Kryptowalutykoparka.pl

Co to jest ethereum?

co to jest ethereum?

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Co to jest Ethereum?

Co to jest ethereum, które nazywane bywa czasem „bitcoinem 2.0” i faktycznie jako kryptowaluta jest alternatywą dla bitcoina? Od dłuższego czasu ethereum notuje też spore zwyżki kursu, co czyni z niej dość intratną inwestycję.

Ethereum to zdecentralizowana platforma, która uruchamia smart contracts: aplikacje, które działają dokładnie tak, jak zaprogramowano, bez możliwości przestojów, cenzury, oszustw lub ingerencji osób trzecich. Aplikacje te działają na niestandardowym bloku, potężnie działającej wspólnej globalnej infrastrukturze, która może przenosić wartość i reprezentować własność własnościciela.

Ethereum pozwala to programistom na tworzenie rynków, przechowywanie rejestrów długów lub obietnic, przenosić fundusze zgodnie z instrukcjami wydanymi dawno w przeszłości (takimi jak wola czy kontrakt futures) oraz wiele innych rzeczy, które jeszcze nie zostały wymyślone, wszystko bez środkowego człowieka lub kontrahenta.

Jak działa Ethereum?

W tradycyjnych architekturach serwerów każda aplikacja musi skonfigurować własne serwery, które uruchamiają własny kod w izolowanych silosach, co sprawia, że ​​udostępnianie danych jest trudne. Jeśli pojedyncza aplikacja zostanie naruszona lub jest wyłączona, wielu użytkowników i inne aplikacje są dotykane. W programie blokowym każdy może skonfigurować węzeł, który replikuje niezbędne dane dla wszystkich węzłów w celu osiągnięcia porozumienia i będzie kompensowany przez użytkowników i programistów aplikacji. Dzięki temu dane użytkownika pozostają prywatne i aplikacje mają być zdecentralizowane, podobnie jak Internet.

Dziś nasze dane osobowe, hasła i informacje finansowe są w większości przechowywane na komputerach innych osób – w chmurze i serwerach należących do takich firm jak Amazon, Facebook czy Google. Ta konfiguracja ma wiele udogodnień, ponieważ te firmy wdrażają zespoły specjalistów, które pomagają przechowywać i zabezpieczać te dane oraz usuwać koszty związane z hostingiem.

Niestety za taką wygodą idzie także pewna niedogodność. Haker lub rząd mogą uzyskać niepożądany dostęp do plików bez Twojej wiedzy, wpływając lub atakując usługę zewnętrzną – co oznacza, że ​​mogą kraść lub zmieniać ważne informacje. Brian Behlendorf, twórca serwera Apache Web Server, postanowił oznaczyć ten scentralizowany projekt „grzechem pierwotnym” internetu.

Niektórzy twierdzą, że Internet ma być zdecentralizowany, jednym z pomysłów decentralizacji sieci było zastosowanie technologii blokowej (blockchain). Ethereum jest jedną z najnowszych technologii, które przyłączą się do tego ruchu. Choć bitcoin może zakłócić działanie systemu PayPal i bankowości elektronicznej, Ethereum ma na celu wykorzystanie blockchain do zastąpienia stron internetowych osób trzecich – tych, które przechowują dane, przenoszą kredyty hipoteczne i śledzą skomplikowane instrumenty finansowe.

Jak działa Ethereum

Krótko mówiąc, ethereum chce być „światowym komputerem”, który decentralizowałby, a niektórzy twierdzą, demokratyzacji – istniejącego modelu klienta-serwera. Z ethereum serwery i chmury są zastępowane przez tysiące tak zwanych „węzłów” prowadzonych przez wolontariuszy z całego świata (tworząc „światowy komputer”).

