08 Lut

Bitcoin jako środek płatności w Argentynie

Bitcoin jako środek płatności został w Argentynie pierwszym na masową skalę przypadkiem użycia kryptowaluty jako alternatywa dla waluty FIAT. Użytkownicy komunikacji publicznej w 35 miastach Argenty mogą od niedawna płacić w bitcoinach za usługi transportowe, a to wszystko dzięki współpracy między Alto Viaje i Bitex, który dostawców platformy travel card oraz Bitex.

Pierwsza polska giełda kryptowalut

Bitcoin alternatywą dla Peso Argetyńskiego

Pasażerowie podróżujący w Buenos Aires mogą od niedawna płacić w bitcoinach. może to być mały krok dla bitcoina ale wielki skok dla całej społeczności kryptowalut integracja bitcoina i kryptowalut i płatność. mimo że płatność kryptowalutami to nie jest nic nowego ale sam fakt że możliwość obrotu kryptowalutami wyszła do tak zróżnicowanej społeczności Jak użytkownicy komunikacji miejskiej może oznaczać że kryptowaluty skutecznie przebijają się do mainstreamu oraz do szerokiej świadomości społecznej.

CMO Bitex, Manuel Beaudroit, wyjaśnił:

wierzymy że ten rodzaj projektu ma duże szanse powodzenia ponieważ przynosi on technologia block chain domas pokazując tym samym potencjał bitcoina w wymianie handlowej.

Głównym celem Alto Viaje jest taka optymalizacja procesu ładowania karty. Do tej pory kartę miejską można było zasilać głównie poprzez PayPal. wkrótce wejdzie także możliwość zasilania karty poprzez wokalnego dostawcę płatności Rapipago. Współpraca z firmą Bitex umożliwia oferowanie doładowań karty za pomocą kryptowalut w bezpiecznej i przetestowanej infrastrukturze. 

Argentyna znajduje się obecnie w kryzysie finansowym a stopa inflacji niepokoi wielu ludzi. Obecna sytuacja sprawiła że wiele osób pragnie uciec przed inflacją w kryptowaluty podobnie jak miało to miejsce w kryzysie greckim. Wolumen obrotu bitcoinem na lokalnym giełdach stale rosną rośnie także liczba automatów z których można wypłacać Bitcoin.

Będziemy uważnie przyglądać się wzrostowe mu trendowi popularności bitcoina w Argentynie być może przełoży się to na globalne wzrost ceny bitcoina. być może Argentyna będzie pierwszym krajem, który zaakceptuje bitcoiny jako alternatywę dla obecnej waluty krajowej.

Czytaj także:  Koniec giełdy BTC-e?

Leave A Comment