Kurs bitcoin nastepne wsparcie
|

Kurs kryptowalut – przegląd tygodnia

Kurs kryptowalut – przegląd tygodnia

Sprawdźmy jak wyglądał ubiegłotygodniowy kurs kryptowalut. W dzisiejszym zestawie spojrzymy sobie jak kształtowały się ceny Bitcoin, Bitcoin cash, Ethereum, Lisk, GameCredits, Litecoin oraz Dash na giełdzie Bitbay. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że prezentowane tutaj informacje wynikają z przeprowadzonej przeze mnie analizy technicznej, nie wiele jest tutaj analizy fundamentalnej. Jedynymi elementami analizy fundamentalnej będzie tutaj wzmianka na temat rebrandingu Liska. Wszelką krytykę bądź opinię proszę zamieszczać w sekcji komentarzy, dzięki temu będę mógł się na bieżąco odnosić do spostrzeżeń, a osoby czytające będą miały lepszy pogląd na analizę poprzez pryzmat toczącej się w jednym miejscu dyskusji.

Pierwsza polska giełda kryptowalut

Patrząc na całość rynku to nie jest za wesoło, w tym tygodniu panowały spadki, i bardzo prawdopodobne jest, że tendencja ta utrzyma się w nadchodzącym tygodniu. W najlepszym przypadku czekają nas trendy boczne. Przegląd zaczniemy od ceny Bitcoin, bo jak już wcześniej można było zauważyć, kurs bitcoin ma spory wpływ na cenę pozostałych walut na rynku.

Kurs kryptowalut – Kurs bitcoin

Po osiągnięciu przewidywanej ceny 40000 zł kurs bitcoin zaczął spadać przebijając kolejne wsparcia. Pod koniec tygodnia kurs zatrzymał się w okolicy 32000, ale moim zdaniem tendencja spadkowa nie został powstrzymana, świadczą o tym kolejne, coraz to niższe dołki i szczyty. Linie trendu spadkowego kształtują trójkąt którego wierzchołkiem w okolicach 30800, i jest to ważne miejsce. Ostatnie wsparcie znajduje się na poziomie  31745, jeśli zostanie przebite to następne wsparcie znajduje się w okolicach 29500.

Kurs kryptowalut - kurs bitcoin
Kurs kryptowalut – kurs bitcoin
Kurs kryptowalut - kurs bitcoin - następne wsparcie
Kurs kryptowalut – kurs bitcoin – następne wsparcie

 

Bitcoin wolumen

Patrząc na wolumen widać wzmożoną aktywność zarówno kupujących jak i sprzedających w okolicach dołków, może to stanowić szansę na odbicie się kursu w krytycznym momencie (moim zdaniem na poziomie 29000). Moim zdaniem może nastąpi odbicie ceny ze względu na siłę nabywczą byków. Jak duże będzie to wybicie ciężko powiedzieć.

Kurs kryptowalut – kurs Bitcoin cash

Tutaj spadki i trend boczny. Kurs przebijał kolejne wsparcia. Niski wolumen nie zwiastuje żadnych znaczących zmian kursu, aczkolwiek jest szansa odbicia z obecnego poziomu ze względu na uaktywnienie się byków na poziomie 3900. Aktualnie trend wszedł w formację boczną, zdaje się, że kurs będzie poruszał się w zakresie między 3900 a 4100. Jeżeli cena spadnie, może dojść do poziomu następnego wsparcia na poziomie 3822. Można próbować grać na tych wahaniach, ale to już zależy od indywidualnej strategii i analizy.

Czytaj także:  Cena Bitcoin w górę o ponad 200%!
Kurs kryptowalut - kurs bitcoin cash
Kurs kryptowalut – kurs bitcoin cash

Kurs kryptowalut – kurs Ethereum

Tutaj także niewiele się dzieje. Trend boczny i niski wolumen wskazują na chwilową stagnację. Kurs waha się między 2752 a 2880. Wsparcie na poziomie 2752 jak na razie wytrzymuje wahania kursu podobnie wsparcie na poziomie 2880 pierwotnie przebite stanowi obecnie opór który był już trzykrotnie testowany i jak na razie nie został przebity. Jeśli kurs przebije ten opór cena może poszybować na poziom 2940 a z stamtąd jeszcze wyżej – jednak jest to mocno optymistyczna estymacja. Wydaje się, że Bitcoin cash najgorsze ma już za sobą, i być może w niedługim czasie czeka nas upragnione odbicie.

Kurs kryptowalut - kurs ethereum
Kurs kryptowalut – kurs ethereum

Kurs kryptowalut – kurs Lisk

Tutaj duży wpływ na cenę miał z pewnością rebranding Liska. Kto oglądał stream z tego wydarzenia będzie wiedział skąd może wynikać spadek ceny tej kryptowaluty. Na rzeczonym wydarzeniu nie wiele zostało powiedziane, inwestorzy którzy liczyli na przełomowe deklaracje i  z pewnością byli zawiedzeni co znalazło odbicie w cenie. Na początku konferencji można było zauważyć optymizm ale w miarę prezentacji zespołu Liska swoich planów, cena dość mocno spadła. Było to do przewidzenia, gdyż wiele źródeł zapowiadało taki scenariusz. Kurs liska obecnie kształtuje się na poziomie 68 złotych co stanowi prawie 50% spadek w porównaniu ze szczytem z początku konferencji.