Wizją jest to, że ethereum umożliwiłoby tej samej funkcjonalności ludziom z dowolnego miejsca na świecie, co umożliwi im konkurowanie w celu oferowania usług na tej infrastrukturze. Przewijając typowy sklep z aplikacjami, na przykład zobaczysz wiele kolorowych kwadratów reprezentujących wszystko od banków po fitness do aplikacji do obsługi wiadomości. Aplikacje te polegają na firmie (lub innej firmie innej firmy) w celu przechowywania informacji o karcie kredytowej, historii zakupów i innych danych osobowych – gdzieś, na ogół w serwerach kontrolowanych przez osoby trzecie. Twój wybór aplikacji jest oczywiście również kierowany przez osoby trzecie, ponieważ Apple i Google utrzymują i zarządzają (lub w niektórych przypadkach cenzorem) konkretne aplikacje, które można pobrać.

Zapoznaj się z przykładem usługi dokumentacji online, takiej jak Evernote lub Dokumenty Google. Ethereum, jeśli wszystko idzie zgodnie z planem, zwróci kontrolę nad danymi w tego typu usługach właścicielowi i kreatywnym prawom autorskim. Chodzi o to, że jedna jednostka przestanie kontrolować notatki i że nikt nie może nagle zakazać samej aplikacji, tymczasowo zabierając ze sobą wszystkie notebooki. Tylko użytkownik może dokonać zmian, a nie jakikolwiek inny podmiot.

Teoretycznie łączy w sobie kontrolę, którą ludzie mieli w przeszłości z łatwą do uzyskania dostępem do informacji, z którą korzystaliśmy w erze cyfrowej. Za każdym razem, gdy zapisujesz zmiany lub dodasz lub usuwasz notatki, każdy węzeł w sieci wprowadza zmianę.

Cena Ethereum

Jeszcze w grudniu 2016 roku za ethereum wynosił 7–8 dolarów, tylko w styczniu rozpoczął się powolny wzrost kryptowaluty. Cena rosła stabilnie – 9, 10, potem 11 dolarów, i tak do końcówki lutego. Wtedy dopiero kurs ethereum wystrzelił, niemal każdego następnego dnia bijąc rekordy.

12 marca po raz pierwszy ta kryptowaluta przebiła barierę 20 dol. także w przeciągu kilkunastu następnych dni odnotowała prawdziwy skok – do ceny 45 dol. Kolejnym kamieniem milowym był magiczny poziom 50 dol., przebity 24 marca.
Wzrosty ethereum w marcu i kwietniu 2017

Od tamtej pory tylko podczas kilku dni w kwietniu cena ethereum osiągnęła poziom poniżej 45 dolarów. To natomiast oznacza wzrost o 273,7 proc. w przeciągu ostatnich trzech miesięcy i 350 proc. w 2 miesiące. Ethereu możesz kupić na giełzie Bitbay:

Bitbay polska giełda kryptowalut

 

Kryptowaluty – jak je przechowywać?

Portfel Ethereum

Portfel Ethereum jest bramą do zdecentralizowanych aplikacji na poziomie blokowym Ethereum. Pozwala na przechowywanie i zabezpieczanie eteru i innych krypto-zasobów zbudowanych na Ethereum, a także pisanie, wdrażanie i używanie inteligentnych umów.

Pobierz darmowy portfel Ethereum

Zaprojektuj własną kryptowalutę

Zaprojektuj własną walutę wykorzystując kod Ethereum. Jak to zrobić? Utwórz przenośny token cyfrowy, który może być używany jako waluta, reprezentacja składnika aktywów, wirtualny udział, dowód członkostwa lub cokolwiek. Żetony te wykorzystują standardowe monety API, dzięki czemu umowa będzie automatycznie kompatybilna z dowolnym portfelem, innym kontraktem lub wymianą, również przy użyciu tego standardu. Całkowita ilość żetonów w obiegu może być ustalona na prostą stałą wartość lub wahać się na podstawie zaprogramowanego zestawu reguł.

Pobierz kod źródłowy Ethereum

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Kurs ethereum

[/vc_column_text][vc_column_text][currencygraph currency1=”eth” currency2=”pln”][/vc_column_text][vc_column_text]

Wartość ethereum

[/vc_column_text][vc_raw_html]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[/vc_raw_html][/vc_column][/vc_row]

Exit mobile version