Bezpieczństwo Bitcoin
20 Wrz
bezpieczeństwo bitcoin
bezpieczeństwo bitcoin

Bezpieczeństwo bitcoin – jak o nie dbać?

Bezpieczeństwo w świecie kryptowalut jest bardzo złożone zagadnienie. Wydaje się, że prawie codziennie pojawia się informacja o poważnym ataku hakera na którąś giełdę. Wraz ze wzrostem liczby włamań wzrasta również zapotrzebowanie konsumentów na bezpieczeństwo.  Obietnicą technologii blockchain i mocy jest ich bezpieczeństwo.

Pierwsza polska giełda kryptowalut

Blockchain uniemożliwia osobie włamanie się do kryptokodu i kradzieży go, ponieważ blokada jest całkowicie bezpieczna poprzez rozproszoną księgę, która tworzy łańcuch.  Choć blokada jest modelem bezpieczeństwa internetowego, nie zapewnia to w pełni bezpiecznego systemu dla użytkowników. Istnieje nieoczekiwane zagrożenie dla bezpieczeństwa dotyczące Twojego cyfrowego portfela i niewielu inwestorów kryptoaktywnych wie o tym. Informacje mogą być śledzone i przechowywane na poziomie dostawcy, w tym osobistego klucza, a następnie mogą uzyskać dostęp do hakerów w celu uzyskania dostępu do portfela bez Twojej zgody.  

Podobnie jak w prawdziwym życiu portfel musi być zabezpieczony. Bitcoin umożliwia przeniesienie wartości w dowolnym miejscu w bardzo prosty sposób i pozwala kontrolować Twoje pieniądze. Takie wspaniałe cechy mają również duże obawy dotyczące bezpieczeństwa. Jednocześnie Bitcoin może zapewnić bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, jeśli jest używany prawidłowo. Zawsze pamiętaj, że Twoim zadaniem jest przyjmowanie dobrych praktyk w celu ochrony Twoich pieniędzy. Przeczytaj więcej o zabezpieczaniu portfela. Cena IconBitcoin jest niestabilna

Przeczytaj także: jak zarobić 25% na kryptowalutach w dwa dni!

Ponieważ konkurencja na korzystanie z portfela cyfrowego rośnie, firmy szukają więcej informacji o swoich klientach. Niezależnie od tego, czy informacje dostarczane, czy też oprogramowanie śledzące, przedsiębiorstwa uczą się o swoich klientach bardziej niż kiedykolwiek.  Dostawcy portfela śledzą informacje na temat osób które je udostępniają. Gdy zarejestrujesz cyfrowy portfel np na giełdzie, firma wymaga pewnego poziomu informacji. Adres e-mail i nazwa są zebrane we wspólnej bazie danych. Choć deweloperzy w portfelach są pod kluczem i kluczem do bezpieczeństwa, informacje marketingowe nie są i dlatego mogą być dostępne. Jednak menedżerowie marketingu nieustannie starają się śledzić aktywność online swoich użytkowników. Celem marketerów są: hitoria wyszukiwania, e-maile i aktywność internetowa zapewniają wszystkie cenne informacje o tym, czego klienci chcą i co najlepiej będzie się sprzedawać.

Z tego powodu informacje, które mogą być łatwo śledzone przez operatora, obejmują aktywność internetową, wyszukiwania, a nawet naciśnięcia klawiszy. Co więcej, niektóre oprogramowanie stosowane przez firmy zajmujące się marketingiem obejmuje dziś usługi, które pozwalają badaczowi rzeczywiście zobaczyć, co użytkownik widzi. Oznacza to, że bezpieczne klucze prywatne generowane przez portfele mogą nie być takie bezpieczne.

1. Zadbaj o bezpieczeństwo swoich Bitcoinów

Dane gromadzone przez dostawcę portfela i informacje, które można uzyskać z komputera do celów marketingowych, można połączyć, aby umożliwić hakerom wejście do cyfrowego portfela. Istnieje możliwość ujawnienia swojego tajnego klucza do dostawcy portfela, a dane można uzyskać po prostu przez włamanie do serwerów portfela.  Co można zrobić?  Istnieje wiele ważnych zasad bezpieczeństwa i zabezpieczeń, które mogą pomóc chronić prywatne klucze, a tym samym chronić Twoje fundusze.  

2. Zabezpiecz swój portfel Bitcoin

Niektóre portfele korzystają teraz z szyfrowania, aby chronić prywatne klucze. Firmy takie jak Corion utworzyły pakiet kodu, który szyfruje kluczowe dane i chroni go przed włamaniem do wewnątrz. Powyższa firma oferuje wiele usług, w tym portfel i wymianę, z których wszystkie wykorzystują szyfrowanie kluczy prywatnych. Corion podzielił się również kodem rozwiązania Safety Look Solution, aby inni dostawcy portfela oferowali taki sam poziom bezpieczeństwa. Szczegóły są dostępne na GitHub tutaj.

3. Wi-Fi

Uważaj na to, gdzie jesteś online, gdy używasz urządzenia z portfelem. Niebezpieczne witryny i ryzykowne sieci Wi-Fi powodują zagrożenie portfela. Jednocześnie nie zostawiaj urządzenia bez nadzoru, ani go nikomu nie pożyczaj.  

4. Bezpieczeństwo serwisu   

Jeśli urządzenie obsługujące portfel potrzebuje serwisu, przed wykonaniem usługi należy pamiętać o przeniesieniu środków z portfela. Ponadto co kilka miesięcy warto zmieniać portfele, aby nie zagrażać bezpieczeństwu portfela w miarę upływu czasu.  

Przeczytaj także: Jak zarobić na Bitcoin? Gdzie kupić Bitcoin?

5. Gone Phishing – E-mail i WWW  

Wyłudzenia informacji wyłudzających informacje za pośrednictwem reklam Google i e-maila są szalone w świecie kryptograficznym. Oszustwa związane z wyłudzaniem informacji stają się coraz bardziej skomplikowane, upewnij się, że wiadomości e-mail otrzymane od firm portfelowych mają prawidłową nazwę domeny i nigdy nie wyszukaj adresu internetowego, klikając reklamy Google. Po przesłaniu strony phishingowej klucz prywatny można pożegnać ze swoimi funduszami.  

6. Wyłącz automatyczne aktualizacje  

Zawsze warto wyłączyć automatyczne aktualizacje aplikacji związanych z sferą kryptograficzną. Błędy aplikacji mogą potencjalnie powodować ogromne straty dla posiadaczy kont. Najlepiej poczekaj 2-3 dni po zaktualizowaniu aktualizacji, aby sprawdzić, czy pojawiły się błędy. Gdy aplikacja została przetestowana przez innych użytkowników, to znak, że można ją zainstalować bez ryzyka.  

7. Logowanie – Jeden lub dwa czynniki autoryzcji?  

Najlepiej jest umożliwić uwierzytelnianie dwóch elementów (2FA), jeśli portfel tego pozwala. 2FA jest po prostu podwójnym autentykacją, kim jesteś. Autentykacja 2FA może być wykonana na różne sposoby – aplikacja Google Authenticator używa 6-cyfrowego kodu, który zmienia się z minuty na minutę i jest unikatowy dla Ciebie, inną opcją jest dodanie identyfikacji biometrycznej, takiej jak odcisk palca. Niezależnie od tego, co wybierzesz, 2FA jest bardzo ważne, aby zwiększyć bezpieczeństwo.  

8. Sprawdź adres dwa razy

Ważne jest, aby sprawdzić adres wysyłany do transakcji płatniczej. Istnieją szkodliwe programy, które mogą edytować procedurę „kopiowania i wklejania”, aby wkleić inny adres, nowy adres należy do napastnika. Zwykle najlepiej wysłać mikro płatności jako weryfikację, a następnie wyślij większą płatność na zweryfikowany adres.

9. Sprawdź zabezpieczenia

Ważne jest, aby podczas korzystania z portfela internetowego upewnić się, że w oknie adresowym przeglądarki internetowej znajduje się znak bezpieczeństwa SSL. Oznacza to zabezpieczenie witryny i zapewnia, że ​​Twoje przeglądanie jest szyfrowane. Strona powinna zacząć się od protokołu HTTPS, a nie od protokołu HTTP, a obok adresu URL powinien być widoczny znak blokady. Znowu, bezpieczeństwo ma kluczowe znaczenie w przypadku cyfrowych portfeli.     

Wskazówka: Użyj niepublicznego adresu e-mail dla wszystkich kont kryptograficznych, w tym wymiany. W przypadku tej poczty należy skonfigurować weryfikację dwóch czynników. Jak zawsze, uzupełnij silne hasło (w tym kilka unikalnych znaków).

Czytaj także:  Nowy sterownik do wydobywania kryptowalut od AMD!