mocny spadek ceny bitcoin

Spadek ceny Bitcoin

Spadek ceny Bitcoin – koniec bańki?

No i zaczerwieniło się na giełdach. Spadek ceny Bitcoin był główną informacją dzisiejszego dnia, ale można się było tego spodziewać, widząc mocne i zdecydowane wyjście ceny dołem. Jeśli uważasz, że to odpowiedni moment na wejście do g

Pierwsza polska giełda kryptowalut

Co przejawiało za zakończeniem tak dobrej passy?:

  • bardzo mocna pompa na cenie Bitcoina
  • mocne i dynamiczne wyjście dołem z trójkąta konsolidacyjnego
  • dynamiczny wzrost ceny przez ostatnie tygodnie, charakterystyczny dla baniek spekulacyjnych
  • zarówno Bitcoin jak i Ethereum osiągnęły swoje nowe ATH

Poniżej prezentujemy jak kształtował się kurs Bitcoina oraz Ethereum do dolara.

Czytaj także:  Podatek od kryptowalut

Cena BTC/USD na giełdzie Kraken

"<yoastmark

Kurs ETH/USD na giełdzie Kraken

Spadek kursu ethereum
Spadek kursu ethereum

Przez ostatnie kilka dni mieliśmy konsolidację, która była ważnym momentem, który z dużą dozą prawdopodobieństwa może przesądzić o zmianie kierunku trendu. Obecnie jesteśmy w hossie, i największej jak dotąd bańce na Bitcoinie. W czasie tej bańki Bitcoin oraz Ethereum osiągały swoje nowe ATH, bańka ta jednak była inna niż poprzednie. W poprzednich latach Bitcoin ciągnął inne kryptowaluty za sobą, w tym roku nie było aż tak spektakularnych i długotrwałych wzrostów, być może dlatego, że w tym roku to Bitcoin bezapelacyjnie ściągnął cały kapitał ze stołu.

Spadek ceny bitcoin – Aktualna sytuacja na rynku

Aktualnie obie największe kryptowaluty mocno tracą. Zarówno Bitcoin jak i Ethereum ostatnio osiągnęły swoje nowe ATH. Ethereum może pochwalić się rekordowym kursem 1436$, który w szczycie wynosił a Bitcoin ustanowił swój rekordowy kurs na poziomie 41500$. Sytuacja ta sprawiła, że ciężko teraz wyznaczać opory i wsparcia, które byłyby wcześniej testowane. Faktem jednak jest, że obie kryptowaluty, po osiągnięciu konsolidacji ceny, wyszły dołem, zdecydowanie łamiąc dotychczasowe linie trendu. Ethereum ma jeszcze jeden punkt oporu jest to poziom ceny 915$.

Czytaj także:  Kursy kryptowalut - tydzień 1

Co przyniesie przyszłość?

Moim zdaniem kurs obu kryptowalut będzie nadal mocno spadał. Obawiam się, że jesteśmy właśnie świadkami pęknięcia tegorocznej bańki. Niektórzy, zwłaszcza nowi inwestorzy, przyciągnięci na rynek kryptowalut przez doniesienia medialne, mogą się zdziwić. Dla wielu z nich jest to pierwsze zetknięcie z giełdą, i to od razu wejście na bańce – choć jest to dość charakterystyczne właśnie dla baniek, że media mocno nakręcają spirale popularności, przez co na rynek napływa wielu, często niedoświadczonych inwestorów, którzy padają ofiarami niewiedzy, chciwości i strachu. Pęknięcie bańki spekulacyjnej to mimo przerażających czerwonych świec, dobre zjawisko. Kurs powraca do normalnego średniego poziomu, a problem przeszacowania aktywa chwilowo znika. Tak też moim zdaniem stanie się z ceną Bitocina oraz Ethereum. Kurs powróci do średniej, a inwestorzy odzyskają spokój ducha.

Czytaj także:  Kurs kryptowalut - przegląd tygodnia

Oto jak może wyglądać sytuacja w nadchodzących dniach:

Cena bitcoin - spadek ceny bitcoin

Nie pozostaje nic innego jak tylko czekać na korektę zarówno na ETH jak i BTC i przygotować się na ewentualne zakupy po normalnej cenie.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *