Jak kupić bitcoin w Polsce?

Jak kupić bitcoin? Jak zacząć inwestować w Bitcoin?

Jak kupić bitcoin w Polsce?

Rosnąca popularność kryptowalut sprawia, że wiele osób zastanawia się jak kupić bitcoin w Polsce? Aby kupić bitcoin oraz/lub inne kryptowaluty, należy zrozumieć na czym polega handel bitcoinami. Kupić bitcoin można na dwa sposoby, zależnie od giełdy: za pomocą walut FIAT (pln, dolar, euro) lub za pomocą dostępnych, zależnie od giełdy, par kryptowalutowych. Większość, jeśli nie wszystkie giełdy, które umożliwiają zakup kryptowalut za pomocą walut FIAT wymagają rejestracji. Rejestracja jest wymagana z powodu prawa które ma przeciwdziałać praniu brudnych pieniędzy. Rejestracja taka polega na przesłaniu na daną giełdę informacji na nasz temat (często skanu dowodu tożsamości, informacji na temat konta bankowego z którego będziemy przelewać Fiaty na giełdę).

Pierwsza polska giełda kryptowalut

Jak kupić bitcoin?

Anonimowy zakup bitcoina oraz innych kryptowalut jest możliwa na giełdzie na której nie ma potrzeby rejestracji. Takimi giełdami są Binance oraz Cryptopia. Są to giełdy na których, za krytpowaluty takie jak Litecoin, Ethereum czy Ripple można kupić bitcoin.

Jak kupić bitcoin? Giełda Bitbay

Bitcoina oraz inne kryptowaluty można kupić za pomocą waluty Fiat na największej i najstarszej Polskiej giełdzie Bitbay. Bitbay obsługuje waluty takie jak Euro, Dolar, Polski Złoty. Niestety na tej giełdzie wymagana jest rejestracja, czyli musimy przekazać giełdzie szczegółowe informacje na nasz temat, ale niestety takie są wymogi prawne narzucane przez państwo na giełdy które działają w Polsce.

Czytaj także:  Bitbay przenosi się na Maltę

 

Bitbay polska giełda kryptowalut
Bitbay polska giełda kryptowalut

Jak anonimowo kupić bitcoin? Giełda Binance

Giełda Binance to chińska giełda kryptowalut, która pretenduje do miana największej giełdy kryptowalut na świecie, i wkrótce może jej się to udać. Bloomberg napisał, o giełdzie Bibnance, że jest to giełda na której można kupić niemal każdą kryptowalutę. Wg strony Coinmarketcap, aktualnie giełda Binance znajduje się na drugim miejscu z obrotem $2 256 312 479, z symboliczną stratą kilkunastu tysięcy względem pierwszej w rankingu giełdy OKEx z całkowitym obrotem $2 256 564 426. Na giełdzie Binance można dokonywać transakcji na parach krypto/krypto co znaczy, że tak jak pisałem wyżej, żeby handlować na niej, należy już posiadać jakieś kryptowaluty.

Binance - największa na świecie giełda kryptowalut
Binance – największa na świecie giełda kryptowalut

Jak anonimowo kupić bitcoin? Giełda Cryptopia

Cryptopia to kolejna po Binance giełda na której nie jest wymagana rejestracja. Cryptopia jest Australijską giełdą, która umożliwia wymianę w systemie krypto/krypto. Głównymi kryptowalutami którymi handluje się na tej giełdzie to: Primecoin ok. 9%, Divi ok. 5% oraz Ethereum ok. 4,7%, Pełna lista kryptowalut na których można zabraniać zamieszczona jest TUTAJ. Aby utworzyć darmowe konto na giełdzie Cryptopia, kliknij w poniższy banner:

Czytaj także:  Bitcoin vs ethereum
Cryptopia - Australijska giełda kryptowalut
Cryptopia – Australijska giełda kryptowalut

 

Wracając do pytania, jak anonimowo kupić bitcoin, to podstawową sprawą jest, że na wyżej wspomnianych giełdach należy założyć konto. Aby to zrobić wystarczy adres email. Po utworzeniu konta, otrzymamy możliwość handlu kryptowalutami. Niestety aby anonimowo kupić Bitcoin na tych giełdach, należy posiadać jakąkolwiek kryptowalutę którą można zamienić na Bitcoin. Zakupić kryptowalutę można jak pisałem wyżej, należy to zrobić za pomocą waluty Fiat.

Jak anonimowo kupić bitcoin? Program partnerski

Trzecim sposobem, o którym wcześniej nie wspomniałem, jest Program Partnerski giełdy. Program partnerski polega na promowaniu danej giełdy wśród swoich znajomych. Każda osoba która zarejestruje się z Twojego linka referencyjnego, będzie generowała dla Ciebie przychód pasywny w postaci prowizji od każdej przeprowadzonej transakcji. Im więcej osób się zarejestruje, tym większy przychód będzie generowała Twoja grupa. Jeśli chcesz zacząć zarabiać w tym modelu, zapraszam do kontaktu przez naszą grupę na Faceboku. Napisz do mnie a poprowadzę Cię w temacie zarabiania w sieci poprzez program partnerski giełdy kryptowalut.

Czytaj także:  Twórca Litecoin opuszcza Coinbase by skupić się na LTC

Gdzie kupić bitcoin? Kantor

Kantor pozwala na zakup i/lub sprzedaż kryptowalut. Niestety ceny zakupu bitcoina w kantorach są zazwyczaj wyższe, a ceny sprzedaży niższe. Pomimo tych niedogodności, wymiana pieniędzy jest w pełni anonimowa, aby prowadzić wymianę za pomocą kantoru nie potrzeba ani rejestracji ani weryfikacji. Osobiście polecam kantor BITCANTOR, który charakteryzuje się relatywnie niską prowizją oraz możliwością wypłaty środków w bankomatach bez potrzeby posiadania karty debetowej lub kredytowej.

Jak kupić bitcoin? Kantor bitcoin
Jak kupić bitcoin? Kantor bitcoin

Gdzie kupić bitcoin? Sprzedaż bezpośrednia

Zakup i sprzedaż bitcoina można prowadzić w sposób bezpośrednio poprzez kontakt z kontrahentem. Można to zrobić np: poprzez stronę localbitcoins.com lub Polskie Forum Bitcoin. Na forum bitcoin można poszukać ogłoszeń użytkowników którzy chcą wymienić bitcoin na inną walutę na ustalonych zasadach. Na forum można zamieścić także i swoje ogłoszenia.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że pomogłem Ci nieco w temacie zdobycia Twoich pierwszych bitcoinów. Jeśli masz jakieś pytania to zapraszam na naszą grupę Facebookową, gdzi dzielimy się wiedzą i doświadczeniami z handlu kryptowalutami.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *