Quick look - Radeon RX RADEON RX VEGA 64 do miningu
Polub nas:

RX RADEON RX VEGA 64, ile mh/s?

Quick look – Radeon RX RADEON RX VEGA 64 do miningu

Nowa generacja procesorów graficznych Radeon RX VEGA 64 firmy AMD jest obecnie oficjalnie dostępna na wolności i mamy pierwsze wrażenia z tego, co dzieli się na kwestię wydobycia kryptograficznego. Były różne informacje i pogłoski dotyczące wyników wyszukiwania w nowej technologii AMD VEGA, ale ponieważ doszliśmy do wniosku, podzielimy się tym, jakie są rzeczywiste rezultaty, które otrzymaliśmy. Nowa pamięć HBM2 wykorzystywana w procesorach graficznych AMD VEGA jest prawdopodobnie najciekawszą częścią nowej linii produktów, ale niestety obecnie nie ma wielkiego algorytmu pamięci. Oczywiście wszyscy znamy z zakresu Polaris AMD, że z pewnymi poprawkami i modyfikacjami dodatkowe możliwości będą najprawdopodobniej dostępne dla górników, ale to może zająć trochę czasu.

RX RADEON RX VEGA 64, ile mh/s?
RX RADEON RX VEGA 64, ile mh/s?

 

Przeczytaj także: jak zarobić 25% na kryptowalutach w dwa dni!

Pomiary prędkości wydobycia Radeona RX VEGA 64

Prawdopodobnie najważniejszym osiągnięciem, o czym ludzie wiedzą, jest szermierka dla górnictwa Ethereum (ETH) i inne krypto monet oparte na algorytmie Ethash. Niestety poza wydajność Boxa Radeona RX VEGA 64 przy użyciu najnowszego górnika Claymore Dual Eth, który pochodzi z oficjalnego wsparcia dla Vega to tylko około 31-32 MHS. Widzieliśmy twierdzenia o znacznie wyższej skuteczności, teoretycznie możliwe, ale nadal musimy potwierdzić, czy jest i jeśli te roszczenia są faktycznie lub tylko spekulacjami. Nie tak świetnie rzeczą jest to, że ten akumulator osiąga się z dość wysoką konsumpcją energii, a im wyższa jest temperatura GPU, tym niższy jest spadek wydajności, a chłodnica powietrza VEGA 64 jest bardzo ciepła.

pomiary prędkości wydobycia Radeona RX VEGA 64
pomiary prędkości wydobycia Radeona RX VEGA 64

Oto sytuacja związana z wydobyciem Zcash (ZEC) – przy użyciu nowej GPU Radeon RX VEGA 64 firmy AMD, zaledwie około 475-480 H / s. Nie tak świetna wydajność w tych dwóch bardziej intensywnych algorytmach pamięci, nawet jeśli chodzi o pamięć HBM2, nie jest tym, co jest najważniejsze. To, co bardziej obawiamy się z nowymi procesorami Radeon RX VEGA 64 firmy AMD, jest faktem, że są one głodnymi procesorami graficznymi i szybko się rozgrzewają, a zatem chłodzenie ich przez 24 godziny na dobę, może stanowić wyzwanie, przynajmniej dla chłodzonych powietrzem Model. Ilość użytej energii nie uzasadnia poziomu osiągniętego przez nas efektu wydobycia poza pole w tym momencie …

Podsumowanie

Można powiedzieć, że nowa karta Radeon RX VEGA 64 GPU w pudełku w ustawieniach zapasów pozwala na bardzo podobny pod względem wydajności do tego, co dobrze przetaktowane Nvidia GTX 1070 może również dostarczać do wydobycia ETH i ZEC. GPU AMD ma jednak znacznie większą moc w porównaniu z kartą NVIDIA wymagającą bardzo podobnej wydajności w górnictwie (podwójna moc dla VEGA).

Jeśli chodzi o grę, Radeon RX VEGA 64 jest widocznie bliżej GTX 1080 pod względem wydajności, ale znowu zużywa więcej energii niż karta Nvidia. Warto jeszcze zauważyć, jaka będzie pierwsza dostępność i jakie rzeczywiste wyceny nowych GPU VEGA będą rozważać fakt, że popyt górników może nie być tak wysoki, choć nigdy nie wiadomo … z cenami rynkowymi Polaris GPU na poziomie, który są obecnie dostępne, oficjalna cena zalecana przez VEGA 64 wydaje się być zbyt niska, więc spodziewaj się wyższych cen początkowych.

Z drugiej strony, Radeon RX VEGA 64 może również działać lepiej w większych algorytmach graficznych dla GPU niż w przypadku intensywnych pamięci. Opcja podwójnego kopiowania przy użyciu jednego algorytmu intensywnego korzystania z pamięci i jednego algorytmu wykorzystującego GPU może okazać się również atrakcyjną alternatywą, nawet jeśli nie jest to tak wielka wydajność w samych algorytmach wydobywczych wykorzystujących wiele pamięci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Polub nas: