bitcoin podbija australię
24 Lis

Bitcoin jak karta kredytowa

bitcoin jak karta kredytowa
bitcoin jak karta kredytowa

Living Room of Satoshi, australijska firma, która umożliwia swoim klientom dokonywanie płatności kartą kredytową, bankiem bezpośrednim lub BPAY przy użyciu jedenaście różnych kryptowalut, ujawniła, że ​​firma przetwarza teraz kwotę około 1 miliona USD (około 756,000 USD) płatności co tydzień.

Płacą za rachunki bitcoinami

Australijska firma teraz przetwarza 1 milion dolarów w bitcoinach jako płatności za rachunki w każdym tygodniu. W związku z niedawnym wzrostem cen bitcoina, który powoduje powszechne korzystanie z krypto-waluty jako instrumentu spekulacyjnego, australijska firma zgłasza zwiększone użycie bitcoina jako środka płatniczego. Living Room Satoshi, dostawca usług płatniczych kryptowalut na bazie Brisbane, powiedział australijskim mediom, że obecnie przetwarza ponad 1 milion USD płatności z tytułu płatności w euro każdego tygodnia. 63,3% procent płatności Living Room Satoshi jest realizowane za pomocą bitcoin. Drugą najczęściej wykorzystywaną kryptowalutą jest Ethereum – stanowiące 19,3% jej działalności. Litecoin jest trzeci, co stanowi 7,5% wszystkich płatności, następnie Bitcoin Cash (4,0%), Dash (3,3%), Monero (0,8%), Zcash (0,7%), Ethereum CLassic (0,6%), Dogecoin (0,4%) i Steem (0,1%). Większość płatności firmy dotyczy wydatków związanych z kartami kredytowymi, w tym elektryczności / gazu, telefonu / Internetu, wody, opłat komunalnych, podatków, zakupów i wydatków ubezpieczeniowych, które również stanowią znaczną część transakcji firmy.

Daniel Alexiuc, szef Satoshi Living Room, przypisuje rosnącej popularności jego firmy rosnącemu pokryciu kryptowaluty w mediach głównego nurtu.

„Wiele uwagi mediów skupiało się na rosnącej wartości bitcoina, ponieważ musiało się to stać” – powiedział. „Różni się od innych walut tym, że ma ustaloną kwotę, a nie złotem lub walutą fiducjarną … więc zawsze będzie to miało aspekt deflacyjny, a nie inflacyjny”.

Przemawiając w lokalnych mediach, Alexiuk opisał Bitcoin jako

„lepszą formę waluty … ponieważ nie jest wydawany ani kontrolowany przez rząd. Nie można go zamknąć, można go przesłać za granicę bez niczyjej zgody. Przyciąga to wiele osób. ”

Pomimo swojego entuzjazmu, pan Alexiuc przyznaje, że:

„jeśli chodzi o codzienne użytkowanie, jest jeszcze bardzo wcześnie … Wciąż próbujemy wykazać jego użyteczność. 1 milion dolarów to dużo, ale w porównaniu do tego, ile rachunków zarabia się w Australii każdego dnia, to kropla w morzu. „

Stali płatnice w bitcoinach

Australijska firma teraz przetwarza 1 milion dolarów bitcoinów w płatnościach za rachunki każdego tygodnia. David Larkin, 32-letni informatyk z Melbourne, który korzysta z salonu w Satoshi, aby zapłacić rachunki, powiedział mediom o swojej decyzji, by unikać spekulacji na korzyść użycia bitcoina do przeprowadzać wiele jego codziennych transakcji.

Pierwsza polska giełda kryptowalut

„Dla mnie jest to rewolucyjna rzecz. Spędzam regularnie i cieszę się, ponieważ, moim zdaniem, to właśnie sprawia, że ​​rynek się rozwija „- stwierdził. „Zdecydowałem się na to, że bitcoin ma aplikację w prawdziwym świecie – możesz robić z nią różne rzeczy.”

Pan Larkin opisuje większość użytkowników kryptowalut jako dopasowanie do jednego z dwóch obozów: tych, którzy chcą „szybko wzbogacić się” i „prawdziwych bitcoinerów”, którzy cenią sobie użyteczność krypto-waluty.

„Jestem bardziej zaangażowany w technologię i sposób jej działania” – powiedział. „Ludzie tacy jak my wierzą w rozwój technologii. Jeśli ludzie chcą wzbogacić się bitcoinem, mogą, to jest ich wybór. [Ale] nie jest do tego przeznaczone. Dlatego twórca [Satoshi Nakamoto] wciąż pozostaje tajemnicą. „

Czytaj także:  Czym są kryptowaluty?

Leave A Comment