Kurs kryptowalut

Łatwe inwestowanie na giełdzie bez ryzyka. TO MOŻLIWE!

Inwestowanie na giełdzie a zarabianie bez ryzyka. Czy to możliwe?

Inwestowanie na giełdzie to synonim wysokich zarobków ale i wysokiego ryzyka. Inwestorzy są przyzwyczajeni do ryzyka – wszak mówi się, że zysk jest premią od ryzyka. Przez ostatnie kilka tygodni wielu inwestorów, zarówno tych początkujących jak i zaawansowanych wyjadaczy z zazdrością patrzy na posiadaczy Bitcoina. Dla osób, które nie chcą ryzykować i zarabiać znacznie więcej (od 1,5do 4% miesięcznie – sprawdź jak) w dalszej części artykułu przedstawiamy metodę automatyzacji  arbitrażu, dzięki któremu będziecie mogli:

Pierwsza polska giełda kryptowalut
  • Minimalizować ryzyko transakcji – to program za nas ocenia czy transakcja będzie opłacalna – jeśli transakcja nie przyniesie zysku, system jej nie wykona. W praktyce stopień ponoszenia przez nas ryzyka jest zerowy.
  • Maksymalizować zysk  – dzięki automatyzacji procesu określania różnicy cen oraz automatyzacji całości procesu, system może wykonywać dziesiątki transakcji nawet o minimalnej stopie zwrotu, ale w masie robi to poważne sumy.
  • Brak potrzeby spędzania godzin nad analizą rynków i śledzenia cen – to wykonuje tę pracę za Ciebie, Ty ciesz się zyskiem i myśl jak reinwestować nadwyżkę.

1,5% – 4% Brzmi za dobrze? A o ile procent wzrosła cena Bitcoina w ostatnich 2 – 3 tygodniach? Już podpowiadam – było to 50%! A więc liczby te nie są wcale nieosiągalne i nierealne na rynku kryptowalut. 

Inwestowanie na giełdzie – zyska jako premia od ryzyka

BTC jako niekwestionowany lider rynku kryptowalut, nic sobie nie robi z przepowiadających koniec aktualnej bańki i z siła rozpędzonego Shinkansena przebija kolejne opory osiągając nowe ATH. W takich momentach wiele osób pluje sobie w brodę, wiedząc, że dokonało transakcji po z historycznego punktu widzenia, niekorzystnym kursie kupując zbyt drogo lub sprzedając zbyt tanio. Na osłodę dodam, że nawet najlepsi inwestorzy mają ogromne problemy w ocenie szczytów i dołków a co za tym idzie, optymalnym zaplanowaniem transakcji kupna-sprzedaży.  I tu dochodzimy do sedna giełdy, gdzie decyzję podejmowane są na podstawie dysproporcji informacji, co kończy się nierzadko częściową lub całościową utratą zainwestowanego kapitału. To jest właśnie to ryzyko, które może “make or brake” Twój portfel inwestycyjny. 

Inwestowanie na giełdzie – Minimalizacja ryzyka, maksymalizacja zysków

Jeśli chodzi o zmniejszanie poziomu ryzyka, to w sukurs przychodzi technologia. W przypadku giełdy jest to możliwość automatyzacji działań z zakresu kupna/ sprzedaży. Jeśli chcemy minimalizować ryzyko, balansując jednocześnie wypracowany zysk, można od razu po zakupie otwierać pozycję sprzedaży wyższa o 10%, dzięki czemu możemy zapomnieć o codziennym logowaniu się na giełdzie i sprawdzaniu aktualnych kursów, a pozycja zamknie się sama w momencie osiągnięcia oczekiwanego poziomu zysku. Jednak i tu jest element ryzyka – cena może nie osiągnąć zakładanego progu 10% lub osiągnie go w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Mimo że rozwiązanie to do pewnego stopnia minimalizuje ryzyko, ale i zysk, są lepsze metody automatyzacji działań w celu minimalizacji ryzyka i maksymalizacji zysku.

Inwestowanie bez ryzyka – arbitraż giełdowy

Alternatywą dla tego typu działań jest arbitraż giełdowy – czyli transakcje kupna – sprzedaży tego samego dobra na różnych giełdach pod warunkiem występowania pozytywnych różnic ceny w kursie. Zyskiem dla inwestora jest pozytywna różnica w kursie danego dobra. Rozwiązanie to jest znacznie bezpieczniejsze niż „zwykła” gra giełdowa, i charakteryzuje się praktycznie zerowym poziomem ryzyka. Sprzedajmy to samo aktywo, tylko na innym rynku (np.: BTC z Binance na Bitbay lub na odwrót). Jeśli wystąpi pozytywna różnica kursowa, można przesłać swoje środki z giełdy A na giełdę B i w ten sposób zarobić.

Arbitraż jest to znana od wieków metoda na korzystanie z różnic kursowych występujących między rynkami. Proces arbitrażu dzieli się na kilka etapów:

  • Zakup danego dobra
  • Porównanie cen na różnych giełdach
  • Przesłanie środków na wybraną giełdę
  • Dokonanie transakcji sprzedaży

Wszystko super, ale jeśli ktoś miałby wykonywać te transakcje ręcznie, to nie odrywałby się sprzed komputera przez cały dzień. Spokojnie, także i tutaj przychodzi nam z pomocą technologia, a dokładnie autorskie oprogramowanie firmy Arbivest, która stworzyła algorytm porównujący dziesiątki giełd kryptowalut oraz fiat, wyszukując niższych cen. Oprogramowanie to odwala za Ciebie całą robotę i to w ułamku sekund. Dzięki automatyzacji takich działań uzyskujemy następujące korzyści:

  • Minimalizację ryzyka
  • Maksymalizację zyski
  • Oszczędność czasu

Dzięki dużej wydajności aplikacji możliwe są także ponadprzeciętne na rynku finansowym zwroty z inwestycji na poziomie 1,5 – 4% MIESIĘCZNIE. Z tego co mówi firma to większość transakcji odbywa się na rynku kryptowalut, który charakteryzuje się dużą zmiennością, co generuje także potencjał zarobkowy. Oprogramowanie Arbivest doskonale kompensuje tę zmienność i przekuwa ją na zysk dla uczestników programu Kings of Investment

 

Czytaj także:  Nowy rekord ceny bitcoin

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *