Czym jest lisk?

Lisk

Lisk

Lisk to kryptowaluta stworzona dla programistów. Istnieje wiele narzędzi programistycznych i platform aplikacji blockchain, więc naturalnym jest zadawanie sobie pytania, co sprawia, że ​​Lisk jest wyjątkowy. LSK ma nadzieję wyróżnić się dzięki swojej dostępności dzięki pakietowi Software Development Kit napisanemu przy użyciu JavaScript. Lisk koncentruje się również na doświadczeniach użytkowników, w przeciwieństwie do istniejących platform, a także dogłębnej dokumentacji i wsparcia dla programistów.

Pierwsza polska giełda kryptowalut

Zdecydowana większość innych dostępnych rozwiązań opiera się na pojedynczym blockchain lub jest zaprojektowana do użycia z prywatnymi blokami blockchain. Zamiast stosować radykalne podejście „wszystko albo nic” między tymi dwiema strategiami, Lisk bierze to co najlepsze każdego z nich.

Główny serwer Liska zapewnia bezpieczeństwo i stabilność. Jednocześnie łańcuchy sidechains pozwalają na nieograniczoną elastyczność. W związku z tym kryptowaluta ta daje programistom miejsce do tworzenia sieci blockchain, która jest pod ich pełną kontrolą. Są również w stanie stworzyć tę sieć w formie łańcucha bocznego bez konieczności wkładania wysiłku i czasu w tworzenie sieci blockchain całkowicie od zera, ta kryptowaluta to zapewnia.

Pierwsze kroki z Lisk

Aby zacząć korzystać z Liska i pełni jego możliwości, zacznij od utworzenia konta, pobrania portfel, a następnie uruchomienia aplikacji. Następnie przelej swoje tokeny LSK, które możesz kupić na wielu giełdach kryptowalut (takich jak np: Bitbay). Tokeny są niezbędne dla każdej akcji wykonanej w sieci Lisk, więc nie można pominąć tego kroku.

W tym momencie możesz dowolnie dostosować zaawansowane funkcje konta, w tym opcję dodania drugiego hasła w celu zwiększenia bezpieczeństwa. To jest, gdy będziesz gotowy do eksploracji narzędzi w Lisk Blockchain Explorer. Ten eksplorator stale się rozwija i obecnie pozwala przeglądać takie rzeczy jak wszystkich delegatów i statystyki, najnowsze transakcje, najbogatsze konta, rynki Lisk i stan sieci. Następnie osoby z większą liczbą umiejętności mogą użyć ich do dalszego Liska, w tym do wdrażania aplikacji.

Użycie Lisk – Zdecentralizowane aplikacje

Aplikacje zbudowane na Lisku będą zdecentralizowane, co stanowczo kontrastuje z aplikacjami Google Play i Apple App Store. Każde z nich jest scentralizowanym rozwiązaniem, które firma posiada, aby tworzyć scentralizowane aplikacje. Natomiast aplikacje zbudowane na Lisku są zdecentralizowane i używają technologii blockchain, do której każdy może uzyskać dostęp.

Czytaj także:  Ripple

Głównym celemtej kryptowaluty jest umożliwienie programistom tworzenie zdecentralizowanych aplikacji blockchain przy użyciu interfejsów API Liska. Każda aplikacja działa na własnych sidechainach, po to aby LSK był skalowalny i bezpieczny. Aplikacje będą napisane w JavaScript a możliwość budowania aplikacji na Lisk jest wciąż rozwijana z nadzieją na wydanie w czwartym kwartale 2018 roku.

Fundacja Lisk pracuje nad ukończeniem Software Development Kit, znanym jako SDK. Struktura jest napisana w JavaScript i pozwoli programistom wdrożyć swoje sieci blockchain obok głównej sieci Lisk. W związku z tym, z definicji każda zdecentralizowana aplikacja jest zbudowana na twoim własnym blockchainie.

Jak używać Lisk?

Po uruchomieniu pakietu Software Development Kit możliwości wykorzystania Lisk do programowania są nieograniczone. Będzie można rozwijać sieci społecznościowe, gry, komunikatory i inne aplikacje niezależne od platform. Co najważniejsze, nie będzie problemów, takich jak stosowanie protokołów sieci peer-to-peer lub opracowywanie algorytmów konsensusu. Ponieważ poszczególne łańcuchy blokowe zostaną zbudowane z głównego łańcucha blokowego Lisk, wyzwania te są już zadbane, przy jednoczesnym zachowaniu decentralizacji.

Informacje ICO i tokeny LSK

ICO Liska odbyło się w lutym i marcu 2016 r., podczas którego rozdano 100 milionów tokenów LSK. Osiemdziesiąt pięć procent tych żetonów trafiło do uczestników ICO, a 7,8 procent trafiło do głównego zespołu. Firmy otrzymały 4 procent, podczas gdy doradcy, partnerzy i osoby trzecie otrzymały 2 procent. Wreszcie, wcześni inwestorzy otrzymali 1 procent, a pozostałe 0,2 procent trafiło do pierwszych uczestników ICO. Jeśli przegapiłeś ICO, możesz kupować i sprzedawać tokeny LSK na większości głównych giełdach, w tym Jubi, Poloniex, Bittrex i YoBit. Możesz je wymienić na bitcoiny i inne kryptowaluty.

Lisk – cechy charakterystyczne

Modułowość

Jest to „modułowa” kryptowaluta Pierwszy w swoim rodzaju, ta kryptowaluta markuje się jako „pierwsza modułowa kryptowaluta wykorzystująca sidechains”. Przejdziemy do części sidechains i skoncentrujemy się na „modułowej”. Jak sama nazwa wskazuje, moneta ta zawiera „moduły”, które służą jako podstawa jego konstrukcji i konstrukcji. Ogólny projekt jest jego atutem – system tej unikalnej kryptoaluty pozwala każdemu używać swoich „bloków projektowych” do konstruowania własnych zdecentralizowanych aplikacji. Językiem wyboru dla LSK dla indywidualnej budowy aplikacji jest JavaScript, jeden z najpopularniejszych języków programowania. Mnóstwo programistów zna Javascript, więc możemy powiedzieć, że wartość zastosowania Lisku jest dość wysoka.

Wykorzystuje łańcuchy boczne – sidechain

Wszyscy znamy blockchain, zwykle definiowany jako księga główna wszystkich zakończonych transakcji. Jednym z problemów związanych z blockchains jest to, że może on być sztucznie zawyżany za pomocą testów lub fałszywych transakcji. Kiedy jest zbyt wiele złych transakcji, „bloki” stają się coraz szybsze i spowalniają sieć (nazywa się to „rozdętą” siecią). Nikt nie lubi powolnej sieci. I tu pojawia się rozwiązanie Liska – sidechain.

Czytaj także:  Sytuacja na rynku kryptowalut okiem ekspertów

Sidechains są dodatkami do głównego blockchaina. Pomyśl o tym jak o notatkach Post-It stosowanych na stronach książek – możesz dodać więcej wartości, ale nie zaśmiecać głównego tekstu. Sidechains mogą być dołączane do niezależnych bloków blokowych i służyć jako miejsce do zawierania wszystkich transakcji o dużych obrotach bez ingerencji w główny blok blockchain. W rezultacie zapewni to szybką sieć przez cały dzień, każdego dnia (teoretycznie). Możesz przeczytać więcej o sidechains w białej księdze lub prostym wyjaśnieniu Richarda Browna.

Członkowie Ethereum dołączają do Liska

Byli członkowie rdzenia Ethereum dołączyli do Liska W dniu 8 czerwca 2016 r. Dyrektor generalny firmy Lisk, Max Kordek, ogłosił dodanie Charlesa Hoskinsona (byłego dyrektora generalnego Ethereum) i Stevena Nerayoffa (byłego doradcy Ethereum) na stanowisku Senior Advisors of Lisk, w celu ułatwienia rozwoju produktu. Według Kordka,     „Nie ma nikogo takiego na świecie, jak Charles, który ma wizję zbudowania udanego projektu kryptograficznego i Steven, który ma nieoceniony wgląd w przedsiębiorcę po założeniu sześciu firm i byciu inwestorem kapitału podwyższonego ryzyka”. Warto zauważyć – czapa rynkowa Ether’a jest imponująca, w chwili pisania wynosi 1,4 miliarda dolarów.

Lisk – kryptowaluta dla programistów

LSK chce być „faktycznym standardem dla aplikacji i usług blockchain”, czyli „autonomicznych, zdecentralizowanych aplikacji opartych na blockchainach opracowanych w JavaScript”. Zdecentralizowane aplikacje („dapps”) mają ogromny potencjał do integracji z szeroką gamą aplikacji, w tym z „niezmienną pamięcią masową, zdecentralizowaną federacją hostingu, usługami wyroczni lub obliczaniem inteligentnych umów”.

Lisk CEO, Kordek powiedział:

Nie istnieje żadna publiczna platforma kryptowalutowa, która pozwala programistom łatwo wdrożyć własny blok blockchain i zbudować na nim aplikację JavaScript blockchain … To da milionom programistów możliwość tworzenia własnych łańcuchów bocznych, szczególnie w odniesieniu do aplikacji konsumenckich, w tym gier, sieci społecznościowych i Internet of Things, ale ta sama podstawowa funkcjonalność może być również wykorzystana do opracowania i skalowania aplikacji biznesowych.

Zasadniczo Lisk dla programistów i programistów jest jak łatwe w użyciu szablony WordPress dla projektantów stron internetowych. Zamiast tracić czas na skomplikowane języki programowania, Lisk może być wykorzystywany do uproszczenia procesu budowania, publikowania, dystrybucji i zarabiania na aplikacjach bez utraty jakości.

KUP LISK ZA WALUTĘ FIAT NA GIEŁZIE BITBAY!

Bitbay polska giełda kryptowalut
Bitbay polska giełda kryptowalut

Lisk rebranding

20 lutego Lisk – platforma blockchain oparta na JavaScript, przeprowadziła długo wyczekiwany rebranding. Platforma została wzbogacona o wiele atrakcyjnych funkcji, ale algorytm pozostaje najbardziej ekscytujący z nich wszystkich. Platforma wprowadziła także nowy portfel w aplikacji Lisk.

Czytaj także:  Ontology - co to jest?

Ponowne uruchomienie miało miejsce w Berlinie, gdzie zespół przedstawił inne długoterminowe plany dotyczące projektu. „Rebranding zwykle wiąże się ze zmianą projektu, ale my, będąc w tym procesie, ustaliliśmy, że musimy zmienić znacznie więcej” – powiedział Max Kordek (założyciel i CEO).

Ideą rebrandingu Lisku było dalsze rozwijanie swojego celu dostępności. Prezes powiedział, że zmiana marki jest skierowana przede wszystkim do tych użytkowników, którzy są mniej zaznajomieni z narzędziami związanymi z zarządzaniem kryptowalutami.

Lisk rebranding – cele

Rebranding często przynosi ekscytację w społeczności kryptograficznej. Użytkownicy uważają, że rebranding aktualizuje stare kryptowaluty za pomocą bardziej przydatnych funkcji. Stają się szybsi, bezpieczniejsi i są zintegrowani z nowszymi funkcjami na rynku. Co więcej, zmiany wymagane przez użytkowników są uwzględniane również w aktualizacji, co na szczycie czyni ją bardziej atrakcyjną.

W rzeczywistości, twórcy tej kryptowaluty nawiązali współpracę z dwiema firmami zajmującymi się strategią projektowania i marką – Taikonauten i Rlevance, aby udoskonalić swoje funkcje. Oczekiwano, że Lisk wprowadzi nowy interfejs użytkownika do swojej aplikacji internetowej. Przewidywano, że ten interfejs będzie najbardziej wyjątkowy i rewolucyjny do tej pory.

Rebranding kryptowaluty miał się odbyć w zeszłym 2017 roku. Ale trzeba to było na to wydarzenie poczekać do 20 lutego 2018 roku. Po tym, jak dyrektor generalny, Marks Kordek ogłosił odłożenie w czasie tego wydarzenia, cena Liska obniżyła się o 20% w ciągu godziny. Było to wynikiem rozczarowania użytkowników platformą. Taka reakcja rynku wskazywała deweloperom, że jej użytkownicy mają wysokie oczekiwania wobec tego projektu.

Rebranding liska – nowe funkcje

Algorytm Lisk

LSKwprowadził algorytm, który stworzy unikalną wizualną reprezentację każdego użytkownika. Nazywa się to algorytmem Lisk. Unikalna identyfikacja wizualna oparta jest na kryptografii chroniącej konto.

Nowy portfel i The Lisk Nano

Lisk wprowadził nowy portfel, który jest dostępny w aplikacji i można go pobrać z linku na stronie internetowej. Lisk Nano to stary portfel, który miał zostać usunięty podczas rebrandingu, jednak platforma nadal go obsługuje. Nie musi też synchronizować się z łańcuchem blockchain.

Zasoby dla programistów

Firma Lisk wydała dokumentację techniczną i biblioteki dla programistów. Ponieważ Lisk jest skierowany do programistów,ro nowe zasoby pozwolą na zbudowanie łatwiejszego połączenia z łańcuchem blokowym Lisk.

Jak założyć konto w Lisk Hub?

Aby utworzyć konto w Lisk Hub, tożsamość wizualna musi być „generowana przez unikalny okrągły obraz, który jest generowany przez zbieranie danych z ruchów myszy”. Następnie algorytm własności łączy te elementy graficzne z unikalnym portfelem każdego użytkownika. Następnie generowane jest 12-słowne hasło, które służy do generowania klucza prywatnego.

 

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *