ICO – jak nie dać się oszukać

Oferta początkowa kryptowaluty (ICO)

jest techniką pozyskiwania wsparcia finansowego która wytwarza przyszłe monety kryptograficzne na kryptokwaluty, które mają bezpośrednią, płynną wartość. Często odsetek żetonów jest wydawany uczestnikom ICO i procent utrzymywany na potrzeby firmy (inwestorzy prywatni, itd. określenia różnią się w relacji od ICO). ICO pozwala także dużym, jak i średnim przedsiębiorcom tworzyć projekty, które postrzegają jako potencjalnie dochodowe. W ubiegłym roku przeprowadzono tysiące ciekawych artykułów ICO. Inspiracja dla planu jest naturalna. Motywacja inwestorów ICO polega na tym, aby cena żetonu była wyższa (lub znacznie większa) niż cena tokenu podczas ICO.

Pierwsza polska giełda kryptowalut

Największą zaletą jaką zapewnia ICO jest Tezos, który w ciągu miesiąca osiągnął maksymalny sukces w wysokości 232 milionów dolarów! Wiele elementów działa na szanse pomyślnego ICO również potrafią założyć, czy będzie wówczas dla przedsiębiorców cenne.

W tym miejscu warto napomknąć o kilku atrakcyjnych historiach, takich jak ICO Zarodniaka. Członkowie zespołu po prostu zniknęli po zarobieniu pieniędzy, a później zgłoszono, że wykorzystali fundusze na pokrycie własnych wakacji. Brak regulacji może być może jednym z powodów, dla jakich to miało miejsce Zaledwie parę dni temu zostało skradzionych 7 milionów dolarów, gdy ICO CoinDash zaczęło się. Tuż przed rozpoczęciem sprzedaży tokenów ich witryna została shackowana a adres portfela ICO został zmieniony na adres hakera.

Czytaj także:  Czy warto kopać kryptowaluty?

W tym artykule opracowane zostaną podstawowe klucze, które należy skupić na analizie inwestycji ICO.

Ważne ostrzeżenie przed przystąpieniem: ICO są ryzykownym funduszem. Nigdy nie inwestuj niczego, czego nie stać na wydanie. Należy pamiętać, że z powodu braku regulacji będziesz miał problemy z odzyskaniem utraconych pieniędzy w przypadku awarii.

1. Skład Zespołu

Dowiedz się, co możesz zrobić o drużynie, zwłaszcza o drużynie deweloperskiej i dla rad doradczych. Poszukaj każdego członka zespołu w celu uzyskania odpowiedniego doświadczenia. Google ich nazwiska. Odwiedź ich profile LinkedIn. Poszukaj słynnych nazwisk w ramach doradztwa projektu. Dowiedz się, czy zespół ma jakieś doświadczenie kryptograficzne, a co ważniejsze – w których projekty lub ICO były zaangażowane i miały wpływ.

Przeczytaj także: jak zarobić 25% na kryptowalutach w dwa dni!

2. Forum Bitcoin.org i inne fora o kryptowalutach

Dobrym punktem wyjścia jest ogłoszenie projektu dotyczącego BitcoinTalk.org, ponieważ Bitcointalk jest największym forum dla zagadnień związanych z Bitcoin i kryptografią. Zaleca się uważne przeczytanie wiadomości. Obawy inwestora zostaną udzielone (lub mogą być bez odpowiedzi) w tym wątku. Jest to zły znak, gdy programiści unikną odpowiedzi na niektóre pytania lub nie współpracują. Wysyłanie buduje osobistą wiadomość, aby zobaczyć jak reagują one są również dobrym pomysłem.

Czytaj także:  Jak kupić bitcoin? Jak zacząć inwestować w Bitcoin?

Każda wiadomość na Bitcointalk zawiera stopień rangi i aktywności (liczba ostatnich komunikatów) nadawcy. Bądź świadomy początkujących i niskopoziomowych pisarzy. Reputacja stała się bardzo ważna i znacząca.

Uważaj na doświadczonych komentatorów, poszukaj negatywnych wiadomości, czasami może to być znakiem ostrzegawczym. Aby wyszukać podejrzane zwroty na stronie i w wątku i użyć CTRL + F (Windows), aby wyszukać podejrzane słowa takie jak 'scam', 'con', 'MLM'.

3. Etap projektu i inwestycje VC

Oceń etap projektu. Czy ma tylko białą kartę? Wersja beta? Czy jest uruchomiony produkt o ograniczonej funkcjonalności? Preferują projekty, które mają „kilka linii” kodu roboczego, jednak wiele ICO udowodniło, że mogą stać się historią sukcesów bez żadnego napisanego kodu.

Firmy typu venture capital (VC) zazwyczaj inwestują i wspierają projekty od wczesnych etapów. Wyszukaj te informacje zwykle na głównej stronie witryny projektu. Może to być znaczne, jeśli w grę wchodzą dobrze znany krypto VC, jak Blockchain Capital czy Fenbushi (należy do Vitalik Buterin – założyciel Ethereum).

4. Społeczność i media

Ważne jest, aby mieć szeroką, otwartą społeczność wspierającą, taką jak publiczna luźna dla wszystkich inwestorów. Otwartość ma kluczowe znaczenie w zdobywaniu naszego zaufania jako kodeksu Github. Staraj się zrozumieć atmosferę w społeczności. Przyjrzyj się rozmiarowi społeczności i jej aktywności.

Czytaj także:  Kryptowaluty: bitcoin, ethereum, litecoin

5. Czego potrzebuje kryptowaluta? Czy blokada jest potrzebna?

ICO oznacza utworzenie nowego specjalnego znacznika dla projektu. Jednym z najważniejszych pytań, na które każdy projekt musi odpowiedzieć, jest jaki jest znacznik? Dlaczego Bitcoin lub Ethereum wystarczy, aby służyć jako żeton projektu? Tak, wiele projektów po prostu stanowi oszustwo. Hej, ICO nie może być ICO bez specjalnego znaczka. To samo pytanie należy zadać w związku z wykorzystaniem technologii blokowej w projekcie.

Przeczytaj także: Jak zarobić na Bitcoin? Gdzie kupić Bitcoin?

6. Waga nieograniczona / twarda

W pierwszych dniach kryptycznych ICO różnica między otwartą i twardą czapką nie miała takiego samego wpływu jak dzisiejsze ICO. Otwarta czapka pozwala inwestorom na nieograniczone finansowanie portfela ICO projektu. Im więcej monet jest krążących, tym mniej oryginalnych żetonów staję się później na rynku – dzięki mniejszemu zapotrzebowaniu.

Ponieważ ICO stają się głównymi nurtami w obszarze kryptograficznym, potrzebne są olbrzymie kwoty. Spójrz na Bancor, ten projekt wzbudził zdumiewające 150 milionów dolarów w ciągu zaledwie trzech godzin. Nie przyniosło to żadnego zysku procentowego dla inwestorów. Pamiętaj o tym podczas udziału w ICO bez ograniczeń.

Z drugiej strony, nie chcesz być jedynym inwestującym w projekt. Wymiana ma znacznie mniej zainteresowania projektami, które wzrastają bardzo niewiele, co utrudnia sprzedaż tych żetonów po zwolnieniu.