Karta graficzna do kopania kryptowalut
04 Lip

Karta graficzna do miningu

Karta graficzna do koparki

Karta graficzna do kopania kryptowalut czyli miningu to podstawowe narzędzie w Twojej koparce. To na niej spoczywa cały proces wykopywania bitcoinów, litecoinów czy ethereum, dlatego wybór odpowiedniej karty jest wręcz kluczowy podczas budowania swojej koparki do kopania kryptowalut. Jest to pierwszy artykuł z serii poświęconej testom kart graficznych najlepszych do wydobywania kryptowalut.

Pierwsza polska giełda kryptowalut

PRZECZYTAJ TAKŻE: RANKING NAJLEPSZYCH KART GRAFICZNYCH DO KOPANIA W 2018 ROKU!

Jaka karta do kopania kryptowalut?

Cykl rozpocznę od kart służących do kopania Ethereum, dlaczego? Bo to moim zdaniem najlepiej rokująca waluta na rynku. Razem z Litecoinem tworzą bardzo mocną alternatywę dla Bitcoina.Kurs Ethereum stale rośnie, i waluta ta jest nazywana „srebrem kryptowalut”.Ethereum było zaprojektowane tak, aby moc do jego wydobycia pochodziła z procesora (CPU), ale górnicy szybko odkryli, że znacznie lepsze wyniki mozna uzyskać za pomocą dobrych kart graficznych. Na początku najważniejsze jest wybrać kartę która daje nam odpowiedni bilans pomiędzy wydajnością a zużyciem energii: TUTAJ znajdziecie kalkulator za pomocą którego obliczycie zużycie energii. Szczegółowe informacje na temat Mh/s znajdziecie w moim poprzednim wpisie.

Czytaj także:  Budujemy koparkę kryptowalut - zasilacz

Radeon R9 295X2

Radeon R9 295X2 karta do kopania
Radeon R9 295X2 karta do miningu

Jest to karta o najwyższym współczynniku Hashrate (46Mh/s), ale za tę moc trzeba słono zapłacić. Koszt tej karty to ok 3800 zł, chociaż można znaleźć taniej: TUTAJ . Dzięki wysokiej wydajności karta szybko się zwróci,

Radeon RX 480

Radeon RX 480 karta do kopania
Karta do miningu Radeon RX 480

The Radeon RX 480 to najbardziej ekonomiczna karta pod względem stosunku wydajność/koszty utrzymania. Jej koszt utrzymania jest znacznie niższy niż modelu powyżej. Szybkość pracy tej karty to 25.0 MH/s, dzięki czemu dzienny przychów generowany przez tę kartę to ok 4 zł, Roczny przychód to ok 1440 zł.

PRZECZYTAJ TAKŻE: RANKING PŁYT GŁÓWNYCH DO KOPANIA KRYPTOWALUT

Radeon RX 470

Radeon RX 470 karta do kopania
Radeon RX 470 karta do miningu

A Radeon RX 470 ma najmniejszą moc szacowaną na 24.0MH/s. Jej koszty utrzymania kształtują się na identycznym poziomie co poprzednika –  Radeon RX 480 czyli ok 150 W. Nieco mniejsze zużycie energii odbija się także na mocy obliczeniowej karty.

Czytaj także:  Nowy sterownik do wydobywania kryptowalut od AMD!

Podsumowanie

Karta graficzna do kopania kryptowalut to podstawowy element wyposażenia koparki kryptowalut, mam nadzieję, że powyższy ranking pomógł Ci podjąć decyzję którą kartę wybrać.