Kursy kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin

Ubiegłotygodniowe kursy kryptowalut zaskoczyły inwestorów na całym świecie. Zapraszamy do przeglądu kursu kryptowalut. Przegląd został wykonany na podstawie danych z ostatniego tygodnia. W porównaniu kursów kryptowalut wezmą udział cztery najpopularniejsze obecnie coiny: Bitcoin, Litecoin, Ethereum.

Pierwsza polska giełda kryptowalut
Kursy kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin
Kursy kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin

Kurs bitcoin

Analiza rynku W tym tygodniu jest „rajd” na rynku. Główną tego przyczyną są kontrakty typu Bitcoin. Nawet JPMorgan, znany z krytyki bitcoinów, ogłosił, że zamierza zaoferować to narzędzie swoim klientom. Futures na bitcoin są absolutnie niezbędne dla graczy rynkowych. Po pierwsze, pozwoli bankom i firmom inwestycyjnym oferować swoim klientom produkt, który nie wymaga otwierania portfela kryptograficznego lub konta na kryptowalutach. Po drugie, kontrakty Futures Bitcoin od dawna interesują inwestorów jako narzędzie praktycznie niezwiązane z tradycyjną walutą, papierami wartościowymi i przemysłem. Można go wykorzystać zarówno do dywersyfikacji portfela, aby zwiększyć jego rentowność, jak i w celu zabezpieczenia przed ryzykiem. Nawet atak hakerów w stanie Tether USD nie mógł zatrzymać „fali” pozytywnego ruchu i wysokiej płynności, chociaż 21 listopada Bitcoin czasowo zmalał o pięć procent. I wreszcie długo oczekiwany wzrost cen Ethereum. Ale przyjrzymy się temu później.

Obecnie BTC / USD jest wyceniane na 8 047 USD. Przez ostatnie cztery dni cena ustabilizowała się i jest teraz przedmiotem obrotu w korytarzu o wartości od 8 000 do 8 300 USD. Bitcoin odzyskał od negatywnej Tether USD wiadomości, a następnie ustawić nowy wysoki na 8,365 dolarów. Wskazuje to na „zwyżkowy” nastrój na rynku. Najbliższy poziom wsparcia wynosi 8 000 USD. Pojawiają się również poziomy wschodzące o wartości 7 800 USD i 7 500 USD. Dalszy ruch w górę zależy od apetytu na ryzyko. Rynek akcji jest w szczytowej fazie. Możliwy jest także nowy scenariusz wszystkiego, a odpowiednie poziomy oporu można znaleźć w strefie 8 300 USD – 8 500 USD.

Kurs Ethereum

ETH/USD

Pierwsza wersja oprogramowania Casper została opublikowana. Mechanizm konsensusu w bloku Ethereum zostanie zmieniony z dowodu pracy na dowód stawki. Ethereum ma obecnie historyczne maksima i wydaje się być gotowy do dalszego wzrostu. Dobrym pomysłem może być sprawdzenie dziennego rozkładu cen (1D). Ethereum zbliżyło się do czerwcowego rekordu 421 $. Prawdopodobnym scenariuszem jest obecnie przełamanie poziomu oporu, konsolidacja powyżej 400 USD i dalszy ruch do 480 $ do 500 USD.     W przypadku korekty do poziomu od 400 USD do 380 USD, zaleciłbym zwiększenie długich pozycji. Jeśli para ETH / USD nie zdobędzie podstawy powyżej 400 USD, prawdopodobnie powróci do kanału o wartości od 350 do 370 USD, z najsilniejszym poziomem wsparcia.

Kurs Litecoin

LTC/USD

Litecoin podąża za liderem rynku. Średniookresowym celem, przewidywanym przez byki, jest 100 $. Wzrost Dash ponownie popchnął Litecoin na szóste miejsce pod względem kapitalizacji. Długa nieobecność na liście najlepszych 5 może mieć negatywny wpływ na aktywa, więc oczekuje się dużej zmienności wraz z oświadczeniami zespołu Litecoin. W przypadku, gdy korelacja BTC się utrzymuje, a wzrost nadal trwa, możemy zauważyć szybki wzrost do 80 USD do 83 USD. Na tych poziomach rozważ zamknięcie długich pozycji.     Kilka dni temu cena zwolniła na poziomie oporu za 73 dolary. Obecnie jest to najbliższy poziom wsparcia. W przypadku dalszej korekty scenariusz powrotu do poziomu 67 jest wysoce prawdopodobny.

Kursy kryptowalut – Podsumowanie

Tak prezentowały się kursy kryptowalut w minionym tygodniu. Jesli sukasz szczegółowych informacji na temat kursu kryptowalut to polecam ten artykuł, zobacz wszystkie bieżące kursy i notowania kryptowalut. Jeśli chcesz poznać długoterminową prognozę ceny Bitcoina zapraszam Cię do tego artykułu gdzie przedstawiam prognozę na temat tego jak będzie kształtował się kurs bitcoin w latach 2017 – 2021.

Leave A Comment