Czytaj także:  Hard fork Bitcoin - grudzień 28
Kurs kryptowalut - kurs lisk
Kurs kryptowalut – kurs lisk

Aktualnie kurs ma trend spadkowy, który może być korektą będącą odpowiedzią na wzrost ceny Liska który mogliśmy obserwować przez kilka tygodni przed rebrandingiem. Aktualnie (najbliższe 24h) cena liska, chwilowo, przyjęła trend boczny i porusza się między poziomami 64.14 a 70.19, ale moim zdaniem czeka nas zjazd na poziom nawet 56.10. Czas pokaże co się będzie działo, raczej nie spodziewałbym się w najbliższym czasie wzrostów na tej kryptowalucie.

Kurs kryptowalut – kurs GameCredist

Tutaj smutek na całego. Po okresie wzrostów tutaj także mamy korektę, cena spada. Cena osiągnęła wsparcie na poziomie 6.95 które wytrzymało, po odbiciu cena odbiła na poziom 7.54 i z powrotem na poziom 7.12. Pocieszającym jest fakt, że istnieje ruch na tej walucie więc jest możliwość że trend przebije linię korekcyjnego trendu spadkowego, ale czy będzie to mocne i stałe przebicie – ciężko teraz powiedzieć. Więcej na ten temat powiedzą nam najbliższe 2 – 3 dni. Jeśli będziemy mieli mocne i potwierdzone (czy trzy grube zielone świeczki) przebicie, będzie można obstawiać, że trend może się odwrócić. Nie bez znaczenia pozostaje tutaj kurs bitcoin który jest niejako papierkiem lakmusowym całego rynku kryptowalut.

Kurs kryptowalut - kurs game credits
Kurs kryptowalut – kurs game credits

Kurs kryptowalut – kurs Litecoin

Jedna z niewielu walut na której miały miejsce pozytywne zmiany. Litecoin po chwilowych problemach, przebił trend spadkowy i odbił od poziomu 640 zł i  stamtąd  wzrost na 736. Zdawałoby się, że tworzy nam się nieco naciągana formacja flagi która potwierdzała zmianę kierunku trendu na wzrostowy. Pisząc „naciągana” mam tu na myśli jej niezbyt czytelny kształt, oraz wzrost który owszem miał miejsce, ale nie jak to jest w wypadku formacji flagi, o wysokości jej masztu (tu: ok 100 zł), jednak ten wzrost nie był tak stanowczy i dynamiczny jak to ma miejsce w przypadku klasycznej formacji flagi. Trzeba jednak pamiętać, że książkowe formacje cenowe bardzo rzadko mają miejsc w rzeczywistości. Moim zdaniem mamy do czynienia obecnie z trendem wzrostowym, mogą o tym świadczyć coraz wyższe dołki, oraz aktualne odbicie ceny od poziomu 720. Faktem jest trend wzrostowy który moim zdaniem wynika z konstrukcji tej kryptowaluty, chodzi mi przede wszystkim o użyteczność i elastyczność w porównaniu do innych kryptowalut, i w tej charakterystyce upatrywał bym faktu wzrostu ceny Litecoina podczas gdy większość kryptowalut spada.

Czytaj także:  Czy bitcoin to bańka spekulacyjna?
Kurs kryptowalut - kurs litecoin
Kurs kryptowalut – kurs litecoin

Kurs kryptowalut – kurs Dash

Słaby wolumen, spadek cen ogólnie niewesoło. Trend spadkowy początkowo przełamany, i tak dwukrotnie. Coraz niższe dołki także nie wróżą nic dobrego. Aktualny kurs na poziomie 1930, jeśli spadnie to cena może spadać do poziomu 1789 – kolejnego mocniejszego, wielokrotnie testowanego oporu. Dash posiada potencjał na bycie środkiem płatniczym, dlatego, moim zdaniem ma on szansę przetrwania, jednak można tendencja spadkowa, może świadczyć o kontynuacji spadków. Jak głębokich? Ciężko wyczuć. Nic jednak nie trwa wiecznie więc i te spadki muszą się kiedyś skończyć. Być może poziom 1789 to dobre miejsce na założenie pozycji zakupu?

Kurs kryptowalut - kurs dash
Kurs kryptowalut – kurs dash

Kursy kryptowalut – podsumowanie

Korekta która nadeszła na rynek kryptowalut mocno odbiła się na wszystkich kryptowalutach. Niektóre zniosły ją ładodniej (Litecoin, Ethereum) inne niego burzliwie (Lisk, GameCredits, Dash). Bitcoin zdaje się za niedługo wróci do średniej po przebiciu bańki. Jak pisałem wcześniej, na bitcoinie mamy obecnie sytuację powrotu kursu do „Sredniej” po przebiciu bańki pisałem o tym TUTAJ. Obecny kurs bitoicna i czynniki które na niego wpływają oddziaływają pośrednio na kurs pozostałych kryptowalut, stąd sytuacja taka jaką mamy. Obecna sytuacja jest także decydująca dla całego rynku krytowalut w którym ma miejsce odsiewania ziarna od plew. Kryptwoaluty które posiadają jakąś wartość utrzymają się, a wszelkie shitcoiny i klony, lub waluty które nie rozwiązują realnych problemów – znikną na zawsze. Taki katharsis rynku jest charakterystyczny dla pękających baniek. Na screenach widzicie moją propozycje analizy technicznej – dajcie znać w komentarzach jak waszym zdaniem wygląda i/lub będzie wyglądał rynke kryptowalut w najbliższym czasie.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *