bitbay czy binance
|

Binance czy Bitbay?

Binance czy Bitbay?

Binance czy bitbay? Odpowiedź jest prosta – oba. Dlaczego? Bo w oparciu o te dwie giełdy możemy zbudować całkiem skuteczną strategię która może nam pomóć osiąnąć cele:

Pierwsza polska giełda kryptowalut
  • zarabiania na arbitrażu
  • zmniejszenie bądź uniknięcie ryzyka wynikającego z wahań kursów kryptowalut

Zanim jednak zarejestrujesz się na którąkolwiek z giełd, koniecznie wykonaj research. Poszukaj opinii na forach i stronach internetowych na temat giełdy, na której chciałbyś inwestować. Dla przykładu tutaj znajdziesz najważniejsze informacje o giełdzie Binance, a tutaj na temat giełdy Bitbay i innych giełdach kryptowalut.

Przeczytaj także: Jak przelać pieniądze z Binance na Bitbay?

Zarabianie na arbitrażu

to nic innego jak zarabianie na różnicach kursowych między giełdami. Wąskimi gardłami w tej taktyce zarabiania są:

  • czas przesyłu pieniędzy między giełdami
  • koszty prowizji za transfer

Oba czynniki zależą od architektury kryptowaluty, sposobu weryfikacji transakcji, wielkości bloku, trudności wydobycia, ilości danej waluty na rynku itd. Np. za wysłanie Bitcoina z giełdy Bitbay na giełdę Binance zapłacimy ok 45 zł, czas operacji to mniej więcej 15 minut.

Czytaj także:  Rynek kryptowalut - tygodniowy przegląd

Redukcja ryzyka kursowego

Na giełdzie Bitbay możemy wymieniać waluty FIAT na kryptowaluty (Ethereum, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Lisk, GameCredits, Litecoin, Dash) oraz handlowanie na parach tych kryptowalut. W wypadku gdy ma miejsce nagły spadek wartości kryptowalut, można uchronić się przed utratą wartości za pomocą ucieczki w inne kryptowaluty kupione za pomocą pary bitcoin, przez co można przenieść wartość bitcoin na inna kryptowalutę.

Bitbay i Binance – skuteczna strategia zarabiania

Bitbay to najstarsza polska giełda. Pomimo wielu zalet posiada także jedną dość sporą wadę – małą ilość dostępnych kryptowalut. Obecnie świat kryptowalut poszedł mocno do przodu, świat handluje coraz większą ich ilością. Prawdziwe pieniądze robi się na ICO wchodzących na giełdy które oferują więcej niż tylko kilka najpopularniejszych kryptowalut.

Duże giełdy (takie jak np.: Binance) oferujące większe ilości kryptowalut operują głównie na parach opartych o bitcoin, a więc aby zacząć handlować na nich należy posiadać w portfelu bitcoiny.

Czytaj także:  Zalety bitcoina

Od ilości kryptowalut może się zakręcić w głowie, dlatego należy z wielką rozwagą wybierać kryptowalutę w którą chcemy zainwestować, bo giełda binance posiada bardzo dużą ofertę kryptowalut. W tej masie znajdują się zarówno bardzo wartościowe projekty jak i shitcoiny, dlatego bardzo rozważnie dobierajcie swoje portfolio tak aby nie umoczyć.

Giełda Binance, jest giełdą globalną a co za tym idzie cechuje się dużo większą dynamiką zakupu sprzedaży. Skutkuje to dużo większym wahaniem ceny ryzykiem utraty kapitału, ale i stwarza szansę na większy zarobek.

Jak połączyć te dwie giełdy w skuteczną strategię?

Krok 1 Rejestracja Bitbay

Na początku potrzebujemy konta/portfele na obu tych giełdach. Zakładanie kont na obu tych giełdach jest dziecinnie proste. Aby zarejestrować się na bitbay wystarczy kliknąć TUTAJ.

Krok 2 Rejestracja Binance

do stworzenia konta na Binance wystarczy skrzynka emailowa niestety będziemy posiadać konto niezweryfikowane, które pozwala wypłacić jedynie 2 BTC (ok. 90 tyś zł) dziennie. Bezpieczeństwa pilnuje system 2FA (Two-factor auhorisation) metoda ochrony przed niechcianym zalogowaniem się, za pomocą weryfikacji logowania się kodem przesyłanym SMSem. Jest to jeden z najlepszych systemów ochrony przed włamaniem się na konto i kradzieżą naszych środków.

Czytaj także:  Jak zarabiać na giełdzie kryptowalut? Krótki vs długi kontrakt.

Krok 3 Kup Bitcoin na Bitbay

Dokonujemy transakcji zakupu bitcoina na giełdzie bitbay. Dlaczego tam? Bo tam można zakupić bitcoin za walutę FIAT (pln, euro, dolar). A więc:

  • przelewamy na nasze konto na Bitbay pln
  • zakupujemy bitcoin

Kork 4 Przelewamy btc na giełdę Binance

Przelewamy bitcoin z portfela Bitbay na Binance. Czekamy ok 15 – 20 minut i już powinniśmy mieć na naszym portfelu na Binance nasze bitcoiny.

Krok 5 Zakup kryptowalut

Teraz możemy dokonać zakupu dowolnej kryptowaluty kupowanej za bitcoiny.

Nie bez powodu mówi się, że gdy bitcoin spada inne kryptowaluty rosną. Polega to na zależności jaka jest między bitcoinem a innymi kryptowalutami. Zależność tę można łatwo zaobserwować chociażby właśnie na Binance gdzie kupuje się na parach BTC/XXX, w takiej proporcji, osłabienie ceny BTC powoduje wzrost wartości waluty która uczestniczy w wymianie i vice wersa.

 

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *