gamecredit co to jest?
02 Lis

GameCredits co to jest?

Rzut oka na GameCredits

Łączna ilość tokenów GameCredits to nieco  ponad 64 mln są to tokeny obecnie dostępne dostępne  w obiegu, docelowo ma ich być 84 mln. Jest to token Proof of Work co oznacza, że możemy go kopać, bloki powstają co 90 sekund co znaczy ze transakcje też wynoszą 90 sekund, czyli transakcje kupna sprzedaży będą trwały mniej więcej 90 sekund. Kopiąc GameCredits za wykopanie bloku dostaniemy 25 tokenów.

Pierwsza polska giełda kryptowalut
gamecredit co to jest?
gamecredit co to jest?

Cena GameCredits

W tym roku miał miejsce 25krotny wzrost ceny. Podczas forka Bitcoina cen spadła do 1,11$, teraz cena waha się w okolicach 2$. Rynek gier wynosi 100 mld $ i rozwija się w ogromnym tempie. To jeden z najszybciej rozwijających się rynków na świecie, czyli potencjalnie o sporej kwocie i dynamice. Jeżeli twórcy dużych, popularnych gier wprowadzą ten środek płatniczy, cena GameCredits eksploduje bo będzie tej walucie 84 mln. Na razie podlega on inflacji bo tych monet przybywam, jak tylko zostanie wydobyty ostatni blok, cena zacznie mocno rosnąc. Im więcej producentów gier wprowadzi ten system, tym szybciej pula GameCredits będzie się wyczerpywać co będzie przybliżać nas do nagłego wzrostu ceny.

Co ciekawe, bez względu na to czy użytkownicy tej waluty będą zaznajomieni z rynkiem kryptowalut czy też nie, już sam fakt używania przez nich GameCredits w transakcjach, powodować będzie wzrost popytu na tę walutę. Chyba nie muszę Wam przypominać co działo się z ceną Bitcoina gdy w świat ruszyła informacja o tym, kolejne kraje akceptują Bitcoin jako legalną walutę. Cena po prostu wystrzeliła!

Czytaj także:  Sytuacja na rynku kryptowalut okiem ekspertów
cena game kurs gamecredits
cena game kurs gamecredits

Czym jest GameCredits

To w skrócie kopia Litecoina sprzed Segwita z małymi udoskonaleniami. GameCredits to zdecentralizowany token który docelowo ma być używany w grach komputerowych lub na komórce na całym świecie jako środek płatniczy. Jest ono oparte na technologii Blockchain. Ma to być międzynarodowy pieniądz używany w grach.Gracze którzy będą używać gier które mają zaimplementowany system GameCredits, będą mogli wygrywać tokeny. Za zdobyte w grze coiny, gracze będą mogli kupować kupować i sprzedawać przedmioty w grach, udoskonalać postaci itd. Grając w jedną grę, która używa tej kryptowaluty gracze będą mogli za np. wygrane w wyścigu lub za achivmenty będą mogli kupować przedmioty w innych grach używających tego systemu. Czyli ma to być ogólny pieniądz używany w grach na całym świecie. Transakcje są anonimowe.

Co daje GameCredits

GameCredits daje twórcom platformę za pomocą której będą mogli zmonetyzować swoje gry. Developerzy nie muszą już więcej tworzyć systemów płatniczych w grach. Nie muszą też martwić się jak rozwiązać płatności, podpisywać umowy na systemy płatności łączących karty kredytowe graczy, martwić się o bezpieczeństwo danych. Twórcy gier mogą zainstalować patcha w postaci systemu GameCredits za jej pomocą mają całą infrastrukturę i system płatniczy włącznie z portfelami graczy. Co ciekawe, wprowadzenie tego systemu trwa dosłownie 5 minut. Na stronie Game Credits jest dosłownie napisane ile trwa operacja podłączenia. Instalacja oprogramowania organiczna się do przepisania linijki kodu podanego na stronie GameCredits.

GameCredits współpracuje już z firmą DataCraft to jedna z największych twórców gier na świecie. Ma on ponad 12mln zarejestrowanych użytkowników to bardzo dobra wiadomość dla inwestorów w Game Credits. Jeżeli GC zostanie wprowadzony w gry Data Craft to nagle 12 mln użytkowników zacznie używać Game Credits a to z pewnością spowoduje mocny wzrost ceny. Data Craft niedawno nawiązała współpracę z twórcami GameCredits, dlatego też system płatnicze w tych grach nie są wprowadzone.

Czytaj także:  Co to są Kryptowaluty?

Dodatkową usługą twórców GameCredits wprowadzili G Store czyli coś  na podobieństwo Apple Store lub Google Play, twórcy mogą umieścić tutaj swoje gry i sprzedawać je. Różnica między G store a Apple lub Google store to prowizja która w G store wynosi 10% prowizji i wypłaca pieniądze które Ci twórcy zarabiają już po 3 dniach. Apple i Google pobierają 30% prowizji i wypłacają pieniądze po 60 dniach, więc jest to bardzo dobre posunięcie. GameCredits chce konkurować z Apple i Google jednocześnie. A należy pamiętać, że są to giganci jeśli chodzi o obroty pieniędzy i dystrybucję. Firmy te mogą zrobić promocję i przestać pobierać prowizję przez jakoś czas, jeżeli będą chcieli zniszczyć G store. W tej chwili w G store jest 300 gier, do końca roku ma ich być ponad 1000.

Minusy GameCredits

  • Pierwszym minusem jest to, że większość gier na dedykowanej platformie G store jest darmowa. Oznacza to, że na samej platformie nie używamy GameCredits, co nie oznacza, że w samej rozgrywce nie są używane są te tokeny. Może się okazać, że udoskonalenia można kupować za pomocą coinów.
  • GameCredits istnieje w małych, łatwych aplikacjach na telefon, a nie o dużych grach multiplayer jak GTA, Battlefield, Counter Strike itd. Jednakże być może jest to tylko kwestia czasu zanim większi producenci zwrócą uwagę na tego coina. Jeśli waluta ta sprawdzi się w mniejszych grach, większe marki mogą się zainteresować tą kryptowalutą.
  • GameCredits nie posiada żadnego whitepaper, co stanowi bardzo duży minus, bo ten projekt nie jest opisany. Nie wiadomo jakie są plany i intencje twórców, nie ma informacji jak ten system ma działać. Niewiele wiadomo także o samych twórcach tej waluty, nie ma jasno przedstawionego zespołu kto jest szefem, kto jest developerem, kto kieruje projektem itd.
  • Ogólnie jeśli chodzi o ten projekt nie ma planu, inwestujemy w jakiś pomysł, ale nie wiemy co zespół chce zrobić w 2018 roku, brak jest czystego planu na przyszłość.
  • Kolejny minus to samo rozliczenie płatności, jeżeli jakiś producent wprowadzi system płatności oparty na Game Coin. Oznacza to, że rezygnuje z tworzenia własnego systemu opłat za przedmioty w grze, a system ten może generować znacznie większe przychody dla producenta niż zewnętrzny system oparty np. o walutę GameCredits.
Czytaj także:  Czym jest IOTA?

Na zakończenie

Pomysł i projekt jest bardzo dobry, proponowane rozwiązania są przyszłościowe i realnie wspomagają rozwój rynku tworzenia i dystrybucji gier komputerowych. Sukces projektu zależy od tego czy twórcy gier będą chcieli wprowadzić ten projekt. Jeśli chodzi o konkurencje to powstaje już Ngine Coin. Jest to samo co Game Credits, niedawno wprowadzona waluta, więc już jest konkurencja. Istnieje także wiele innych, mniejszych Game Coinów

Jeszcze jedna ważna informacja. Na coin market cap, możemy sprawdzić jak w przeszłości kształtowała się cena i pozycja poszczególnych krypotwalut. Za pomocą tej funkcjonalności możemy sprawdzić cenę Game Credits w maju 2013 roku. Cena ta wynosiła 4,36 $ a GameCredits zajmował 21 pozycję pośród wszystkich kryptowalut pod względem kapitalizacji rynku (łącznych obrotów waluty). Dzisiaj plasuje się na 50tym miejscu pod względem market cap. Oznacza to, że spadła o 29 miejsc, a cena wynosi połowę ceny z poprzedniego okresu.

Wartość Game Credit na stronie Coinmarketcap.com

[/vc_column_text][vc_raw_html]JTNDc2NyaXB0JTIwdHlwZSUzRCUyMnRleHQlMkZqYXZhc2NyaXB0JTIyJTIwc3JjJTNEJTIyaHR0cHMlM0ElMkYlMkZmaWxlcy5jb2lubWFya2V0Y2FwLmNvbSUyRnN0YXRpYyUyRndpZGdldCUyRmN1cnJlbmN5LmpzJTIyJTNFJTNDJTJGc2NyaXB0JTNFJTBBJTNDZGl2JTIwY2xhc3MlM0QlMjJjb2lubWFya2V0Y2FwLWN1cnJlbmN5LXdpZGdldCUyMiUyMGRhdGEtY3VycmVuY3klM0QlMjJnYW1lY3JlZGl0cyUyMiUyMGRhdGEtYmFzZSUzRCUyMlVTRCUyMiUyMGRhdGEtc2Vjb25kYXJ5JTNEJTIyQlRDJTIyJTNFJTNDJTJGZGl2JTNF[/vc_raw_html][/vc_column][/vc_row]