11 Lip

Inwazja domowych koparek kryptowalut.

Konsekwencje boomu na domowe koparki kryptowalut

Od marca mamy do czynienia z boomem na domowe koparki kryptowalut. Boom ten objawia się: wysokimi cenami kart graficznych, trudną ich dostępnością, oraz spadkami cen na giełdach kryptowalut. Ethereum wraz z Litecoinem to dwie najmocniejsze i najdroższe po Bitcoinie kryptowaluty, nic więc dziwnego, że kurs tych walut może ulec gwałtownej zmianie. Wszystkie wykresy zapreznetowane tutaj to kursy kryptowalut na giełdzie Bitbay.

Pierwsza polska giełda kryptowalut

Spadek kursu Ethereum

Są już pierwsze wyniki domowego kopania kryptowalut – mocne spadki cen ETH. Efekt ten był bardzo łatwy do przewidzenia, ETH posiada przyzwoity stosunek kosztu wydobycia do rynkowej ceny, nic więc dziwnego, że domowi górnicy upodobali je sobie i namiętnie je wykopują. Są już widoczne – od kilku dni ceny ETH spadają na łeb na szyje, i przebijają kolejne wsparcia.

Czytaj także:  Całkowita kapitalizacja kryptowalut przekracza 100 miliardów dolarów USD
Kurs Ethereum - Konsekwencje boomu na domowe koparki kryptowalut
Kurs Ethereum

Wzrost trudności wydobycia Ethereum

Zwiększona ilość waluty na rynku może wkrótce (jeśli już to się nie stało) skutkować zwiększeniem się trudności wydobycia tej kryptowaluty. Efektem tego będzie zmniejszenie podaży na rynku, czego efektem będzie wzrost ceny tej kryptowaluty. To dobra wiadomość dla długodystansowych traderów którzy inwestują w Ethereum na długich kontraktach, mogą oni bowiem spodziewać się wzrostu wartości ich walorów.

Kurs Litecoin

Jak na taki rozwój sytuacji zareagował Litecoin? Nastąpiła tam jedynie delikatna fluktuacja ceny, co pokakzuje, że waluta ta jest nieco bardziej stabilna, ale tylko do czasu, zanim górnicy z ETH przestawią swoje maszyny na wydobycie Litecoina, wtedy i tę kryptowalutę czeka podobny los co Ethereum. Puki co, kurs Litecoin na giełdzie Bitbay wygląda następująco:

Kurs litecoin - Konsekwencje boomu na domowe koparki kryptowalut
Kurs litecoin

Jeśli zastanawiacie się czy warto kopać kryptowaluty, to zapraszam Was do tego artykułu. Jeśli chcecie zarabiać na giełdzie kryptowalut jako trader, to koniecznie przeczytajcie ten artykuł.

Czytaj także:  Łatwe inwestowanie na giełdzie bez ryzyka. TO MOŻLIWE!