kopanie kryptowalut na laptopie lub komputerze

Kopanie kryptowalut na komputerze i laptopie

Kopanie kryptowalut na komputerze i laptopie

Kopanie kryptowalut na komputerze i laptopie to pierwsza myśl jaka przychodzi do głowy osobom które chciałyby wejść w posiadanie kryptowalut, bez dużych inwestycji. Dla poszukiwaczy darmowych bitcoinów mam dobrą wiadomość! Nie muszą inwestować w drogi sprzęt do wydobycia mogą rozpocząć kopanie kryptowalut na komputerze lub w przeglądarce. Aktualnie żeby wydobywać skutecznie Bitcoin albo jakąkolwiek inną kryptowalutę należy być wyposażonym specjalistyczną koparkę, a co za tym idzie potrzeba sporo pieniędzy (zazwyczaj kilkanaście tysięcy zł)  na inwestycję w sprzęt, a do tego kilkaset złotych co miesiąc opłat za energię elektryczną. W tym artykule przedstawię ci możliwości wydobycia kryptowalut bez konieczności inwestowania tysięcy złotych w koparkę lub prąd.

Pierwsza polska giełda kryptowalut

W poniższym artykule zaprezentuję dwie alternatywne do kopania za pomocą koparki, metody wydobycia kryptowalut:

 • Kopanie za pomocą aplikacji
 • Kopanie za pomocą przeglądarki

Dla tych którzy nie mają czasu, podsumowanie poszczególnych opcji wydobycia w poniższej tabeli:

Portfele kryptowalut (giełdowe)
Bitbay – największa i najstarsza polska giełda kryptowalut LINK
Binance – jedna z największych światowych gieł kryptowalut LINK

 

Kopanie kryptowalut na komputerze lub laptopie w aplikacji
Minergate LINK
Computta LINK

 

Kopanie kryptowalut na komputerze lub laptopie w przeglądarce
CryptoTab Browser – przeglądarka która pozwala kopać bitcoiny podczas surfowania po necie LINK
Mooncash – platforma pozwalająca kopać w przeglądarce LINK

 

Kraniki
Freebitco.in (Bitcoin) LINK
Cointiply (Coins/USD/Bitcoin) LINK
Freebitcoin.io (Bitcoin) LINK
Freenem (XEM) LINK
Freecardano (ADA) LINK

Zanim rozpoczniesz kopanie kryptowalut za pomocą którejkolwiek z poniżej opisanych metod, musisz posiadać portfel na który przelewane będą wykopane przez Ciebie kryptowaluty. Niestety każda kryptowaluta jest inna i jeden portfel nie pomieści kilku kryptowalut. Rozwiązaniem tego problemu i zarazem najwygodniejszą opcją jest posiadanie portfela na giełdzie kryptowalut. Dlaczego rekomenduję to rozwiązanie? Z kilku powodów:

 • Wydobyte kryptowaluty możemy od razu spieniężyć albo zamienić na inne kryptowaluty
 • Mamy kilka portfeli w jednym miejscu, co znaczy, że mamy jedno miejsce do którego możemy zbierać krypto wydobywane przez nas w różnych modelach wydobycia w różnych miejscach

Kopanie kryptowalut na komputerze – kopanie przez aplikację

"<yoastmark

Kopanie kryptowalut przez aplikacę – Minergate

To zarówno program komputerowy jakie aplikacje na smartfony. Z jej pomocą bardzo łatwo i szybko rozpoczniesz proces wydobycia kryptowalut.

Aplikacja ta pozwala na wydobycie takich kryptowalut jak:

 1. Monero
 2. Bitcoin
 3. Etherium
 4. Light coin
 5. Eterium classic
 6. Bitcoin gold
 7. Z cash
 8. Bytecoin
 9. Monero classic
 10. Block producer EOS

Kopanie Minergate – Jak zacząć wydobywać kryptowaluty z minergate?

 1. Wystarczy ściągnąć i zainstalować aplikację z tego LINKU
 2. Po zainstalowaniu rejestrujemy się w serwisie i możemy rozpocząć wydobycie kryptowalut.
Kopanie kryptowalut na komputerze - minergate
Kopanie kryptowalut na komputerze – minergate – Panel

Jak działa aplikacja minergate?

Aplikacja ta po prostu udostępnia moc obliczeniową naszego urządzenia do wydobycia kryptowalut. Czym jest proces wydobycia kryptowalut opisałem tutaj. W skrócie jest to po prostu zatwierdzenie transakcji między kupującym a sprzedającym w tak zwanych blokach.

Transakcje kupna sprzedaży są szyfrowane za pomocą innego skryptu ale każdy skrypt potrzebuję mocy obliczeniowej w rozpoczynaniu i finalizacji procesów kupna i sprzedaży kryptowalut. I tu pojawia się twoja rola. odpalając aplikacje na telefonie lub w laptopie czy komputerze stacjonarnym stajesz się niejako częścią systemu blockchain i umożliwia z kupującym a sprzedającym finalizację transakcji.

