Kurs bitcoin - formacja chorągiewiki
19 Sty

Kurs bitcoin

Jak już wiecie na giełdzie kryptowalut ostatnio sporo się działo, najlepszym obrazem zniszczeń na rynkach jest aktualny kurs bitcoin. Mocne tąpniecie kursów wszystkich kryptowalut zasiało ziarno niepewności wśród inwestorów. Co ciekawe można zauważyć, że po załamaniu się cen, kursy kryptowalut są do siebie wizualnie zbliżone. Próbując zorientować się w obecnej sytuacji pełnej niepewności pokusiłem się o próbę analizy technicznej Bitcoina, bo moim zdaniem jest on wyznacznikiem tego co dzieje się w świecie krtyptowalut.  Zapraszam do komentowania i dyskusji.

Pierwsza polska giełda kryptowalut
Kurs bitcoin - formacja chorągiewiki
Kurs bitcoin – formacja chorągiewiki

Kurs bitcoin – formacja chorągiewki

Patrząc na aktualny kurs Bitcoin można zauważyć 2 spełnione formacje chorągiewek oraz trzecią tworzącą się chorągiewkę. Chorągiewka to formacja cenowa która potwierdza aktualny trend. W tym przypadku trend jest wzrostowy.

Czytaj także:  Analiza techniczna rynku kryptowalut

Pierwsza chorągiewka to przykład niema książkowy, charakterystyczne 3 dołki i 2 szczyty i wyjście ceny górą. Druga formacja także tworzyła się zgodnie z planem (maszt chorągiewki drugiej korespondował z masztem pierwszej). Nieco niepokoi mnie druga flaga, jej kształt jest bardziej nieregularny, mimo to formacja posiada 2 dołki i 3 górki, ale co najważniejsze, cena wyszła z tej formacji górą. Co nam to mówi? Przede wszystkim przynosi nadzieję na trwalsze odbicie.

Następujące po sobie chorągiewki potwierdziły trend wzrostowy pytanie, jak długo się on utrzyma. Najwyższe ceny sprzedaż dochodziły do poziomu 43980 i tu ukształtował się opór który miejmy nadzieje zostanie przetestowany jutro bądź pojutrze. Moim zdaniem powiało optymizmem, mimo to widać niepewność w zakupach. Jeśli trend się utrzyma a cena przebije poziom 44000 myślę, że będziemy mogli pożegnać kryzys. Jeśli jedna cena na oporze odbije na południe, obawiam się, że nastój może ulec jeszcze większemu pogorszeniu co z pewnością odbije się na całym rynku kryptowalut.

Leave A Comment