Jak zarabiać na giełdzie kryptowalut?
23 Sie

Jak zarabiać na kryptowalutach?

Już pisałem na temat zarabiania na Kryptowalutach tutaj. W tym artykule chce wam dokładniej pokazać jakie są dwie najprostsze metody zarabiania na giełdzie kryptowalut, ale i na giełdzie ogólnie. Tych którzy grają szybko i dynamicznie nazywa się Bykami a tych którzy krają zachowawczo czekając na zysk w długim okresie nazywa się Niedzwiedziami. Wszystkie poniżej opisane operacje prowadzone są na polskiej giełdzie Bitbay. Poniżej opiszę dwie podstawowe metody: długie i krótkie kontrakty. Zanim wybierzemy metodę, należy dokładnie przeanalizować którymi walorami chcemy grać. Na giełdzie Bitbay mamy do wyboru 5 walut: BitCoin classic (BTCC), Ethereum (ETH), List (LSK), Litecoin (LTE), Bitcoin (BTC). Metodę wybory strategii można wybrać np.: na podstawie wolumenu obrotu na danym walorze (im większy wolumen, tym większe prawdopodobieństwo wahań kursu, i analogicznie jeśli wolumen jest niski, możemy spodziewać się relatywnie stałego kursu).

Pierwsza polska giełda kryptowalut

Przeczytaj także: jak zarobić 25% na kryptowalutach w dwa dni!

Giełda kryptowalut. Gra na tzw. „krótkie kontakty”

Metodę tą warto wybrać jeżeli widzimy, że na danej walucie „dużo się dzieje”. Jeśli widzimy, że dany walor charakteryzuje się relatywnie dużym wolumenem, przy czym widać spore wahania w krótkim okresie czasu, warto rozważyć grę na tzw: „krótkie kontrakty”. W tej metodzie kupujemy walutę i od razu ustalamy wysokość jej sprzedaży. Przy ustalaniu ceny trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Jednym z nich są koszty transakcji, giełda Bitbay pobiera niewieką opłatę manipulacyjnej, należy więc każdorazowo przy ustalaniu ceny sprzedaży wziąć pod uwagę ten koszt. Jak grać na tzw. „Short” pokazują poniższe screeny:

Czytaj także:  Czy warto kopać kryptowaluty?

Krótki kontrakt – zakup:

Jeśli chcemy zakupić

Krótki kontrakt – sprzedaż:

sprzedaz kryptowalut
krótki kontrakt sprzedaż kryptowalut

Jak pisałem wyżej, najlepiej po zakupie waluty zamieścić cenę po której chcielibyśmy sprzedaż dany walor.

Zarabianie na giełdzie kryptowalut. Gra na długie kontrakty.

Analogicznie do metody powyżej, jeżeli na walucie niewiele się dzieje, wolumen jest niski, a trend w miarę stały o tendencji wzrostowej, możemy pokusić się o grę na długie kontrakty, w światku kryptowalut zwanej jako strategia zwana: „HODL”. W tej metodzie kupujemy dany walor i trzymamy go wierząc, że z czasem zyska na wartości. W przeciwieństwie do powyższej metody nie ustalamy wartości sprzedaży danej waluty (choć oczywiście możemy to zrobić, ale należy się liczyć z tym, że moment sprzedaży może być odłożony w czasie).

Czytaj także:  Kurs bitcoin to korekta czy trend spadkowy?
sprzedaż na giełdzie kryptowalut
Inwestycja w kryptowaluty – strategia HODL

Podsumowanie

Są to dwa podstawowe sposoby gry na giełdzie, nie tylko kryptowalut. Jeśli interesują was inne strategie to polecam zapoznać się z artykułem „sposoby zarabiania bitcoinów„.

Pamiętajcie, że zanim wybierzecie walutę w którą chcecie inwestować, dokładnie zapoznajcie się z charakterystyką danego waloru aby skutecznie wybrać strategie. Kursy poszczególnych kryptowalut możecie sprawdzić tutaj. Życzę owocnych inwestycji i dużych zysków.