24 Kwi

Kurs kryptowalut kwiecień – wzrosty cen kryptowalut

Kursy kryptowalut – areszcie odbicie?

Kurs kryptowalut kwiecień – wzrosty cen kryptowalut – na ten moment czekał cały rynek kryptowalut. Od kilku dni widzimy, że entuzjazm powrócił na rynek kryptowalut a wraz z nim wzrosty cen. Udało mi się przewidzieć moment odbicia i widać, że ryzyko się opłaciło. Jak wiadomo z analizy technicznej wykres dyskontuje wszystko, wiec nie ma sensu szukać przyczyny wzrostów, oraz nie warto walczyć z trendem. A trend pokazuje, że jest zgodny z teorią pękniętej banki i linia trendu skutecznie wyznaczyła nam moment odbicia. Kto zapakował się w krypto (a zwłaszcza w BCC) w momencie wyznaczonym przez krzywą, może teraz liczyć zysk. Jak wysokie wzrosty nasz czekają tego nie wiem. Być może jest to dopiero pierwsza jaskółka zwiastująca wiosnę po mroźnej zimie (dosłownie!), być może jest to dobry moment dla posiadaczy BCC na realizację zysków z zakupów sprzed dwóch, trzech miesięcy. Reszta kryptowalut także w górę, choć już nie tak spektakularnie. Poniższe wykresy ilustrują sytuację na giełdzie Bitbay, a ta wygląda nader obiecująco. Na wszystkich kryptowalutach widać wzrosty, zapraszam zatem do analizy poszczególnych walut:

Pierwsza polska giełda kryptowalut

Kurs Bitcoin (BTC) – wzrost

Zacznę od kursu Bitcoina bo jak wiadomo wyznacza on rytm dla całego rynku kryptowalut. Jak pisałem wcześniej, w długim okresie czasu linia trendu nie została przebita przez co jej znaczenie zyskuje na wartości. Jeżeli wierzyć linii trendy (a póki co nie mam powodów, żeby tego nie robić), to czekają nas kolejne wzrosty na tej kryptowalucie.

Czytaj także:  Spadek ceny Bitcoin
Kurs kryptowalut kwiecień - wzrosty ceny Bitcoin (BTC)
Kurs kryptowalut kwiecień – wzrosty ceny Bitcoin (BTC)

Kurs Bitcoin cash (BCC) – dynamiczny wzrost

Tutaj mamy prawdziwy festiwal wzrostów! W ciągu kilku dni wzrost ceny na poziomie blisko 100% Podobnie jak w przypadku Bitcoina, tak i tutaj mamy respekt dla linii trendu plus utrzymane wsparcie na poziomie ok 2060 zł. Moim zdaniem to dobry moment na realizację zysków jeżeli dokonało się zakupów dwa, trzy miesiące temu. W długim okresie myślę, że kurs będzie szedł w górę chociaż w krótkim okresie oczekuję korekty tego mocnego i nagłego wzrostu. Podsumowując kupiłeś dwa miesiące temu? Sprzedawaj. Nie kupiłeś? Nie wskakuj do pędzącego pociągu.

Kurs kryptowalut kwiecień - wzrosty ceny Bitcoin Cash (BCC)
Kurs kryptowalut kwiecień – wzrosty ceny Bitcoin Cash (BCC)
Zacznij zarabiać na kryptowalutach!
Zacznij zarabiać na kryptowalutach!

Kurs Ripple (XRP) – wzrosty godne mistrza!

Ripple (XRP) to kolejna kryptowaluta która odnotowała niezwykle dynamiczny wzrost. Biorąc pod uwagę ostatnie miesiące, to aktualny wzrost kształtuje się na poziomie blisko 100%. W ciągu ostatnich dni kurs Ripple (XRP) dwukrotnie delikatne przebił ATH co może świadczyć o niezwykłej sile byków, ale należy uważać, bo linia trendu średniego i krótkiego okresu przybiera niebezpiecznie ostry kąt który może sugerować, że dobra passa nie będzie trwała wiecznie, zwłaszcza, że podwójny atak ATH w tak krótkim czasie może sprawić, że Ripple (XPR) dostanie chwilowej zadyszki.

Technicy z pewnością dostrzegli formację chorągiewki która kształtowała się między 14 – 19 kwietnia, co mogło zwiastować tak mocny strzał w górę, jaki miał miejsce w ostatnich dniach. Biorąc pod uwagę dane historyczne, mogę pokusić się o sugestię, że znowu tworzy nam się chorągiewka, której czubek wyznacza kurs 3.00 osiągnięty wczoraj (tj: 23.04). Wyraźny wzrost wolumenu może świadczyć, że mogą czekać nas dalsze wzrosty ceny Ripple (XRP), ale rozsądek podpowiada, że waluta której kurs nie przekraczał 3 złotych nagle może skoczyć do poziomu 4,5 czy 5 zł. Chociaż świat kryptowalut nie takie rzeczy widział.

