jak kupic bitcoin

Jak kupić Bitcoin w 2021 roku

Jak kupić Bitcoin?

Jeśli zastanawiasz się jak można kupić Bitcoina ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Bitcoina możesz kupić:

Pierwsza polska giełda kryptowalut

Zdecydowanie odradzamy ten ostatni sposób z powodu wysokiej szansy oszustwa. Jak widzisz, sposobów na zakup Bitcoina jest wiele, i nie jest to jakiś specjalnie złożony ani trudny proces. Jeśli na co dzień swobodnie używasz bankowości internetowej, bez problemu poradzisz sobie z zakupem swojego pierwszego Bitcoina.

 

Jak kupić Bitcoin – Czym jest Bitcoin?

Bitcoin to wirtualna waluta powstała w 2009 roku, twórcą kryptowaluty jest Satoshi Nakamoto, do dziś nie wiadomo, czy pod tym pseudonimem kryje się jedna osoba, czy cała organizacja. Dwunastoletnia waluta cieszy się dużą popularnością, obecnie w wirtualnych portfelach ma ją blisko 20 mln Amerykanów, a co trzeci Polak deklaruje chęć zakupu Bitcoina.

Nabycie wirtualnej waluty może stanowić pewien problem, szczególnie dla osób rozpoczynających swoją przygodę z kryptowalutami. Na szczęście są miejsca przyjazne początkującym. 

 

Czytaj także:  Bitcoinowi milionerzy

Jak kupić Bitcoin? W kantorze kryptowalut!

Kantor Bitcoin to wygodne rozwiązanie pozbawione większości trudnych i problematycznych formalności. Kantor powinien być bezpieczny, a jedną z jego zalet jest możliwość szybkiego otrzymania zakupionych Bitcoinów na swój portfel. Aby nabyć kryptowalutę w kantorze, wystarczy wpisać kwotę i rodzaj waluty, którą chcemy kupić, a następnie przesłać pieniądze na wskazany rachunek bankowy.

Jak kupić Bitcoin? Giełda kryptowalut

Giełda Kryptowalut to miejsce, w którym odbywa się obrót kryptowalutami. Na giełdzie można nabywać i sprzedawać dziesiątki innych kryptowalut takich jak: Litecoin, IOAT czy Ethereum. Kurs ustalany jest w czasie rzeczywistym, na podstawie ofert zakupu i sprzedaży, czyli popytu i podaży. Giełda jest idealnym miejscem dla osób, które chcą zarabiać na kryptowalucie. Istnieje wiele platform, które udostępniają traderom liczne wskaźniki i oscylatory, z ich pomocą łatwiej analizować zachowania rynku. Warto poświęcić chwilę na przeanalizowanie poszczególnych giełd, aby wybrać tą „najlepszą dla nas”, pomagają w tym liczne rankingi giełd kryptowalut. Co ważne, giełdy umożliwiają zakup bitcoina za pomocą złotówek, dolarów, euro czy innych kryptowalut. Korzystając z giełdy, musimy liczyć się z mniej intuicyjnym i trudniejszym w obsłudze interfejsem, jednak zaznajomienie się z giełdą pozwoli uniknąć dodatkowych opłat naliczanych w kantorach. 

Pierwsza polska giełda kryptowalut
Pierwsza polska giełda kryptowalut

Jak kupić Bitcoin? Bankomat Bitcoin

Bitcoina można kupić również za gotówkę, pomogą w tym stacjonarne kantory oraz bankomaty Bitcoinów (bitomaty). Przeprowadzając taką transakcję, możemy liczyć na pełną anonimowość, rekompensującą wyższe kursy i prowizje.

Przechowywanie Bitcoin – portfel Bitcoin

Po zakupie kryptowaluty należy zadbać o jej bezpieczeństwo. W tym celu wybierz odpowiedni portfel, na którym będziesz przechowywać walutę, posłuży ci on również do wysyłania i odbierania Bitcoina i innych kryptowalut. Większe ilości wirtualnej waluty, lepiej przechowywać w portfelu, nad którym masz całkowitą kontrolę niż na giełdzie. Wybrać można kilka typów portfela od mobilnych będących aplikacją na twoim smartfonie aż po przypominające klasyczny pendrive.

Portfel Bitcoin – portfel desktopowy

Portfel Deskoptowy to prosta w obsłudze i popularna aplikacja na twoim komputerze. Wśród nadmienionych wyżej portfeli można wybrać podstawowe jak i bardziej zaawansowane oprogramowanie, których instalacja przebiega tak jak większości programów na twoim komputerze.

Portfel sprzętowy to z pewnością jedna z najbezpieczniejszych możliwości przechowywania kryptowaluty. Cyfrowe pieniądze przechowywane są w trybie offline. Tak zwany „cold storage” zapewnia bezpieczeństwo twoich kluczy prywatnych a wszystkie transakcje wymagają potwierdzenia pinem. Urządzenia swoim wyglądem przypominające pendrive korzystają z dedykowanych systemów operacyjnych i certyfikowanych chipów, które bezpieczeństwem przypominają aplikacje bankowe

Pierwsza polska giełda kryptowalut
Pierwsza polska giełda kryptowalut

Portfel Bitcoin – portfel off-line

Portfel offline z dostępem online to multiportfel w pełni offline. Dane multiportfela nie wychodzą poza komputer właściciela, klucze prywatne i hasła znajdują się w zaszyfrowanym przez właściciela pliku. Za pomocą wspomnianych haseł możemy jedynie zarządzać portfelem w interfejsie online.

Portfel mobilny to wygodny portfel do przechowywania i przesyłania swoich Bitcoinów, bezpośrednio z poziomu smartfona. Różne portfele mobilne dostępne są w smartfonach z oprogramowaniem Android jak i iOS.

Jak kupić Bitcoin? Podsumowanie

Znasz już możliwości zakupu Bitcoina, najprościej można zrobić to na kantorze kryptowalut, który polecam osobom początkującym. Giełda kryptowalut to miejsce dla osób posiadających fundamentalną wiedzę na temat Bitcoina oraz funkcjonowania wirtualnych walut. Bankomat Bitcoin, nie różni się w obsłudze od zwykłego bankomatu, a więc większość na pewno sobie poradzi. Warto również pamiętać o wyborze portfela. Bezpieczeństwo twoich cyfrowych aktywów zależy tylko i wyłącznie od ciebie! 

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *