|

Kurs kryptowalut – Czy to koniec spadków?

Kurs kryptowalut – Czy to koniec spadków?

Od kilku dni zazieleniło się na giełdach, kurs kryptowalut ruszył w górę. Czyżby skończyła się pobańkowa zima i nadchodziła odwilż? Sprawdźmy jak wyglądają aktualnie ceny na giełdzie Bitbay głównych kryptowalut Bitcoin, Bitcoin cash. Pokuszę się tutaj o lekką prognozę, która wynikać będzie z aktualnej analizy technicznej i fundamentalnej. Zaczynajmy!

Pierwsza polska giełda kryptowalut

Kurs Bitcoin

Tutaj moim zdaniem najwięcej się działo przez ostatnie kilkanaście tygodni. Jednym z najważniejszych moim zdaniem wydarzeń w tej kryptowalucie jest pęknięcie bańki spekulacyjnej które miało miejsce w grudniu. Dlaczego twierdzę, że miało miejsce przebicie bańki? Spójrzcie tylko na poniższe wykresy, czy nie wyglądają one podobnie? Co więcej trend wydaje się podążać zgodnie z przykładową ilustracją pęknięcia bańki spekulacyjnej. Zakładając, że poniższy schemat jest prawdziwy (a tak właśnie zakładam, porównując wykresy widzę mocną korelację), to najgorszy czas mamy za sobą. Jeśli wierzyć wykresowi czeka nas teraz etap „powrót do średniej” i dalszy wzrost. Jak to widzę? Ilustruje to poniższy screen z giełdy Bitbay.

Czytaj także:  Litecoin i Lisk mocne wzrosty!
Cena bitcoin - spadek ceny bitcoin
Cena bitcoin – spadek ceny bitcoin – wykres bańki

 

kurs bitcoin - bańka
kurs bitcoin – bańka

Z powyższego screena wynika, że ok 23.02 cena Bitcoin osiągnie cenę 40145 zł. To założenie pokrywa się z założeniem Prezesa (https://goo.gl/bT7zA7 – 1:16), sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie i czy moje przewidywania się sprawdzą. Jeśli tak, to pozytywny wykres ceny Bitcoina będzie miał wpłym na inne kryptowaluty, bo już teraz widać dość mocną korelację głównych kryptowalut z kursem Bitcoin, mimo, że dominacja rynku kryptowalut spadł do poziomu 35.4 %. Kapitalizację rynku kryptowalut ilustruje poniższy screen. Ilustruje on mocny spadek dominacji bitcoina na rzecz kryptowalut takich jak: Ethereum, Bitcoin cash, Litecoin, Ripple.  (żródło: https://coinmarketcap.com/charts/#dominance-percentage)

Kapitalizacja rynku kryptowalut
Kapitalizacja rynku kryptowalut

Nie przekreślajmy jedna bitcoina, bo już miał on podobne chwile słabości 20 lipca 2017 roku, kiedy to jego dominacja spadła do poziomu ok 39%, po to by powrócić w okolicach 11 grudnia do poziomu 62%. Nie należy jednakże lekceważyć technicznego aspektu który także przykłada się do spadku znaczenia tej kryptowaluty a mianowicie:

  • wzrost kosztów transakcji z użyciem Bitcoin
  • brak chęci zwiększenia rozmiaru bloku
  • zwiększenie czasu transakcji
Czytaj także:  Bezpieczeństwo Bitcoin

Wiele osób czeka czeka na Lightning Network i pierwsze skuteczne testy tego rozwiązania które miałoby znacznie przyśpieszyć działanie sieci oraz obniżyć koszty transakcji, ale, moim zdaniem, jest to rozwiązanie tymczasowe które to w dalszym ciągu nie rozwiąże podstawowych problemów które stają przed bitcoinem.

Kurs Bitcoin Cash BCH

Kurs bitcoin cash zaczyn się odbijać. Punkt odbicia miał miejsce na styku linii trendu i ostatniego wsparcia, na poziomie ok 2447 zł.

 

Kurs bitcoin cash
Kurs bitcoin cash

Moim zdaniem to dobry czas na zakupy Bitcoin cash, z kilku powodów:

  • Bitcoin cash to druga co do wartości, zaraz po bitcoin, kryptowaluta na rynku
  • Bitcoin cash rozwiązuje problemy przed którymi stoi bitcoin

Kurs Lisk

Lisk akurat przeżywa krótką pompę wywołaną nadchodzącą konferencją. Osobiście nie wsiadałbym do tego pociągu. Kurs wzrastał od 6.02 z poziomu 38 złotych, do obecnej ceny 105 zł.

Czytaj także:  Kursy kryptowalut - tydzień 1
Kurs kryptowalut - lisk
Kurs kryptowalut – lisk

Konferencja Lisk

Czytając informacje na temat nadchodzącej konferencji niestety nic poza marketingowymi ogólnikami nie mogłem znaleźć. Najważniejsze tematy o których będziemy mogli się dowiedzieć z konferencji  to:

  • nowa identyfikacja wizualna
  • nowy projekt strony
  • nowy dashboard
  • nowy portfel

Owszem, zespół Liska powiększył się o kilka osób (w tym dwóch Polaków). Sytuacji nie poprawia fakt, że forum liskowe (https://forum.lisk.io/ ) zostało przedwczoraj zamknięte i za dwa tygodnie zniknie zupełnie z sieci. Zmiany o których będzie mowa na konferencji nie są zmianami rewolucyjnymi które byłby w stanie podtrzymać entuzjazm na fali którego bylibyśmy świadkami długofalowego wzrostu ceny. Obstawiam, że po konferencji albo nawet podczas jej trwania cena mocno spadnie, być może nawet o 30% do poziomu ok 60 zł.

Kurs kryptowalut – podsumowanie

Jakie są wasze opinie na temat obecnej sytuacji na rynkach kryptowalu? W macie zamiar inwestować a od czego trzymać się lepiej z daleka? Co myślicie o moich przypuszczeniach? Zapraszam do komentowania i dyskusji!

Bitbay polska giełda kryptowalut
Bitbay polska giełda kryptowalut

 

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *