Bitcoin vs ethereum
12 Gru

Bitcoin vs ethereum

Na kryptowalutowym rynku toczy się walka między dwoma tytanami: Bitcoin vs Ethereum. Ethereum stał się popularną alternatywą dla Bitcoina, jednak w przeciwieństwie do Bitcoin i konkurencyjnej waluty Litecoin, Ethereum zostało przyjęte przez wiele firm i startupów jako sposób na przeprowadzanie transakcji (i nie tylko).

Pierwsza polska giełda kryptowalut

Ethereum można postrzegać jak diament kryptowalut – ma on zarówno wartość spekulacyjną, jak i wartość przemysłową – porównaj to z Bitcoinem, który działa jak złoto – niewiele wartości przemysłowej, ale ludzie kupują go i sprzedają opiera się na jego nieodłącznej wartości dla posiadacza.

Biorąc pod uwagę popularność Ethereum, wielu ludzi jest ciekawycho, czym jest, czym różni się od Bitcoin i jak w niego inwestować. Ważne jest również zwrócenie uwagi na ryzyko inwestowania oraz możliwość wydobycia go i stworzenia własnej kryptowaluty opartej na kodzie Ethereum.

Co to jest Ethereum?

Ethereum

to zdecentralizowane oprogramowanie pozwalające programistom uruchamiać kod dowolnej aplikacji. Bitcoin używa technologii zwanej blockchain specjalnie do przeprowadzania transakcji monetarnej. Ethereum wykorzystuje technologię blockchain, aby umożliwić tworzenie aplikacji, które mogą być wykonywane w chmurze, mogą być chronione przed manipulacją są jeszcze inne aspekty ale niestety są one dla mnie zbyt techniczne. Jego bliźniaczym produktem jest fakt, że Ethereum używa tokena zwanego Ether, który jest podobny do Bitcoin do transakcji. To jest część Ethereum o wartości pieniężnej.

Ze względu na wyjątkowe zdolności, Ethereum przyciąga zainteresowanych z wielu dziedzin – od finansów, przez nieruchomości, po inwestorów, programistów, producentów sprzętu i wiele innych.

Czytaj także:  Rynek kryptowalut - Raport 2017 - 2018

Bitcoin vs Ethereum

Bitcoin

Cena bitcoina przyspiesza swoje zwyżkowe tempo i osiąga nowy rekord wszechczasów po rozpoczęciu tygodnia z byczym dystansem. Trend jest silnie zwyżkujący. Chociaż lekka porażka techniczna przybrała kształt pod psychologicznym progiem 60 000 pln, przekroczenie tego progu wydaje się nieuchronne.

Ethereum

kryptowaluta również przyspiesza ruch w górę. Cena ethereum ustanowiła historyczny rekord po przekroczeniu progu 1700 pln. Choć przybiera on na znaczeniu, cena Ethereum może osiągnąć próg 2000 pln w ciągu następnych kilku sesji.

Bitcoin vs ethereum
Bitcoin vs ethereum

Ethereum a bitcoin

Jak wspomniano powyżej, Bitcoin został zaprojektowany jako waluta. Korzysta z tych samych podstawowych zasad technologii, ale wykorzystuje je w celu ułatwienia transakcji pieniężnych.

Ethereum natomiast zaprojektowano w celu ułatwienia przetwarzania oprogramowania za pomocą tokena o nazwie Ether. Eter stał się bardziej wartościowy dzięki zainteresowaniu ludzi tą technologią.

Czytaj także:  Krach na amerykańskich giełdach - to już pewne

Na bazie Ethereum opracowuje się wiele aplikacji, a nawet niektóre duże firmy finansowe angażują się w tę przestrzeń. Interesujące może być co z tego wyniknie w ciągu najbliższych kilku lat.

Ethereum jest znacznie tańsze niż Bitcoin. Bitcoin obecnie sprzedaje ponad 60 000 pln za sztukę, a Ether kosztuje zaledwie 1700 USD.

Kub Bitcoin lub Ethereum

Bitbay polska giełda kryptowalut
Bitbay polska giełda kryptowalut

Jak zainwestować w Ethereum (Ether)

Jeśli interesuje Cię inwestowanie w Ethereum, a konkretnie Ether, potrzebujesz cyfrowego portfela oraz miejsca zakupu lub sprzedaży tej kryptowaluty (np.: tej)

Należy pamiętać, że Ether (ETH) jest walutą i dlatego inwestorzy powinni traktować go jako taki. Nie kupujesz udziałów w Ether. Zamiast tego wymieniasz swoje pln na tokeny Ether. Nie ma dywidend, żadnych wypłat. Twoja jedyna nadzieja jest taka, że ​​w przyszłości inni ludzie w Internecie zapłacą Ci więcej za tokeny Ethereum, niż je kiedyś kupiłeś.

Tak więc cena Bitcoin i Ethereum utrzymuje ich bardzo dobrą dynamikę, niezależnie od tego, czy wiadomości są dobre, czy złe. Spekulacja pozostaje wysoka nawet po symbolicznym rekordzie 60 000 pln osiągniętym przez Bitcoin. Z tych wszystkich powodów podstawowa analiza zarówno Bitcoina i Ethereum wydaje się być korzystna.

Czytaj także:  Twitter zakazuje reklam związanych z kryptowalutami

Bitcoin a Ethereum – końcowe przemyślenia

Inwestowanie w Ethereum jest ryzykowne, ale potencjalnie może być lukratywne. W przeciwieństwie do bitcoinów i litecoinów, firmy naprawdę używają Ethereum jako elementu konstrukcyjnego – czegoś bardziej zbliżonego do diamentów niż złota. Jako inwestor jest to potencjalna opcka zysku. Wirtualne aktywa wydają się coraz bardziej rozpoznawane przez świat finansów. Pomimo wielu zagrożeń, takich jak ograniczenia narzucone przez Chiński Bank Ludowy (LBCh), które zabraniają ICO (wstępne oferty monet), rynek Ethereum i Bitcoin zyskuje uznanie. Na przykład JP Morgan, którego prezes Jamie Dimon ostro skrytykował zakup bitcoina, ogłosił, że wkrótce będzie dostępny dostęp do kontraktu Future Bitcoin dostępnego na CME. We Francji autorité des Marchés Financiers (AMF) niedawno zatwierdziło uruchomienie funduszu inwestycyjnego w Bitcoin. Ponadto brytyjski regulator FCA powiedział, że zatwierdził wprowadzenie emisji obligacji Ethereum.

 

Leave A Comment