Nowy rekord ceny bitcoin
30 Lis

Wiceprezes Europejskiego Banku Centralnego o cenie Bitcoin

Nowy rekord ceny bitcoin – cena poszybowała do rekordowego poziomu by nagle spaść. Wiceprezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC) ostrzegł wczoraj o ryzyku inwestycji w bitcoin przy obecnych wycenach. W rozmowie z CNBC, Vitor Constancio powiedział, że zmiany w cenie bitcoina sprawiają, że jest to

Pierwsza polska giełda kryptowalut

„Zasób spekulacyjny z definicji”, kontynuując:”Inwestorzy podejmują ryzyko zakupu po tak wysokich cenach”.

cena bitcoin
Vitor Constancio o bitcoin – „Inwestorzy podejmują ryzyko zakupu po tak wysokich cenach”

Bitcoin, największa kryptowaluta po kapitalizacji rynkowej, odnotował w ostatnich tygodniach zadziwiające wzrosty wartości, które stały się hitami na całym świecie. W samym tylko ubiegłym tygodniu ceny przekroczyły 8000 $ w stosunku do kolejnych nowych rekordów, w których wczoraj szczyt Bitcoin przekroczył 11 000 USD. Podczas gdy wartość spadła od razu do 10 000 $, to błyskawiczny rajd skłonił wiele osób w branży finansowej do stwierdzenia, że ​​bitcoin jest w bańce. Mimo to Constancio powiedział CNBC, że EBC nie jest w stanie regulować kryptowaluty, mówiąc:

„Nie ponosimy odpowiedzialności, a nawet instrumentów, które wskazują na konkretne ceny poszczególnych aktywów, to z pewnością nie jest rola banków centralnych. ”

Jego komentarze odzwierciedlają wypowiedzi prezesa EBC Mario Draghiego, który we wrześniu zaznaczył, że bank centralny nie ma uprawnień do regulowania kryptowalut:

„W rzeczywistości nie byłoby w naszej mocy, aby zakazać i regulować bitcoin i inne cyfrowe waluty”

powiedział Draghiego.

Nowy rekord ceny bitcoin

Cena Bitcoin spadła o ponad 1000 USD w ciągu około 10 minut na wskaźniku cen bitcoinów CoinDesk (BPI), zaledwie kilka godzin po tym, jak kryptowaluta ustanowiła rekordową wartość przekraczającą 11 000 USD.

Nowy rekord ceny bitcoin
Nowy rekord ceny bitcoin

Od godziny 19:20 UTC, sprzedaż zamówień zaczęła się układać na giełdach w czasie, który był być może jedną z najbardziej imponujących serii czerwonych świec. Po przejściu oznaki stabilności powyżej 10 000 $ o 18:30 UTC, cena osiągnęła najniższy poziom 9,290 $ o 19:30. Jednak dane pokazują, że niektóre giełdy były bardziej dotknięte niż inne. Według mediów społecznościowych spadek cen zbiega się z raportami, że GDAX, oferta giełdowa uruchamiania kryptowalut Coinbase, odnotowała trwającą obecnie utratę usługi.

Dane z GDAX wskazują, że giełda osiągnęła najniższy poziom 8,593 USD przed przejściem do trybu offline. Raporty w mediach społecznościowych sugerują również, że Bitstamp i Gemini miały dzisiaj problemy z przerwami lub przerwami w czasie, co zbiega się z rosnącym zainteresowaniem kryptowalut. Według dostawcy danych TradeBlock, GDAX, Bitstamp i Bitfinex działają obecnie nierzetelnie. Spadek o ponad 11 procent oznaczał najniższą cenę obserwowaną w BPI od 26 listopada, kiedy bitcoin osiągnął najniższy poziom 8 757 USD.

Czytaj także:  Jak przelać pieniądze z Bitbay na Binance?

Leave A Comment