejszyć zużycie energii w AMD Wattman, aby uzyskać pobór mocy na tych kartach znacznie poniżej poziomu 150 W. Nowy AMD Radeon RX 580 wykorzystuje więcej mocy i kosztuje więcej niż Radeon RX 480, ale uzyskuje większą wydajność, a wiele osób może uzyskać 29 MH / s na kartę przy około 135 W mocy, gdy wykonasz wszystkie powszechnie znane korekty mocy. Dziwnym nie jest, że wszystkie karty AMD Radeon RX 580/570 są wyprzedane.

Czytaj także:  Rynek kryptowalut - tygodniowy przegląd

PRZECZYTAJ TAKŻE: RANKING NAJLEPSZYCH KART GRAFICZNYCH DO KOPANIA W 2018 ROKU!

Największe rozczarowanie – GeForce GTX 1080: 

Kiedy zobaczyliśmy, że NVIDIA GeForce GTX 1070 wyciąga 27,4 MH/s, byliśmy pod wrażeniem, co ciekawe, szybszy zegar NVIDIA GeForce GTX 1080 z większą liczbą rdzeni CUDA ma tylko 20 MH/s. NVIDIA twierdzi, że to dlatego, że kod bazowy Ethereum odpowiada właściwościom opóźnienia GDDR5 lepszym niż GDDR5X. Jeśli chodzi o Ethereum, GeForce GTX 1070 ma lepsze możliwości niż GeForce GTX 1080, co oznacza, że ​​NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti wykorzystuje pamięć GDDR5X i ma 32 MH / s.

Wygląda dobrze na papierze – AMD Radeon R9 NANO:

AMD Radeon R9 NANO uzyskuje imponujący 27 MH/s, ale to max jaki można naprawdę uzyskać, ponieważ AMD nie pozwala na podkręcanie pamięci HBM. Ta karta, jak na zużycie 175 W ma dobrą wydajność, ale przy 1700 PLN trzeba więcej czasu poświęcić na zwrot z inwestycji. Jeśli chodzi o opłacalność, możesz kupić dwie karty Radeona RX 480/580 w tej cenie i podkręcać je, aby uzyskać do 27 MH/s przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii, aby uzyskać oszczędności rzędu 40-50 W na kartę. AMD Radeon R9 390 ma imponujący 30 MH/s w na papierze, ale zużycie prądu na poziomie 275 W sprawia, że karta nie jest najlepszym wyborem.

Czytaj także:  Skąd bierze się cena bitcoin?

Najgorszy w porównaniu – GTX 900:

Karty z serii NVIDIA GeForce GTX 900 nie działają dobrze w systemie Windows 10 i używają więcej energii, więc jeśli masz jedną z tych kart, musisz uruchomić system Windows 7 lub EthOS, gdzie można uzyskać wyższe poziomy wydajności ze starszymi sterownikami. Odrób pracę domową, jeśli chcesz wydobywać ETH na karcie serii GTX 900!

Podsumowanie:

O wydobyciu można mówić wiele, ale wszystko rozbija się o odpowiedni dobór kart i właściwą ich konfiguracje. AMD Radeon RX 580 i Radeon RX 480 to karty, które można kupić od ręki, ale trudno je znaleźć.. Gorąco sugerujemy, aby przy wyborze karty, skorzystać z  kalkulatora zysku Ethereum i oraz wziąć pod uwagę koszty zakupu karty i energii elektrycznej.

Bitbay polska giełda kryptowalut
Bitbay polska giełda kryptowalut