GTX 1080 test wydobycia Ethereum
14 Lip

GTX 1080 test wydobycia Ethereum

Nowe karty graficzne NVIDIA GeForce GTX 1080 (pascal) są dostępne już od dwóch tygodni i udało nam się ze znajomym w końcu zdobyć jeden GTX 1080 i zobaczyć, jak dobrze działa w przypadku wykrycia krypto-criminal.

Pierwsza polska giełda kryptowalut

PRZECZYTAJ TAKŻE: RANKING NAJLEPSZYCH KART GRAFICZNYCH DO KOPANIA W 2018 ROKU!

GeForce GTX 1080 Ethereum

Zaczynamy od Ethereum jako obecnie najbardziej popularnego altcoina do wydobycia GPU, a niestety GTX 1080 nie jest dobrym wyborem dla wydobycia ETH. Jak pewnie już wiecie, że do wydobycie Eehereum idzie lepiej na GPU AMD niż na Nvidii, a nowe GPC Pascala, takie jak GTX 1080, nie działają zbyt dobrze i są na razie pewne problemy z wydobyciem pod Windowsem (sypiący się sterownik). Karty GTX 1080 używa pamięci o szybkości GDDR5X, która może i świetnie nadaje się do gier, ale najwyraźniej nie działa aż tak dobrze w przypadku algorytmów intensywnych, takich jak Ethereum. W rzeczywistości wydaje się, że GTX 1080 jest wolniejszy z powodu GDDR5X od GTX 1070, który wykorzystuje regularną pamięć wideo GDDR5, a kiedy dodamy do tego wysoką cenę 1080, to tak karta nie jest dobrym wyborem dla górników wydobywających Ethereum.

Czytaj także:  Budujemy koparkę kryptowalut - zasilacz

 GeForce GTX 1080 wydobywanie Ethereum – test

Skompilowaliśmy skrypt binarny systemu Windows zawierający najnowsze wersje EthoMer 0.9.41 dla wersji 1.1.3 (źródło) Genoil z CUDA 8.0 i Compute 6.1, które są używane przez nowe GTX 1080 i GTX 1070 do testowania. Jeśli korzystasz z systemu Windows 7 lub 8.x, zauważysz, że przy ustawieniach domyślnych miner wykryje błąd podczas próby załadowania pliku DAG do pamięci wideo GTX 1080, niezależnie od tego, czy używasz trybu OpenCL czy CUDA. Inni pracownicy kopalni OpenCL, np. Qtminer, również ścierają się z awarią sterownika, jest to problem ze sterownikami, a nawet jeśli sterownik się nie wywali, to jedyne co otrzymasz to bardzo niska wydajność. Możesz uruchomić fork Genoil CUDA ethminer w trybie CUDA z opcją -U i dodać następujące parametry – rozmiar siatki 2048 –kudowy-blok 128, aby zapobiec awarii sterownika, jednak otrzymasz mniej niż 1 MHS a więc takie działanie jest moim zdaniem bezcelowe.

Czytaj także:  Kurs kryptowalut kwiecień - wzrosty cen kryptowalut

Pod Windowsem 10 sytuacja jest nieco lepsza, ale nie do końca. Dzięki najnowszym sterownikom 368.39 dla systemu Windows 10, będziesz w stanie kopać Ethereum, w przeciwieństwie do systemu Windows 7 / 8.x, ale prędkość wydobycia będzie nadal bardzo niskia (4-5 MH/S). Producent mówi o nadchodzącej aktualizacji sterowników, która powinna rozwiązać problem niskiego poziomu hashrateu, przynajmniej dla systemu Windows 10, który ma się pojawić w przyszłym miesiącu.

PRZECZYTAJ TAKŻE: RANKING PŁYT GŁÓWNYCH DO KOPANIA KRYPTOWALUT

Kopanie Ethereum GeForce GTX 1080 – Podsumowanie

Jeśli masz już GPU GTX 1080 i chcesz kopać Ethereum, to pozostaje Ci jedynie kopanie pod Linuxem, pod którym wg opinii niektórych, można wyciągnąć 23 MH/S. Praca przy wydobyciu Ethereum za pomocą GTX 1080 jest nieco szybsza od GTX 970, GTX 980 lub GTX 980 Ti, ale nadal mocno rozczarowuje i nie jest tym czego można oczekiwać od zaawansowanych procesorów AMD. GTX 1070, o którym wspominaliśmy, działa lepiej, ponieważ szybkość wydobycia Ethereum powinna wynosić około 27 MH/S pod Linuksem (Windows najwyraźniej ma problemy z wydajnością), chociaż nie udało mi się jeszcze tego osobiście sprawdzić. Nawet przy niskim poborze energii, w porównaniu do GTX 1080/1070, wyniki karty nie są tak dobre, a kiedy dodasz do tegoy wysoką cenę GPU i sypiący się pod Windowsem sterownik, możesz zapomnieć o łatwym i bezproblemowym kopaniu Ethereum.

Czytaj także:  Koparka kryptowalut co to jest?
Bitbay polska giełda kryptowalut
Bitbay polska giełda kryptowalut