Gdzie kupić bitcoin i zacząć inwestycję w kryptowaluty?
04 Maj

Gdzie kupić bitcoin i zacząć inwestycję w kryptowaluty?

Gdzie kupić bitcoin i zacząć inwestycję w kryptowaluty? Inwestycja w bitcoin to warta opcja warta rozważenia. Patrząc na aktualne wzrosty cen kryptowalut wiele osób zastanawia się nad dywersyfikacją swojego portfela inwestycyjnego i wzbogacenie go o to relatywnie nowe aktywo. Pomysł ten rodzi naturalne pytania czy inwestycja w Bitcoin jest bezpieczna, jak wygląda inwestowanie w bitcoin, gdzie kupić bitcoin, jak kupić bitcoin za pln, czy kupno bitcoin wiąże się z ryzykiem? Im bardziej niepewna jest światowa polityka, tym większy popyt na bitcoiny. W niniejszym artykule postaram się odpowiedzieć na powyższe kwestie, jednocześnie pragnę zaznaczyć, że poniższy wpis nie jest poradą inwestycyjną a jedynie informacją na temat alternatywy dla obecnych na giełdzie „starych” metod inwestycji kapitału, takich jak: akcje, obligacje, obligacje korporacyjne oraz inwestycji w zasoby takie jak: złoto, srebro czy ropa naftowa.

Pierwsza polska giełda kryptowalut
Bitbay polska giełda kryptowalut
Bitbay polska giełda kryptowalut

Generalnie inwestycje dzieli się wg stopnia ryzyka. Kryptowaluty są uważane za ryzykowne z dwóch powodów. Po pierwsze, z uwagi na możliwość ingerencji państw (np. nagłe wprowadzenie wysokich podatków może sprawić, że obrót kryptowalutami stanie się nieopłacalny) , po drugie – ze względu na możliwość wirtualnej kradzieży. Tak, jak przed drugim zagrożeniem możesz się zabezpieczyć (o tym w dalszej części artykułu), tak od decyzji demokratycznych polityków nie ma ubezpieczenia.

Trzy zasady bezpiecznego inwestowania

 1. Pierwsza i najważniejsza zasada bezpiecznego inwestowania brzmi:

„Inwestuj tylko tyle, ile możesz stracić.”

 1. Dywersyfikuj produkty, w które inwestujesz. To, że Bitcoin może być złotem 2.0, a Monero najbardziej anonimowym sposobem przechowywania pieniędzy nie oznacza, że za całe oszczędności masz kupować tylko te kryptowaluty! Tak, jak nie warto trzymać wszystkich pieniędzy w jednym banku, tak samo ryzykowne jest inwestowanie w jedno aktywo.
 2. Myśl długoterminowo. Odkładając w 2009 roku 1000 zł na bitcoina, dziś mógłbyś wyciągnąć prawie 100 tys. zł. Jeśli jednak w czasie wielkiego spadku wartości w 2013 roku wystraszyłbyś się i wyciągnął pieniądze, to straciłbyś większość kapitału.
Czytaj także:  Bezpieczeństwo Bitcoin

Czy inwestycja w bitcoin jest bezpieczna

To zależy co mamy na myśli pytając czy inwestycja w bitcoin jest bezpieczna. Zależy to od konkretnego pytania:

 • czy mamy na myśli prawdopodobieństwo kradzieży naszych bitcoinów?
 • czy martwimy się o całkowitą utratę wartości związaną z załamaniem ceny bitcoin?
 • jak kupić bitcoin?
 • czy może zastanawiamy się nad skutkami podatkowo-prawnymi jakie tworzy inwestowanie w bitcoin?

Wymienione przeze mnie wątpliwości i pytania są najczęściej zadawane przez początkujących inwestorów którzy myślą o inwestowaniu w Bitcoin, dlatego poniższy artykuł będzie po kolei w punktach omawiał każde z pytań.

Bezpieczeństwo bitcoin – prawdopodobieństwo kradzieży 

Bezpieczeństwo bitcoin zależy w dużej mierze od nas samych oraz od tego gdzie przechowywana jest nasza kryptowaluta. Wcześniej pisałem już na  temat jak działa i czym jest portfel bitcoin oraz sposobu jego przechowywania. Po krótce, sposoby przechowywania  możemy podzielić na:\

Portfel bitcoin – portfel gorący (będący on-line):

 • portfel bitcoin znajdujący się na giełdzie

Portfel bitcoin – portfel zimny (będący off-line):

 • portfel bitcoin znajdujący się na komputerze (np. mycelium)
 • portfel bitcoin na pendrive np.: ledger
 • papierowy portfel bitcoin – tzw. bitcoin paper wallet.

Gorący portfel bitcoin

To portfel znajdujący się na giełdzie. Takie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Niezaprzeczalnym plusem jest łatwość i szybkość dostępu do naszych środków. Przechowywanie kryptowalut na giełdzie umożliwia szybkie transakcje kupna/sprzedaży, jeśli chcesz zarabiać w modelu day tradingu (zamykać swoje pozycje w ciągu jednego dnia) to prawdopodobnie jest to najlepsza opcja na przetrzymywanie kryptowalut. Niektóre giełdy przetrzymują (do 90%) środki swoich użytkownikach na cold walletach, co jest świetnym sposobem zabezpieczenia kapitału swoich klientów. Taką giełdą jest np.: Binance. Większość giełd które stosuje taki sposób zabezpieczenia kapitału swoich klientów, pisze o tym w regulaminie lub informacjach prasowych, dlatego, zanim wybierzesz daną giełdę koniecznie przeczytaj wszystko co o niej znajdziesz.

Zimny portfel bitcoin

Zimny portfel bitcoin to portfel który jest off line (bez dostępu do Internetu). Zimny portfel daje Ci niemalże 100% gwarancji bezpieczeństwa Twoich środków. Większość jeśli nie wszystkie liczące się kryptowaluty mają dedykowane dla siebie opcje zimnego portfela (zazwyczaj w formie papier waletów).

Portfel bitcoin na komputerze lub laptopie

Jest to jeden z najpopularniejszych i najbezpieczniejszych sposobów przetrzymywania bitcoinów. Słabym ogniwem jest tutaj bezpieczeństwo samego komputera. Portfel to aplikacja zainstalowana na Twoim komputerze stacjonarnym lub laptopie, dlatego ważne jest aby taki komputer był zabezpieczony hasłem. Aby założyć taki portfel, wystarczy ściągnąć go z tego linku (link do myselium) i zainstalować na komputerze na którym będziesz przechowywać swoje bitcoiny.

Czytaj także:  Dziecieca pornografia w Blockchainie

Portfel bitcoin na pendrive –  ledger

Portfel ten jest uznawany za najbezpieczniejszy portfel świata. Jest to pendrive na którym przechowujesz swoje kryptowaluty. Gdy chcemy przelać kryptowaluty z portfela na giełdę, po prostu podłączamy pendrive do napędu usb i przelewamy na adres giełdy daną ilość kryptowalut. Operację akceptujemy z poziomu urządzenia. Podobnie w drugą stronę.

Wartość bitcoin

Kolejnym pytaniem jakie zadają sobie początkujący inwestujący w bitcoina to utrata jego wartości do zera. „Bitcoiny nie są niczym poparte” – przestrzega Manfred Hübner, dyrektor firmy doradczej Sentix. – „W przeciwieństwie do złota, które ma fizyczną postać cennego kruszcu, banknotów, za którymi stoi obiecana przez państwo wartość środka płatniczego” – wyjaśnia. Jego zdaniem „bitcoiny to bardziej iluzja niż rzeczywista wartość. – Mówi się o ich wykopywaniu, by stworzyć wrażenie, że są czymś, co ma realną wartość” – dodaje. To ciekawe podejście, ale w ten sam sposób można tłumaczyć wartość klasycznego pieniądza, ma on jedynie umowną wartość. Co ciekawe to, de facto monety są więcej warte niż banknoty, bo jeżeli bank wycofa banknoty, to nie są one więcej warte niż papier na jakim są wydrukowane, w przeciwieństwie do monet które stanowią stop metali.

Wracając do głównego pytania o wartość bitcoin, jest on wart ile na dany moment chce ktoś za niego zapłacić. Wartość bitcoina pochodzi od jego właściwości o których pisałem w artkule „skąd bierze się wartość Bitcoin”, w artykule tym opisałem cechy charakterystyczne dla tej najpopularniejszej na świecie kryptowaluty. Rozumiejąc charakterystyczne cechy bitcoina nie trudno zrozumieć skąd pochodzi jego wartość oraz skąd bierze się na niego popyt który wpływa na cenę bitcoina.

Gdzie kupić bitcoin?

Kolejnym pytaniem zadawanym przez inwestorów jest pytanie o kupno bitcoin a w szczególności: gdzie kupić bitcoin oraz jak kupić bitcoin za pln. Bitcoin można kupić na kilka sposobów. W tym artykule napisałem dokładnie jak kupić bitcoin, ale tutaj napiszę jak to można zrobić najszybciej, najtaniej i najbezpieczniej.

Gdzie kupić bitcoin

Pisałem jakiś czas temu jak kupić bitcoin, ale chętnie przypomnę Ci jak wejść w posiadanie tej najpopularniejszej kryptiwaluty.

Czytaj także:  Bitcoin gold - kolejny fork bitcoin.

Gdzie kupić bitcoin – Giełda bitcoin

Jeśli chodzi o giełdy to do wyboru mamy giełdy z rejestracją bądź bez rejestracji, jeśli zastanawiasz się jak kupić bitcoin za pln to polecam Ci giełdę Bitbay. Ta giełda kryptowalut wymaga rejestracji, ponieważ tylko giełdy z rejestracją użytkownika sprzedają bitcoin za pln lub za inna walutę fiat (dolar, euro). Dzieje się tak dlatego, że kraje w których owe giełdy funkcjonują, mają wprowadzone prawo przeciwko praniu brudnych pieniędzy. Zgodnie z tym prawem instytucja która obraca walutami FIAT (w tym wypadku giełda) zobowiązana jest posiadać informacje na temat osób które dokonują transakcji aby przeciwdziałać obrotowi pieniędzy pochodzących z przestępstwa. Proces rejestracji polega na przesłaniu do giełdy skanu dowodu tożsamości po którym dany organ będzie nas w  stanie zidentyfikować.

ZAREJESTRUJ SIĘ NA GIEŁZIE BITBAY KUPUJ KRYPTOWALUTY ZA PLN

Bitbay polska giełda kryptowalut
Bitbay polska giełda kryptowalut

 

ZAREJESTRUJ SIĘ NA GIEŁDZIE BINANCE KUPUJ KRYPTOWALUTY ZA BITCOIN!

Giełda Binance
Giełda Binance

 

Gdzie kupić bitcoin za inne kryptowaluty

Jeśli posiadamy inne kryptowalut to możemy zamienić je na Bitcoina na giełdzie która nam to umożliwia. Do takich giełd należy zaliczyć Binance lub Cryptopia. Zaletą takich giełd jest brak przymusu rejestracji, niestety, nie obsługują one transakcji w walucie Fiat i aby handlować na tych giełdach należy posiadać wcześniej zakupione kryptowaluty.

Gdzie kupić bitcoin – Kantor bitcoin

Kantor bitcoin to kolejna instytucja pozwalająca na szybki zakup kryptowaluty. Jest to alternatywna dla giełd opcja aby zaczęła się Twoja inwestycja w bitcoin. Korzystanie z kantoru bitcoin ma swoje wady i zalety. Zaletami jest brak potrzeby rejestracji, co pozwala na pełną anonimowość zakupu bitcoin. Nie podajemy żadnych danych, jedynie numer naszego portfela i to wszystko. Niestety w przypadku korzystania z kantoru bitcoin, jesteśmy zmuszeni korzystać z cen kantoru który sztucznie zawyża ceny sprzedaży i zaniża ceny skupu, gdyż jak każdy kantor tak i on żyje z marży. Niestety coś za coś.

KUPUJ I SPRZEDAWAJ BITCOIN ANONIMOWO BEZ REJESTRACJI!

Jak kupić bitcoin? Kantor bitcoin
Jak kupić bitcoin? Kantor bitcoin

Jak dostać bitcoin za darmo?

Tak, istnieje możliwość otrzymania bitcoin ZA DARMO! Wystarczy że założysz konto na giełdzie Bitbay lub Binance i zapiszesz się do programu partnerskiego. Chcesz wiedzieć jak? Napisz maila na: zbibau@gmail.com wszystko Ci opiszę i poprowadzę Cię w świecie zarabiania w Internecie abyś i Ty mógł cieszyć się wolnością finansową. Zobaczysz, że inwestycja w bitcoin to świetna decyzja finansowa.

Leave A Comment