Cena bitcoin luty - maj

Cena Bitcoin w górę o ponad 200%!

Cena Bitcoin mocno w górę! Wzrost ceny o ponad 200%

Powody do radości mają inwestorzy, którzy mimo słabego 2018 roku cierpliwie trzymali swoje Bitcoiny. 

Pierwsza polska giełda kryptowalut

Od początku maja cena tej najpopularniejszej na świecie kryptowaluty poszła w górę ponad dwukrotnie i aktualnie, na giełdzie Bitbay znajduje się na poziomie 46100, w porównaniu do 20300 początków maja. Jeszcze więcej powodów do radości mają ci, którzy kupili Bitcoina w okresie przełomy stycznia i lutego, na największym dołku od 2017 roku, czyli po cenie ok. 12000. Przykładowo, inwestując w lutym 10.000 zł w Bitcoina, teraz można by się cieszyć zyskiem 45.000 zł.


BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Oto jak wyglądał wzrost ceny Bitcoina w maju:

Wzrost ceny bitcoina w maju
Wzrost ceny Bitcoina w maju

Oto jak kształtowała się cena Bitcoina od najniższego poziomu do chwili obecnej:

Cena bitcoin luty - maj
Cena bitcoin luty – maj

Skąd tak nagły wzrost ceny Bitcoina? Od początku roku możemy zauważyć napływ kapitału na rynek kryptowalut.

Czytaj także:  Kurs bitcoin to korekta czy trend spadkowy?
wzrost wartości rynku kryptowalut
Wzrost wartości rynku kryptowalut

Na powyższym wykresie widzimy przypływ nowych inwestorów a wraz z nimi nowych środków na giełdy. Widać stabilny wzrost, a więc można się było spodziewać, że prędzej czy później zostanie osiągnięta masa krytyczna, która spowoduje dynamiczny wzrost cen na giełdach. Porównując obecną wartość rynku kryptowalut do wartości sprzed ostatniej bańki z przełomu 2017 i 2018 roku, widać, że jeszcze jest sporo do nadrobienia, ale zauważalny jest dynamiczny wzrost wartości runku.

Wartość rynku kryptowalut od ostatniej bańki
Wartość rynku kryptowalut od ostatniej bańki
Kapitalizacja rynku kryptowalut bez bitcoina
Kapitalizacja rynku kryptowalut bez Bitcoina

Co ciekawe, głównie na wartości zyskuje Bitcoin oraz Bitcoin Cash, reszta rynki odnotowuje spadki, może to wynikać z faktu, że inwestorzy nauczeni doświadczeniem z poprzedniej bańki znacznie ostrożniej inwestują w altcoiny i wolą wybierać stabilniejsze, pewniejsze kryptowaluty. Jeśli to założenie okaże się prawdziwe, to oznaczałoby to skupienie się inwestorów głównie na Bitcoinie i przeniesienie całego impetu wzrostów cena na Bitcoina. Tezę tę zdają się potwierdzać dwa powyższe wykresy — kapitalizacja rynku kryptowalut z i bez Bitcoina. Kapitalizacja całego rynku kryptowalut jest obecnie na poziomie 356 bln dolarów, bez Bitcoina jest to zaledwie 139 bln dolarów. Wynika z tego, że Bitcoin obecnie odpowiada za 60% rynku kryptowalut.

Czytaj także:  Jak zarabiać na giełdzie kryptowalut? Krótki vs długi kontrakt.

Co dalej z ceną Bitcoin?

Sądząc po tym, jak coraz więcej tytułów branżowych spoza świata kryptowalut, zaczyna znowu pisać o dużych wzrostach cen Bitcoina, proces ten może przybrać na sile. Jest to typowe dla wzrostów na giełdach, zyski jednych przyciągają nowych graczy. Dlatego nie należy się dziwić, że wzrost wartości całego rynku kryptowalut będzie jeszcze większy i szybszy, być może szykuje nam się właśnie kolejna bańka spekulacyjna.


BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *