Bitcoinowi milionerzy
17 Gru

Bitcoinowi milionerzy

Bitcoinowi milionerzy to ludzie którzy weszli do świata milionerów dzięki inwestycji w bitcoina. W tym artykule przybliżę Wam sylwetki kilku osób które przeczuły sukces bitcoina i zainwestowały w tę krypowaluę na początku jego istnienia dzięki czemu teraz spijają śmietankę jaką tworzy coraz to wyższa cena bitcoina.

Pierwsza polska giełda kryptowalut

Charlie Shrem

Bitcoinowi milionerzy
Charlie Shrem

Charlie Shrem był studentem w Brooklyn College w 2011 roku, kiedy po raz pierwszy dowiedział się o Bitcoin. Kupił 500 monet po 3 $, wolał je kupić na giełdzie niż wydobywać. Kiedy cena wzrosła o 20 $, kupił jeszcze tysiące. Później założył firmę o nazwie Bit Instant, gdy był jeszcze w college’u. Pozwoliło to użytkownikom na zakup bitcoinów z ponad 700 000 sklepów, w tym Duane Reade i Walmart. Od tego czasu Bit Instant przeprowadził transakcję o wartości 14 milionów USD w bitcoinach. Szacunkowa wartość Shrema wynosi 45 milionów USD.

Erik Finman

Bitcoinowi milionerzy
Eric Finman

Historie o ludziach, którzy stawali się bogaczami dzięki Bitcoinom, pojawia się coraz więcej, złaszcza że obecnie bitcoin może pochwalić się ogromnym wzrostem wartości! Erik Finman z pewnością nie spodziewał się, że właśnie jemu uda się zostać bitcoinowym milionerem.

Czytaj także:  Kryptowaluty - oczekiwania vs rzeczywistość

Wystarczyło poświęcić 1000 dolarów, które dostał od babci, aby w niedługim czasie cieszyć się fortuną. Erik Finman zainwestował wspomnianą kwotę w 2011 roku, gdy jeden Bitcoin warty był 12 dolarów. Zakupił ich łącznie około 100. Po latach jego wartość drastycznie wzrosła, zapełniając kieszeń młodzieńca 1,09 mln dolarów. Obecna wartość Bitcoina wynosi ok 65 tyś zł.

To nie była jedyna okazja, by zwiększyć majątek. W momencie, gdy wartość bitcoina sięgała 200 dolarów, Finman otrzymał od inwestora możliwość wyboru 300 Bitcoinów lub 100 tys. dolarów. Chłopiec wyczuł temat i wybrał kryptowalutę.

Erik Finman z pewnością ma żyłkę do interesów, bo już w tamtym czasie założył się z rodzicami, iż jeżeli zostanie milionerem do 18 roku życia, to nie będzie musiał uczęszczać do college’u. Jak widać, zakład wygrał. Teraz nastolatek zajmuje się inwestycjami reszty rodziny, która po sukcesie Erika przychylniej zerka w stronę kryptowaluty. Nastolatek od najmłodszych lat wykazał się umiejętnościami biznesowymi. Obejrzyj wywiad z Erikiem na YouTube: TUTAJ

Czytaj także:  Jak zarabiać na giełdzie kryptowalut? Krótki vs długi kontrakt.

Yifu Guo

Bitcoinowi milionerzy
Yifu Guo

Yuifu Guo to kolejna postać z grona Bitcoinowych milionerzów. Będąc studentem na Uniwersytecie Nowojorskim, Yofu Guo kopał Bitcoiny, by zarobić dodatkową gotówkę. Za pomocą bitcoin opłacaał czynsz i rachunki. W końcu Guo zaczął rozumieć potencjał i przyszłość blockchain bitcoina. Później zrezygnował ze szkoły i założył pierwszą firmę górniczą specjalizującą się w produkcji układów scalonych (ASIC) dla Bitcoina o nazwie Avalon. Układy ASIC były prawie 50 razy szybsze niż karty graficzne i kosztowały znacznie mniej. Wynalazek spowodował ogromne zainteresowanie społeczności Bitcoin i wkrótce Avalon zaczęło brakować zasobów. Ludzie byli gotowi zapłacić wyższe ceny za koparki ASIC.

Jego koparki były tak popularne, że zostały wyprzedane, gdy tylko zostały wyprodukowane. Guo opuścił projekt Avalon po roku. Kilka innych firm zaczęło sprzedawać koparki bitcoin po Avalonie, ale Guo jako pierwszy stał się bitcoinowym milionerem produkującym i sprzedającym koparki do kopania bitcoinów.

Roger Ver

Bitcoinowi milionerzy
Roger Ver

Zasadniczo znany jest ze swoich wcześniejszych przedsięwzięć. Kiedy po raz pierwszy dowiedział się o Bitcoin, zrezygnował z codziennych prac i zaczął czytać non stop – podobno w tamtym okresie sypiał przez godzinę dziennie. Tydzień później został przebadany w szpitalu i leczony pod kątem zapewnienia właściwego snu. Był jednym z pierwszych inwestorów Bit Instant i jest dobrym przyjacielem  Charliego Shrema (numer # 1 na naszej liście). Największa z jego inwestycji obejmujących miliony dolarów, to BitPay, Ripple i Blockchain. Te trzy projekty przyniosły mu zysk, który wprowadził go do świata milionerów. Jego szacunkowa wartość netto wynosi ponad 52 miliony USD. Jest również znany jako „Bitcoin Jesus” ze względu na swój punkt widzenia na temat bitcoinów. Teraz jest zaangażowany w różne nowo powstające projekty oparte o walutę Bitcoin.

W ciągu ostatniego roku bitcoin zyskał prawie 10-cio krotnie! Zastanawiasz się czy mógłbyś zostać jednym z polskich bitcoinowych milionerów? Zastanawiasz się czy jeszcze nie jest za późno by zainwestować bitcoin? Zacznij już dzisiaj, kliknij w poniższy banner i wejdź do gry:

Czytaj także:  Kurs bitcoin - kolejne wzrosty bitcoin
Bitbay polska giełda kryptowalut
Bitbay polska giełda kryptowalut

Leave A Comment