Kopanie kryptowalut za pomocą aplikacji – Computta

Computta to aplikacja do wydobycia kryptowalut która działa jedynie na Windowsie 64-bit. Dzięki temu programowi możemy zdobywać jedynie bitcoiny. Ciekawą opcją jest 100 000 satoshi na start którą dostajemy po rozpoczęciu wydobycia za pomocą tego programu.

Jak zacząć kopanie za pomocą aplikacji Computta?

 1. Zarejestruj się na Computta.com
 2. Po zarejestrowaniu zostaniesz przeniesiony bezpośrednio do swojego panelu
 3. Ściągnij aplikację Computta
 4. Rozpocznij wydobycie!

"<yoastmark

"<yoastmark

Kopanie kryptowalut na komputerze – Kopanie przez przeglądarkę

Kopanie za pomocą przeglądarki to inna popularna alternatywna metoda wydobycia kryptowalut. ta prosta metoda ogranicza się jedynie do pozostawienia otwartej zakładki przeglądarki. Aby móc skorzystać z możliwości kopania przez przeglądarkę należy mieć wyłączone blokery reklam. Niektóre programy antywirusowe mogą także sygnalizować zagrożenie w takim wypadku należy ustawić wyjątek dla danej witryny (wykluczyć je zeskanowania).

Kopanie kryptowalut przez przeglądarkę – CryptoTab Browser

Przeglądarka CryptoTab pozwala nam na kopanie Bitcoinów podczas przeglądania internetu. Kopanie przez tę przeglądarkę jest niezwykle proste:

Cryptotab - konfiguracja przeglądarki
Cryptotab – konfiguracja przeglądarki do kopania Bitcoin
 1. Na początku musimy zalogować się do systemu poprzez utworzenie konta
 2. Później pobieramy przeglądarkę z TEGO LINKU
 3. Instalujemy przeglądarkę na komputerze
 4. Odpalamy przeglądarkę i pozwalamy się jej samodzielnie skonfigurować
 5. Po uruchomieniu przeglądarki włączamy tryb wydobycia (poniżej na screenie) i cieszymy się wpadającymi nam bitcoinami.
 6. Jeżeli będziemy chcieli wypłacić nasz urobek, możemy to zrobić poprzez przeglądarkę (pokazane na poniższym screenie)

Kopanie bitcoin przez przeglądarkę – Mooncash

Platforma Mooncash daje nam możliwość kopania przez przeglądarkę wybranej waluty: Bitcoin, Bitcoin Cash, Doge Coin, LiteCoin oraz Dash. Żeby rozpocząć kopanie kryptowalut  przez przeglądarkę na tym serwisie, najpierw należy założyć konto. Proces ten jest banalnie prosty:

 1. Kliknij TUTAJ
 2. Podaj swój adres email
 3. Załóż konto
 4. Zaloguj się na konto i wybierz kryptowalutę do wydobycia

Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem procesu wydobycia wyłączyć aplikację antywirusową. Jeśli tego nie zrobić,  będzie on sygnalizował próbę włamania.

 • Po zalogowaniu z panelu po lewej stronie wybierz kryptowalutę którą chcesz wydobywać,
 • Następnie wybierz jak bardzo chcesz obciążyć procesor czyli jak szybko chcesz wydobywać daną kryptowalutę
 • kliknij “mine” i nie zamykaj zakładki a wydobyte coiny będą spływały na Twoje konto

Kopanie kryptowalut przez przeglądarkę – kraniki bitcoin

Zarabianie na kranikach nie jest trudne jednak wymaga systematyczności. kolejne części kryptowalut co nam wypłacane po upływie danego interwału czasowego. okres który należy odczekać zależy od strony kryptowaluty, którą wydobywamy.

Zanim wejdziesz na stronę z kranikiem koniecznie wyłącz AdBlock, ponieważ zablokują możliwość wydobycia kryptowaluty. przyda się także znajomość języka angielskiego ponieważ niektóre captcha są w języku polskim i inne w angielskim.

Gdyby to będzie mysz odpowiednią ilość kryptowalut będziemy mogli zamienić ją na żywo gotówkę. Możemy do tego dokonać na giełdach kryptowalut. Jedną z takich giełda opisałem tutaj.

używanie tak zwanych kraników kryptowalut polega na udostępnianiu mocy obliczeniowej swojego komputera poprzez przeglądarkę.

kroniki to strony która rozdają dziesiąte części wybranej kryptowaluty na przykład jeśli kopiemy Bitcoin otrzymujemy satoshi.

Jak to działa? Strony rozdają ułamki kryptowalut za wejście na stronę oraz obejrzeniu reklamy. strony zarabiają na wyświetlanych reklamach oraz na rozwiązanie captcha z hasłem reklamowym. Kryptowaluty otrzymujemy po prawidłowym wpisaniu kodu captcha. zabezpieczenie to weryfikuje czy jesteśmy żywym człowiekiem i ma chronić przed atakami robotów – automatów klikających w captcha.

Kraniki bitcoin:

freebitco.in

Pewniak wśród kraników. jest to najstarsza i najstabilniejsza a także najpiękniejsza przeglądarkowa metoda wydobycia bitcoinów. Jest to jeden z pierwszych kraników z którymi zetknąłem się podczas swojego wydobycia w przeglądarkach kilka lat temu. widzę że strona ta istnieje i ma się dobrze co doskonale o niej świadczy.

Zasada działania tego kranika jest prosta. Co godzinę odbywa się losowanie numerów z przedziału 0 – 10000. Jak widać na załączonym poniżej screenie każdy los wygrywa. Moja metoda na zarabianie na tym kraniku to stale otwarta zakładka na komputerze (np w pracy) na której wyświetla się czas do następnego losowania. Gdy wybije pełna godzina od ostatniego losowania biorę udział w następnym i wybieram następne Satoshi.

Mimo, że jest to pewna wygrana, wygrywamy zazwyczaj drobne sumy. Dopiero po kilku dniach takiej gry możemy wypłacić naszą wygraną do naszego portfela. Możemy zwiększyć ilość znajdujących się na naszym koncie kryptowalut za pomocą programu referencyjnego tego kranika. Zapraszając znajomych z linku referencyjnego, otrzymujemy część ich wygranej, przez co nasze konto szybciej rośnie.

Jak zacząć kopanie na Freebitcoin?

 1. Rejestrujemy się w serwisie
 2. Podajemy adres swojego portfela
 3. Bierzemy udział w losowaniu zbierając Satoshi
 4. Polecamy znajomych, zwiększając ilość wydobywanych monet

Cointiply (Coins/USD/Bitcoin)

To kolejny kranik do wydobycia kryptowalut. od innych rolników odróżnia go fakt że wykopujemy w jednym momencie bitcoiny dolary oraz tak zwane coiny. tych ostatnich możemy używać jako waluty w lokalnym kasynie. Losowanie wygląda podobnie jak w innych kranik ach, czyli rozwiązujemy kapcie, klikamy guzik losuj, i liczymy na jak najwyższy wynik.

Poniżej screen panelu:

Freebitcoin.io (BTC)

Klasyka gatunku. Co godzina losowania nowych satoshi. Można przyśpieszyć odliczanie do następnego losowania oglądając strony z reklamami. Strony te można odwiedzić raz na 24 godziny. Co ciekawe w tym kraniku nie trzeba rozwiązywać captcha.

 

Czytaj także:  Skąd wziąć bitcoin?
Kraniki kryptowalut - Freebitcoin - losowanie
Kraniki kryptowalut – Freebitcoin – losowanie

 

Kraniki kryptowalut - Freebitcoin - rejestracja
Kraniki kryptowalut – Freebitcoin – rejestracja

Freenem (XEM)

Siostrzany portal do freebitcoin.io, z tą różnicą że tutaj wydobywamy kryptowalutę nem. podobnie jak w poprzednim kraniku losowanie odbywa się co godzinę.

Freecardano (ADA)

Kranik podobny do dwóch powyższych, służący do wydobycia Cardano. Przy każdym zakręceniu musimy rozwiązać kapcie obrazkową Google. Godzinny interwał między losowaniami.

Kopanie kryptowalut na komputerze i laptopie – podsumowanie

W tym artykule chciałem wam przedstawić alternatywy do wydobywania kryptowalut za pomocą koparki.  Jeśli nie masz fury pieniędzy na inwestycje w koparkę kryptowalut, i tak istnieją sposoby na ich wydobycie. Kopać można zarówno używając dedykowanej przeglądarki, biorąc udział w losowaniach, lub używając własnego komputera lub laptopa jako koparki kryptowalut.

Być może urobek nie będzie tak duży jak ilość kryptowalut wydobytych za pomocą koparki, ale z pewnością jest to doskonały sposób na sprawdzenie czy kryptowaluty to coś dla nas. Otwierając portfel na giełdzie, mamy możliwość sprawdzenia się w handlu kryptowalutami. Jeśli nie chcemy inwestować za dużo na początku, to moim zdaniem, powyższe sposoby są idealne na start.

Jest jeszcze jeden ciekawy sposób zdobywania kryptowalut. Mianowicie każdy z powyższych linków stron lub systemów, zawiera sposób polecenia zwany programem referencyjnym. Karta polecana przez nas osoba która będzie kopać kryptowaluty w danym modelu, zostanie dopisana do naszej struktury. Im więcej osób zarejestruje się z naszego polecenia, tym większa będzie struktura. Każdy górnik w strukturze od daje nam część wydobytych przez siebie kryptowalut. A więc promocja tych systemów to kolejny sposób na darmowe pozyskanie kryptowalut bez inwestycji.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *