Analiza techniczna rynku kryptowalut

Analiza techniczna rynku kryptowalut

Analiza techniczna rynku kryptowalut

Przedsiębiorcy kryptograficzni mają kilka narzędzi do oceny rynku kryptoazjatyckiego. Jednym z nich jest podejście zwane analizą techniczną. Korzystając z tej metody, handlowcy mogą lepiej poznać nastrój rynku i wyodrębnić znaczące tendencje na rynku. Te dane mogą być wykorzystane do bardziej wykształconych prognoz i mądrych transakcji. Analiza techniczna analizuje historię monety z wykresami cen i wolumenami obrotu, niezależnie od tego, jaką monetę czy projekt robi. W przeciwieństwie do analizy technicznej, fundamentalna analiza jest bardziej skoncentrowana na ustaleniu, czy moneta jest nad lub pod wartością.

Pierwsza polska giełda kryptowalut
  1. Rynek uważa wszystko za cenę. Wszystkie aktualne, wcześniejsze i nadchodzące szczegóły zostały już włączone do aktualnych cen aktywów. Jeśli chodzi o Bitcoina i krypto, to składałby się z wielu zmiennych, takich jak obecny, przeszły i przyszły popyt, a także wszelkie przepisy wpływające na rynek kryptograficzny. Obecna cena jest odpowiedzią na wszystkie bieżące szczegóły, w tym oczekiwania i wiedzę o każdej monety handlowej na rynku. Techniki interpretują, co sugeruje cena na temat nastrojów na rynku, aby dokonać wyliczonych prognoz dotyczących przyszłych cen.     
  2. Ruch cen nie jest przypadkowy. Raczej często postępują zgodnie z trendami, które mogą być długie lub krótkoterminowe. Po tym, jak trend jest uformowany przez monetę, najprawdopodobniej będzie postępował zgodnie z tą tendencją, aby się temu sprzeciwić. Techniki próbują wyodrębnić i wykorzystać trendy z wykorzystaniem analizy technicznej.    
  3. „Co” jest ważniejsze niż „Dlaczego”. Techniki bardziej skupiają się na cenie monety niż każdej zmiennej, która powoduje ruch w jego cenie. Chociaż wiele aspektów mogłoby wpłynąć na cenę monety poruszającej się w określonym kierunku, Technicy zdecydowanie sprawdzają podaż i popyt.     
  4. Historia ma tendencję do powtarzania się. Można przewidzieć psychologię rynku. Handlaci czasami reagują w ten sam sposób, gdy prezentowane są z podobnymi bodźcami.

Linie trendu

Linie trendu lub typowy kierunek, w jaki moneta się zbliża, może być najbardziej korzystne dla podmiotów gospodarczych krypto. To powiedziawszy, izolowanie tych trendów może być łatwiejsze niż powiedziane. Aktywa Crypto mogą być zasadniczo niestabilne, a oglądanie wykresu cenowego Bitcoina lub krypto będzie wskazywało na wybór wysokich i niskich poziomów, które tworzą liniowy wzór. Mając to na uwadze, Technicy rozumieją, że mogą przeoczyć zmienność i znaleźć tendencję wzrostową po obejrzeniu szeregu wyższych poziomów i vice versa – potrafią zidentyfikować spadek, gdy widzą serię niższych poziomów niskich. Dodatkowo są tendencje, które poruszają się bokiem, iw tych przypadkach moneta nie porusza się w żadnym kierunku. Handlowcy powinni pamiętać, że tendencje są w wielu formach, w tym pośrednich, długich i krótkoterminowych trendach.

Odpory i linie wsparcia

Ponieważ istnieją linie trendu, istnieją również poziome linie, które wyrażają poziomy wsparcia i oporu. Poprzez określenie wartości tych poziomów możemy wyciągnąć wnioski dotyczące aktualnej podaży i popytu monety. Na poziomie wsparcia wydaje się, że znaczna część przedsiębiorców, którzy są gotowi kupić monety (duży popyt), tzn. Ci handlowcy uważają, że waluta jest na tej cenie niska, dlatego też stara się ją kupić cena. Kiedy moneta zbliża się do tego poziomu, tworzona jest „podłoga” nabywców. Duże zapotrzebowanie zazwyczaj zatrzymuje spadek, a czasami nawet zmienia moment na tendencję wzrostową. Poziom oporu jest dokładnie odwrotny – obszar, w którym wielu sprzedawców czeka cierpliwie z ich zamówieniami, tworząc dużą strefę zaopatrzenia. Za każdym razem, gdy moneta zbliża się do „sufitu”, napotyka stosy zapasów i wraca. Często jest sytuacja, w której kompromisy mogą być między poziomem wsparcia i oporu: zbieranie się w pobliżu linii wsparcia i sprzedaż wokół poziomu oporu. Ta możliwość zazwyczaj ma miejsce, gdy identyfikuje się ruch boczny. Więc co się dzieje podczas przebicia oporu lub poziomu wsparcia? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jest to wskaźnik, który wzmacnia istniejący trend. Dalsze umocnienie trendu jest uzyskiwane, gdy poziom oporu staje się poziomem podparcia i jest testowany z góry krótko po przerwie. Uwaga: Fałszywe pęknięcia występują, gdy nastąpi przerwa, ale trendu się nie zmienia. W związku z tym musimy wykorzystać kilka dodatkowych wskaźników, takich jak wielkość obrotu, w celu określenia tendencji.

Średnie kroczące

Innym narzędziem analizy technicznej dla walut kryptowych i analizy technicznej w ogóle, w celu uproszczenia rozpoznawania tendencji, nazywa się ruchome średnie. Średnia ruchoma oparta jest na średniej cenie monety przez pewien okres czasu. Na przykład ruchomą średnią danego dnia będzie obliczana według ceny monety za każdy z 20 dni handlowych poprzedzających ten dzień. Łączenie wszystkich średnich ruchów tworzy linię. Ważne jest również rozpoznawanie wykładniczej średniej ruchomej (EMA), średniej ruchomej, która przynosi większą wagę w obliczaniu do wartości cen ostatnich dni niż w poprzednich dniach. Przykładem jest współczynnik obliczeniowy ostatnich pięciu dni handlowych EMA 15 dni będzie dwukrotnie wyższy niż w poprzednich dziesięciu dniach. Na poniższym wykresie widzimy przykład praktyczny: jeśli 10-dniowa średnia ruchoma przekracza 30-dniową średnią ruchoma, może to wskazywać na pozytywną tendencję.

Wolumen obrotu

Wielkość transakcji odgrywa ważną rolę w określaniu trendów. Znaczącym trendom towarzyszy wysoki wolumen obrotu, a słabym trendom towarzyszy niski poziom obrotów. Kiedy moneta zejdzie, warto sprawdzić objętość towarzyszącą spadkowi. Długoterminowym trendem w zdrowym wzroście towarzyszy wysoki wzrost wolumenów i niewielki spadek. Ważne jest również, aby widać, że wielkość wzrasta z upływem czasu. Jeśli wolumen zmniejszy się w trakcie wzrostu, tendencja wzrostowa prawdopodobnie dobiegnie końca i odwrotnie podczas tendencji spadkowej.

Nie tylko analiza techniczna..

Wykorzystując analizę techniczną, przedsiębiorcy mogą zidentyfikować trendy i nastroje na rynku, a także mają możliwość podejmowania mądrych decyzji inwestycyjnych. Istnieje jednak kilka ważnych kwestii: Analiza techniczna jest praktyczną metodą, która waży przeszłe ceny niektórych monet i ich wolumenu obrotu. Rozważając wprowadzenie handlu, nie zaleca się polegania wyłącznie na analizie technicznej. Szczególnie w dziedzinie krypto – w dziedzinie, która często generuje wieści, istnieją podstawowe czynniki, które mają istotny wpływ na rynek (np. Przepisy, certyfikaty ETF, górnictwo haseł itp.). Analiza techniczna tylko ignoruje i nie może przewidzieć tych czynników, więc zaleca się połączenie analizy technicznej i analizy fundamentalnej w celu podejmowania mądrych decyzji inwestycyjnych. Analityk, który decyduje się na zakup konkretnej monety ze względu na podstawowe powody, może uzyskać pomoc techniczną lub znaleźć dobry techniczny punkt wejścia, a tym samym zwiększyć ROI handlu. Od teorii do wdrożenia: jak zacząć i identyfikować trendy? Aby rozpocząć, potrzebujemy narzędzia analitycznego, który szybko i łatwo rysuje wykresy. Możesz użyć istniejących wykresów wymiany krypto, ale nie dostarczają linii trendu i dostarczają tylko częściowych wskaźników. Coinigy zapewnia kompleksową obsługę wykresów wśród wszystkich monet obrotowych i wymiany krypto. Możesz zarejestrować się za tym linkiem i uzyskać 30-dniowy darmowy okres próbny. W tym przewodniku przedstawiono podstawowe pojęcia w analizie technicznej wśród krypto. Zaleca się, aby pogłębić swoją wiedzę w tej dziedzinie, jeśli chcesz wdrożyć technikę analizy: wskaźniki, poziomy Fibonacciego, wzorce (na przykład trójkąty) i inne. W naszym następującym artykule zapoznaj się z 8 poradami dotyczącymi krypto. Niektóre dotykają aspektów technicznych.

Czytaj także:  ICO - jak nie dać się oszukać.

Similar Posts