Czytaj także:  Kursy kryptowalut - tydzień 1
Kurs kryptowalut kwiecień - wzrosty ceny Ripple (XRP)
Kurs kryptowalut kwiecień – wzrosty ceny Ripple (XRP)

Kurs Game Credits (GAME) – wzrosty czy drgawki denata?

Kurs Game Credits (Game) mocno przebił linię trendu która była uszanowana w przypadku Bitcoina (BTC) oraz Bitcoin Cash (BCC). Cena spadła bardzo mocno, że utworzyła nowy poziom minimum. Sytuacja była tak zła, że mogło być już tylko lepiej. Szczerze, to tego wzrostu nie przewidziałem, i odpuściłem transakcje na tej kryptowalucie. Obecnej cenie i tak jeszcze sporo brakuje do odrobienia do poziomów sprzed kilku miesięcy. Moim zdaniem obecna sytuacja na tej walucie jest niejasna.

Twierdzę, że moment krytyczny będzie miał miejsce w okolicach początku maja, kiedy to dwie linie trendu przetną się. Wtedy też będzie wiadomo czy Game Credits (Game) zamknął już ciężki okres spadków. Proponuje na razie wstrzymać się z transakcjami na tej walucie, odważni optymiści mogą pokusić się o jakieś drobne zakupy (wszakże kurs dąży do powrotu w stronę przebitej uprzednio głównej linii trendu), ale aktualny kurs na poziomie 6 zł, który już teraz jest podpompowany, oraz niski wolumen który wskazuje na niskie zainteresowanie inwestorów tą walutą może sprawić, że obecny wzrost jest krótkotrwały.

Kurs kryptowalut kwiecień - wzrosty ceny Game Credits (Game)
Kurs kryptowalut kwiecień – wzrosty ceny Game Credits (Game)

Kurs Litecoin (LTC) – powoli do przodu

Kurs Litecoin (LTC) podobnie jak Bitcoin (BTC) oraz Bitcoin Cash (BCC) respektuje linię „głównego trendu”, jednakże wzrost nie jest tak spektakularny jak w przypadku Bitcoin Cash (BCC) oraz Ripple (XRP). Co ciekawe niski wolumen sprzedaży może świadczyć lub o niskim zainteresowaniu inwestorów tym walorem, bądź dalszym oczekiwaniem na kolejne wzrosty. Osobiście spodziewałem się równie dynamicznych wzrostów jak w przypadku Bitcoin Cash (BCC) niestety rozczarowałem się. Nadzieje jednak daje uszanowanie głównej linii trendu która niesie nadzieje na dalsze wzrosty, puki co, wzrosty są, ale moim zdaniem nie jest to trend, a jedynie odreagowanie ostatnich spadków. Proponuje podążać za większością inwestorów którzy puki co trzymają swoje Litecoiny – Hodl!

Czytaj także:  Kurs Bitcoin i Ethereum
Kurs kryptowalut kwiecień - wzrosty ceny Litecoin (LTC)
Kurs kryptowalut kwiecień – wzrosty ceny Litecoin (LTC)

Kurs Ethereum (ETH) – mocno w górę

Kurs Ethereum mocno wystrzelił po przebiciu linii „głównego trendu”. Kurs relatywnie szybko naprawił swój błąd mocno korygując ostatnie niskie notowania. Wytrzymało wsparcie na poziomie 1252 zł kilkukrotnie już testowane. Na szczęście wytrzymało i stamtąd kurs rozpoczął podróż na północ. Kolejne wsparcie na poziomie 1665 zł zostało radośnie przebite a cena nadal zdecydowanie rośnie pomimo niskiego wolumenu. Kolejnym poziomem do którego zmierza Ethereum (ETH) jest opór na poziomie 2481.18. Ethereum można zaliczyć do grona „poważnych” kryptowalut, dlatego myślę, że możemy liczyć na dalsze wzrosty tej kryptowaluty.

Kurs kryptowalut kwiecień - wzrosty ceny Ethereum (ETH)
Kurs kryptowalut kwiecień – wzrosty ceny Ethereum (ETH)

Kursy kryptowalut – podsumowanie

Jak powiedział Prezes w jednym ze swoich filmów, ten mikro kryzys z którym mieliśmy do czynienia od początku roku oddzielił chłopców od mężczyzn. Mocne spadku kryptowalut o których tutaj nie mówiłem, a mianowicie Infinite Economics (XIN) oraz KZcash (KZC) zaliczyły gigantyczne spadki, praktycznie do zera. Bitcoin Gold (BTG) mimo, delikatnych wzrostów nadal jest w trendzie spadkowym. Podsumowując, podczas gdy „poważne” kryptowaluty umocniły się a swoją siłę pokazują w ciągu ostatnich dni mocnymi wzrostami, spadające kryptowaluty to raczej gracze ze strefy spadkowej i warto zweryfikować swoje portfele czy nie warto przerzucić resztek kapitału i postawić na graczy z pierwszej ligi.

Zapraszam do komentowania i oceniania postu!

Zacznij zarabiać na kryptowalutach!
Zacznij zarabiać na kryptowalutach!

 

Leave A Comment