Czy warto jeszcze inwestować w bitcoin?
11 Gru

Czy warto jeszcze inwestować w bitcoin?

Czy warto jeszcze inwestować w bitcoin? Czy aby nie jest już za późno na inwestycję w bitcoin? To samo pytanie pojawiło się w 2015, 2016 i 2017 roku. Założę się, że inna osoba zapyta o to samo w 2018. Wielu czytelników, w prywatnych wiadomościach , pyta się czy jest zbyt późno, aby zainwestować w Bitcoin w 2017 roku, moja krótka odpowiedź na to pytanie brzmi: „Czy nadal mogę zarabiać na Bitcoin?”  brzmi: ZDECYDOWANIE TAK!

Pierwsza polska giełda kryptowalut

Czy jest zbyt późno, aby zainwestować w Bitcoin w 2017 roku?

Chociaż istnieje wiele innych kryptowalut, takich jak Ethereum, Litecoin, Siacoin i Stratis, Bitcoin wciąż pozostaje jedną z najczęściej oglądanych i spekulowanych walut wszechczasów. Bitcoin jest jedną z najbardziej niesamowitych walut, jakie można oglądać w historii ludzkości. Nie tylko to, że jeśli spojrzysz na waluty, Bitcoin osiągnął lepsze wyniki niż dolar amerykański o prawie 50 procent, Bitcoin przewyższył wzrost meksykańskiego peso, srebra, złota i rosyjskiego rubla, aby stać się najlepiej płatną walutą do tej pory w 2017 roku.

Dlaczego warto jeszcze inwestować w bitcoin?

Jest kilka czynników, dla których nie jest za późno na inwestowanie w Bitcoin w 2017 roku:

„Bitcoin może osiągnąć cenę 100 000 $ w ciągu 10 lat”

mówi analityk, który poprawnie nazwał cenę 2000 $ Już w 2016 r. Raport Saxo Bank twierdzi, że cena Bitcoina może wynieść ponad 2000 USD w 2017 r. Po opublikowaniu raportu Bitcoin osiągnął obroty w wysokości 750 USD, a w maju 2017 r. Osiągnął 2 000 USD. W maju 2017 r. Ten sam analityk przewidział, że Bitcoin może osiągnąć 100 000 $ w ciągu 10 lat. Oczywiście prognozy zostały wykonane na podstawie przybliżonej oceny. Jednak wszyscy wiemy, że kryptowaluty będą przetrwają bardzo długo, szczególnie Bitcoin.

Akceptacja bitcoina – Azja

Filipiny i Japonia zalegalizowały Bitcoin i jego firmy w swoich regionach. Japonia przeszła na akceptację Bitcoin jako legalnej metody płatności, a dwaj najwięksi japońscy detaliści nawiązali współpracę z japońskimi giełdami Bitcoin, aby zacząć akceptować cyfrową walutę dla płatności.

Niektóre z największych japońskich gigantów detalicznych, w tym Bic Camera, które mają ogromny wpływ na japońską technologię i rynki konsumenckie, zaczęły akceptować płatności Bitcoin w swoich lokalizacjach.

Czytaj także:  Najnowszy raport z rynku kryptowalut (audio)

Akceptacja bitcoina – Indie

Indie ogłosiły prawdopodobieństwo wprowadzenia ram regulacyjnych dla Bitcoin do 2018 roku. 20 czerwca CNBC India ogłosiła, że ​​indyjski komitet rządowy opowiedział się za regulacją Bitcoin i obecnie ustanawia grupę zadaniową do tworzenia różnych ram regulacyjnych. w celu pełnej legalizacji Bitcoin w krótkim okresie.

Spójrzmy na USA, dolar amerykański obecnie stanowi 46% wolumenu wymiany Bitcoin według waluty, znacznie większej niż jakakolwiek inna waluta. W dniu 17 września 2015 r. Commodity Futures Trading Commission (CFTC) zaklasyfikowała Bitcoin jako towar. Pełny artykuł tutaj. Bitcoin ma ograniczoną podaż Bitcoin, który może być faktycznie wprowadzony do sieci. Dzisiejsze wydobycie jest z pewnością łatwiejsze niż jutro i tak dalej. Jeżeli popyt jest większy jutro niż dzisiaj, to wartość ta będzie wyższa, gdyż podaż jest spójna. Obecny trend sugeruje, że więcej ludzi, rządów, firm przyjmuje dziś Bitcoin niż wczoraj. Oznacza to po prostu, że popyt rośnie z czasem.

Bitcoin będzie częścią naszego życia

Pomyśl o kryptowalutach oraz o bitcoinie jak o Internecie. E-mail, tak wielki jak dotychczas, jest tylko jednym rodzajem treści, które może rozpowszechniać się przez Internet. Czy warto jeszcze inwestować w bitcoin? To pytanie które można by sobie zadać u zarania internetu w podobny stylu „czy warto zakładać sklep internetowy?”.

Ludzie początkowo byli bardzo sceptycznie nastawieni do Internetu i nie wierzyli wcale, że handel i biznes przeniosą się z biur i centrów handlowych do sieci i modemów, natychmiastowych zakupów katalogowych – wystarczy wskazać i kupić świetne okazje, a także kupić bilety lotnicze przez sieć .

Zobacz, co teraz dzieje się z naszym życiem. Internet był pierwszy i zarazem najbardziej użyteczny, a do dziś jest używany. Co najważniejsze, większość ludzi nie może bez niej żyć.

Podobnie jak Bitcoin, nie zostanie zatrzymany. Rządy nie mogą tego powstrzymać, instytucje nie mogą tego powstrzymać, nawet jeśli szyfrowanie zostanie naruszone, nowy algorytm zostanie wprowadzony w życie, aby unieważnić ten atak.

Ludzie, którzy inwestują, nie inwestują w to, czym jest Bitcoin, ale inwestują w to, co może się zmienić w ciągu najbliższych 5-6 lat. Bitcoin to nie tylko inwestycja – to ruch! Ruch na światową wolność finansową.

Bitcoin jest ograniczony

W marcu 2017 roku cena jednego bitcoina przekroczyła cenę uncji złota po raz pierwszy w historii.

Złoto jest rzadkie, Bitcoin jest bardzo rzadki, ponieważ istnieje ograniczona jego ilość, która może powstać. Liczba istniejących bitcoinów nigdy nie przekroczy 21 milionów.

Zgodnie z projektem całkowita liczba 21 milionów bitcoinów zostanie utworzona w ciągu 100 lat zgodnie z logarytmiczną funkcją zwalniania. W chwili pisania tego tekstu w obiegu znajduje się nieco ponad 13 milionów bitcoinów, co oznacza, że ​​dodatkowe 8 milionów bitcoinów zostanie wydobyty w ciągu następnych 95 lat.

Czytaj także:  Binance czy Bitbay?

Wraz ze wzrostem użycia i szerszym wykorzystaniem bitcoin, popyt na bitcoiny stale wzrasta. Jest to niezbędne, aby zrozumieć, ponieważ ilekroć podaż jest ograniczona, a popyt jest wysoki, cena idzie w górę. Odpowiedź na pytanie: Czy warto jeszcze inwestować w bitcoin? nasuwa się sama.

Bitbay polska giełda kryptowalut
Bitbay polska giełda kryptowalut

Bitcoin jest najbardziej praktyczną dostępną metodą płatności

Bitcoin to cyfrowa waluta, za pomocą której można wysyłać i odbierać pieniądze. Transakcja może zostać zakończona niezależnie od miejsca, w którym znajdują się zaangażowane strony, i odbywa się niemal natychmiastowo.

Poza tym wysyłanie i odbieranie pieniędzy za pomocą Bitcoin jest tanie i bezpieczne – sieć czyni przestarzałą pośrednika, co z kolei obniża koszt transakcji, a praktycznie nie ma szans, aby nadawca okazał się fałszerzem.

Bitcoin najprawdopodobniej nie różni się od przyjmowania płatności w innych formach, takich jak gotówka, złoto, lub scrip, lub karty podarunkowe lub obce waluty.

Kiedy płacisz czekiem z innego banku do banku, bank będzie często trzymał te pieniądze przez kilka dni, ponieważ nie może ufać, że fundusze są naprawdę dostępne. Podobnie, międzynarodowe przelewy mogą trwać dość długo. Transakcje Bitcoin są jednak znacznie szybsze.

Bitcoin ma przewagę nad innymi cyfrowymi walutami

Kiedy patrzysz na listę kryptowalut, które są obecnie dostępne na rynku, jest to długa lista. Niektórzy twierdzą, że Ethereum i Ripple przewyższają Bitcoin pod względem kapitalizacji rynkowej. Jeśli przekroczą limit rynkowy, to tak naprawdę nic nie znaczy.

Handel Bitcoinem jest bardzo prosty. Kupno wymaga karty kredytowej lub debetowej lub Paypal lub konta bankowego. To takie proste. Ułatwia to platformy umożliwiające łatwe kupowanie bitcoinów, takich jak Bitquick, Blockchain itp. Przesyłanie bitcoinów do innych użytkowników również jest łatwe. Podczas takiego transferu należy jednak zachować ostrożność. Jest tak, ponieważ, jak podkreślono w kolejnym celu, transfer jest nieodwracalny.

