Podatek od kryptowalut

Podatek od kryptowalut – co się dzieje?

Podatek od krytpwalut nie jest niczym nowym, głośno zrobiło się o nim ostatnio. Podatek od kryptowalut to nic innego jak podatek PCC. Sam fakt istnienia podatku Pis po raz kolejny sięga do naszych kieszeni. Morawiecki tym razem pcha rękę w portfele kryptowalutowych traderów. Już pewien Pan nas ostrzegał, ale się z niego śmialiśmy. Teraz jest to gorzki śmiech przez łzy.

Pierwsza polska giełda kryptowalut

Ale do rzeczy. Problem przed którym stoją kryptowalutowi inwestorzy ci długo i krótko terminowy jest podatek który należy odprowadzić od KAZDEJ transakcji. Tak właśnie wygląda innowacyjność w Polsce – zakazać, zabronić, zdelegalizować, a słowo „innowacyjność” można przeczytać jedynie na wniosku po dotację unijną. Dobra przejdźmy do konkretów

Czytaj także:  Kurs bitcoin to korekta czy trend spadkowy?

Podatek od kryptowalut. Jak się zabezpieczyć na przyszłość?

Binance

Niestety nie pozostaje nic innego niż kryptowalutowa emigracja tam gdzie ręka Ministra nie sięga – czyli na giełdy które znajdują się poza Polską a najlepiej poza Unię Europejską. Już pisałem tutaj jak przelać pieniądze z Bitbay na Binance Binance jest chińską giełdą a więc lepkie rączki ministra nie sięgną do portfeli inwestorów grających na tej giełzie. Co więcej na Binance nie potrzeba przesyłać skanów dowodów tożsamości, dzięki czemu pozostajemy naprawdę anonimowi.

BitMarket24

Jakie inne giełdy mamy do dyspozycji? Kilka z nich wymieniłem tutaj (giełdy kryptowalut poza Polską). Inna polska giełda Bitmarket24, jak wynika z komunikatu zmieszczonego na ich stronie:

Uprzejmie informujemy, że nastąpiła zmiana właściciela serwisu BitMarket24.pl ze spółki polskiej BitMarket24 sp. z o.o. na spółkę brytyjską BM24 LTD.

Z komunikaty jasno wynika, że giełda głosując swoim portfelem kłaniając się w pas, dzięuje politykom za współpracę. Klikając w poniższy banner możesz założyć konto na giełzie BitMarket24:

Czytaj także:  Hardfork Ethereum

Cryptopia

Cryptopia jest giełdą nowozelandzką, która ma ogromną ilość dostępnych kryptowalut. Zawiera pary handlowe takie jak: Bitcoin, Litecoin i Tether. Cryptopia obsługuje wszystkie kraje i pobiera opłaty transakcyjne w wysokości 2,2%. Na giełdzie można grać bez weryfikacji – zakładasz konto, przelewasz środki i handlujesz. Cryptopia to nowa giełda kryptowalut, zarejestrowana w Nowej Zelandii. Szybko zyskuje na popularności, ma coraz więcej użytkowników, zarówno zawodowych traderów, jak i amatorów. Ponad czterysta kryptowalut, rynki BTC, Tether USD, NZed (dolar nowozelandzki), Litecoin i Dogecoin. Strona bardzo rozbudowana, oprócz giełdy jest forum, informacje o kryptowalutach, wiadomości z branży, podstrona z aukcjami, gdzie można kupić różne produkty za kryptowaluty, i wiele innych. Można założyć depozyt oprocentowany od 0.5% miesięcznie i więcej, a jak ktoś lubi hazard, to jest też lotto. Bardzo rozbudowane ustawienia bezpieczeństwa.

Czytaj także:  Kryptowaluty - jak je przechowywać?
Kliknij i zarejestruj się na nowozelandzkiej giełdzie kryptowalut Cryptopia
Kliknij i zarejestruj się na nowozelandzkiej giełdzie kryptowalut Cryptopia

Na razie zakończę na tych dwóch giełdach, bo na nich aktualnie gram i jestem ich pewien. Zamierzam przetestować także inne giełdy, jeżeli znajdę jakieś godne polecenia to z pewnością o nich napiszę. A was proszę o informacje na jakich giełdach gracie? Polskich czy zagranicznych? Napiszcie w komentarzach!

[yasr_overall_rating]

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *