zarabianie na kryptowalutach

Jak zarabiać na kryptowalucie?

Zarabianie na kryptowalutach

Zanim przeczytasz ten artykuł, polecam przeczytać TEN artykuł. Na kryptowalutach można dużo zarobić ale też dużo stracić. Nie będę tu pisał o zarabianiu poprzez kopanie, bo o tym piszę TUTAJ . W tym artykule chcę opisać możliwości zarabiania na kryptowalutach w internecie:

Pierwsza polska giełda kryptowalut

Przeczytaj także: Jak zarabiać na kryptowalutach

Giełda kryptowalut

Szerzej na ten temat napisałem w tym poście , podsumowaując: można zarabiać na kontraktach tzw: krótkich lub długich. Krótkie (tzw short) to kontrakty polegające na szybkim zakupie i sprzedaży. Kupujemy walutę na giełdzie i od razu ustalamy cenę jej sprzedaży (zazwyczaj wyższą niż zakupu) różnica kursowa (tzw spread) jest naszym zyskiem. Bardzo fajnie ten mechanizm działa na giełdzie BitBay gdzie można handlować za pomocą bota który automatyzuje nasze transakcje. Przeciwieństwem tej taktyki jest granie które i ja preferuje, gra na tzw długie kontrakty. Tę strategie preferuje także Warren Buffet – jeden z najlepszych inwestorów wszech czasów, który inwestuje głównie w nieruchomości.

Czytaj także:  Kurs bitcoin - kolejne wzrosty bitcoin
Bitbay polska giełda kryptowalut
Bitbay polska giełda kryptowalut

Przeczytaj także: jak zarobić 25% na kryptowalutach w dwa dni!

Inwestycja w kryptowaluty

Sposób w który będziemy inwestować w kryptowaluty zależy przede wszystkim od walory (waluty) którą wybierzemy. Jeśli chcemy inwestować długoterminowo to warto zainwestować w stabilne waluty które dzięki swojej stabilności być może nie gwarantują szybkiego zysku, ale także zabezpieczają przed nagłą stratą. Do walut które są stabilne możemy zaliczyć: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Lisk. Jak poznać stabilną kryptowalutę? Wystarczy wybrać tę której rynek (volume) jest duży. Jeśli gramy na walor który charakteryzuje się dużą liczbą transakcji, możemy być pewni, że warto się takiej walucie przyjrzeć pod względem inwestycji, gdyż to właśnie ilość transakcji, sugeruje, że na tę walutę jest zarówno podaż, jak i popyt, a te dwa główne elementy tworzą rynek, a im większy rynek tym więcej elementów po dwóch stronach popytowo – podażowych jest on stabilniejszy. Analogicznie jest z rynkami mniejszymi, przez mniejszą ilość graczy działających na danym rynku charakteryzują się większą dynamiką zmian. Większość kryptowalut wraz z wykresami znajdziesz TUTAJ

Czytaj także:  Bitcoin Price - Trend - Przyszłość - liczba bankomatów Bitcoin na świecie

Oto jak wygląda wykres waluty stabilnej:

kurs kryptowalut

Agresywne zarabianie na krótkich kontraktach

Zarabianie na kryptowalutach - krótki kurs
Zarabianie na kryptowalutach – krótki kurs

Od razu rzuca się w oczy mocne wahanie się ceny. Na krótkim kursie kryptowalut można zarobić, ale inwestując na tym rynku łatwo wpakować się w tzw „pompki” czyli kryptowaluty nastawione jedynie na szybki zysk, ściągnięcie pieniędzy z rynku obiecując szybki zysk, po to by za chwilę spaść z kursu (vide 2gi wykres). Dlatego osobiście wybieram inwestycję w stabilne kryptowaluty.

Similar Posts