Bitcoin zyskał zbyt dużą popularność i nie ma porównania z innymi cyfrowymi walutami. Dlatego różnica między wartością Bitcoin a jakąkolwiek inną walutą jest bardzo wysoka. Główną różnicą, która dała Bitcoinowi przewagę nad wszystkimi innymi cyfrowymi walutami, jest fakt, że Bitcoin jest zdecentralizowany (np. Ripple jest scentralizowany).

Nie ma agencji ani rządu kontrolującego Bitcoiny. Wszystkie inne waluty cyfrowe są powiązane z jakimś właścicielem lub grupą. Decentralizacja Bitcoinów sprawia, że ​​posiadacze Bitcoinów czują się bezpiecznie i zdrowo. Nie muszą być zależni od żadnej strony trzeciej ani agencji podczas transferu swoich Bitcoinów. Nie muszą też płacić dużych opłat transakcyjnych. Są również chronione przed Upadłością Banku.

Czytaj także:  Giełdy kryptowalut

To z powodu decentralizacji Bitcoin, żaden kraj nie może powiedzieć, że jest to ich waluta, bez względu na to, gdzie Bitcoiny zostały wydobyte. Jako taki Bitcoin jest nazywany globalną walutą, ponieważ nie należy do żadnego kraju. Więc jeśli inwestujesz w Bitcoiny, nie inwestujesz w żadną walutę obcą.

Bitcoin jest prawie nie do podrobienia

Przeprowadzanie hackowania w sieci jest niezwykle kosztowne, ponieważ zasoby obliczeniowe wymagane do tego są ogromne.

W roku 2010 przedsiębiorca Wences Casares był bardzo sceptyczny wobec Bitcoin i zatrudnił zespół do włamania się do systemu, ale mu się nie udało. Od tego czasu stał się wielkim fanem Bitcoin, a obecnie jest dyrektorem zarządzającym portfela Bitcoin Xapo.

Bitcoin wciąż nie jest znany większości ludzi

Chociaż Bitcoin został wprowadzony w 2009 roku, tylko niewielki procent światowego handlu Bitcoin. Na podstawie badania Coin Center Study, 65% Amerykanów nie wiedziało, czym jest bitcoin.

Biorąc pod uwagę wszystkie zalety handlu w Bitcoin, wciąż jesteśmy na początku ery krypto-waluty. Jak widać, przed nami ogromny potencjał.

Więcej krajów nie ma jeszcze styczności ze świadomością Bitcoinów, biliony konsumentów na całym świecie jeszcze nie zaczęły kupować Bitcoinów i ich używać. Statystyki pokazują, że wszystko to dzieje się w pozytywnym kierunku, co samo w sobie oznacza wyraźne KUPOWANIE tej cyfrowej waluty jako inwestycji długoterminowej.

Prognoza Jeremy’ego Lieva i Petera Smitha (pierwszego inwestora w Snapchat oraz współzałożyciela i dyrektora generalnego Blockchain) stwierdza, że ​​sieć Bitcoin wzrośnie 61-krotnie, aż do 2030 r. (Około 400 milionów użytkowników). Z ogromnym wzrostem elektronicznych przekazów pieniężnych, które niemal podwoiły się na całym świecie w ciągu ostatnich 15 lat. To ogromny i rosnący rynek dla Bitcoin. Obie oczekują, że głównym katalizatorem wzrostu będzie większa świadomość Bitcoina, wraz z rosnącym ogólnym rynkiem.

Czy warto jeszcze inwestować w bitcoin? Podsumowanie

Mimo, że wielu zadaje sobie to pytanie, zapewne będzie jeszcze ono nie raz padać w przyszłości. Moim zdaniem ludzie będą pytać „Czy warto jeszcze inwestować w bitcoin?” za każdym razem gdy BTC osiągnie nowe ATH. Taką sytuację mieliśmy już wielokrotnie w przeszłości, po każdym nowym szczycie cenowym Bitcoina ludzie byli przekonani, że cena już nie pójdzie w górę. Za każdym razem czekała ich kolejna niespodzianka w postaci kolejnych mocnych wzrostów ceny bitcoina, i nie sądzę aby ten trend odwrócił się w przyszłości.

Niech ilustracją do powyższego artykułu będzie wykres wzrostu wartości Bitcoina w ostatnim miesiącu wzrost ceny o ponad 100%!

czy warto inwestować w bitcoin?
czy warto inwestować w bitcoin?

NIE CZEKAJ! KUP SWOJE BITCOINY I ZACZNIJ ZARABIAĆ!

Bitbay polska giełda kryptowalut
Bitbay polska giełda kryptowalut

Leave A Comment