fork bitcoin bitcoin gold

Fork bitcoin na bitcoin gold

Fork bitcoin na bitcoin gold

Nadchodzący fork

Wcześniej w tym miesiącu opowiadaliśmy o zbliżającym się forku Bitcoin o nazwie Bitcoin Gold (BTG), ale teraz na kilka dni przed tym, co się naprawdę dzieje, jest znacznie więcej szczegółów niż na wstępnym ogłoszeniu. Jest  kilka rzeczy, które jeszcze nie są jasne, ale zainteresowanie tym forkiem rośnie i nic dziwnego, że użytkownicy posiadający BTC otrzymają taką samą ilość BTG 25 października, kiedy spodziewany jest fork. Bitcoin Gold (BTG) znajduje się w bloku 491407, gdzie zostanie zrobione zdjęcie bloku Bitcoin, w celu zaopatrzenia posiadaczy Bitcoin w złote monety Bitcoin (ta sama kwota BTC, którą przechowują, będzie dostępna w BTG). Bitcoin Gold zapewnia ochronę przed powtórzeniami, co oznacza, że ​​po rozwidleniu dwie sieci będą działały niezależnie niezależnie od siebie, a transakcje monet w jednym z nich nie będą miały wpływu na inne.

Pierwsza polska giełda kryptowalut

Jedną z najciekawszych rzeczy o nowym Bitcoin Gold (BTG) jest to, że po forkowaniu z Bitcoin przyjmie inny algorytm górnictwa, a wybranym jest Equihash (wprowadzony przez ZCash), dzięki czemu nowa moneta będzie kopalna z filmem kart, a nie ASIC. To, co jest w zasadzie zwróceniem uwagi na wielu pracowników GPU, którzy nie mają żadnej lub tylko trochę mocy wydobywczej ASIC. To zasadniczo eliminuje duże farmy wydobywcze ASIC z możliwości wydobycia monety, ponieważ obecnie nie istnieją znane kopalnie ASIC dla algorytmu Equihash, choć nadal nie można nic zrobić w dużych farmach wydobywczych GPU i takie istnieją również podobne do dużych ASIC gospodarstwa górnicze. Jeszcze mniejsze górale GPU będą mogły dostać się do wydobycia Bitcoin Gold (BTG) nawet z jedną kartą graficzną, czegoś, czego nie są w stanie zrobić z Bitcoin już.

kolejny fork bitcoin
kolejny fork bitcoin

Bitcoin gold – zagrożenia

Niektóre giełdy, takie jak HitBTC i Yobit, wraz z kilkoma poolami górniczymi, wyraziły chęć wsparcia Bitcoin Gold. Największą i najczęściej używaną wymianą Bitcoina nadal są oficjalne oświadczenia dotyczące rozwidlenia, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie Bitcoins w lokalnym portfelu, w którym masz pełną kontrolę nad kluczem prywatnym, aby móc rościć sobie prawo do BTG monety po widelcu. Wymiana prawdopodobnie czeka na podjęcie decyzji w oparciu o zainteresowanie użytkowników, a także sprawdzenie, czy rozwidlenie będzie skuteczne i wolne od problemów.

Sprawy koncentrują się głównie wokół ostatecznych specyfikacji monety, które nie są jasne. Na przykład wstępne ogłoszenie, o którym wspomniałem, to fork Bitcoin Gold (BTG) ma 16000 bloków premiowanych premią 12,5 BTG dla każdego (200000 monet BTC), które zostaną sprzedane inwestorom ICO, chociaż oficjalna strona projektu nie mówi o tym w ogóle . Fakt, że BTG jest ograniczony do 21 milionów monet, podobnie jak Bitcoin i przyjmuje 10-minutowy czas blokady, tak jak oryginalny BTC, 12,5 BTG bieżącego wynagrodzenia monety, a co pół roku może być o połowę? i tak dalej … Odkąd było już 16,6 miliona BTC wydobywanych z łącznie 21, które pozostawiają mniej niż 4,5 miliona monet pozostawionych do wydobycia w bardzo długim okresie czasu. Wszystkie te kwestie pozostawiają wielki znak zapytania na temat górniczej części BTG i jak wyjaśniliśmy, wciąż istnieją ważne rzeczy, które nie są do końca jasne, i to zaledwie kilka dni przed podziałem.

Czytaj także:  Kurs bitcoin - kolejne wzrosty bitcoin

Similar Posts