skąd wziąć bitcoin?
Polub nas:

Skąd wziąć bitcoin?

W sieci często przewija się pytania: skąd wziąć bitcoin? jak zarabiać oraz jak zacząć zarabiać bitcoin. Zapewne pytającym chodziło o to jak zdobyć bitcoin. O tym czym jest bitcoin pisaliśmy już wcześniej w artykule Co to jest bitcoin.

Jak zacząć kopać? Bitcoin jak kopać?

Bitcoin kopie się za pomocą urządzeń dedukowany serii Antminer. Kiedyś można było wydobywać bitcoiny na zwykłym komputerze wyposażonym w mocny procesor, ale teraz, gdy trudność wydobycia bitcoin stale wzrasta, do opłacalnego wydobycia warto zaopatrzyć się w specjalistyczne urządzenia stworzone stricte do tego celu. Takim urządzeniem jest właśnie Antminer. Antminer to urządzenie stworzone którego jedynym celem jest kopanie bitcoin. Antminer S9 14 TH/s to najbardziej wydajna koparka bitcoin dostępna obecnie na świecie. Oparta jest o układy ASIC BM1387 – pierwszych na świecie układów do kopania bitcoin wykonanych w technologii 16nm. Są to najbardziej efektywne chipy ASIC obecnie dostępne. W każdej koparce Antminer S9 znajduje się 189 układów BM1387, co w efekcie daje najwyższy hashrate spośród wszystkich dostępnych urządzeń na rynku (14 TH/s).

koparka bitcoin antminer s9
koparka bitcoin antminer s9

Parametry techniczne Antminer S9:

  • Hash Rate:  14TH/s ±5%
  • Pobór mocy: 1372W + 10% (z zasilaczem APW3, wydajność 93%, praca w temperaturze 25°C)
  • Efektywność mocy: 0.098 J/GH + 10%(z zasilaczem APW3, wydajność 93%, praca w temperaturze 25°C)
  • Zasilanie: 11.60 ~13.00V
  • Chip: BM1387 (189 chipów)
  • Wymiary: 350mm (długość) x 135mm (szerokość) x 158mm (wysokość)
  • Temperatura pracy: od 0°C do 40°C
  • Łącze sieciowe: Ethernet
  • Częstotliwość: ustawiana automatycznie
  • Chłodzenie: 2 wiatraki – czołowy 6000 obr./min, tylni 4300 obr./min

Rzeczywiste zużycie mocy może się zmieniać w zależności od ustawionej wydajności urządzenia, zastosowanego zasilacza, temperatury otoczenia oraz dokładności miernika.

Zasilacz: Zasilacz nie jest uwzględniony w cenie. Rekomendujemy zakup wraz z urządzeniem zasilacza APW3.

Osobne zasilanie płyty: urządzenie jest wyposażone w dodatkowe złącze PCI-e (6-pin) na płycie I/O, do którego należy podłączyć zasilacz. Należy się upewnić, aby zasilanie koparki podłączyć dopiero po podłączeniu do zasilacza wszystkich 9 złącz PCIE.

Jak kupić bitcoin

Kolejną opcją zdobycia bitcoinów jest kupienie ich na giełdzie kryptowalut. Jedną z takich giełd – najstarszą i największą jest Bitbay. W porównaniu do innych polskich giełd, tutaj mamy do wyboru szereg kryptowalut (na pozostałych giełdach i kantorach zazwyczaj dostępne są głównie Bitcoiny) na których możemy prowadzić transakcje. Kliknij w poniższy banner i zarejestruj się na giełzie Bitbay i zacznij zarabiać na Bitcoin!

Bitbay polska giełda kryptowalut
Bitbay polska giełda kryptowalut

Jak otrzymać bitcoin

Bitcoin także możemy otrzymać od innego użytkownika tej kryptowaluty. Może on nam przelać Bitcoin na nasz wirtualny portfel. O portfelu na którym możesz trzymać swoją kryptowalutę piszemy tutaj. Adres portfela Bitcoin składa się z dwóch kluczy: prywatnego i publicznego. Klucza prywatnego nie wolno nam nikomu udostępniać, jest on swoistym loginem i hasłem do portfela. Klucz publiczny natomiast jest adresem który możemy podawać ludziom jako „numer konta” na które można przelać walutę. Należy pamiętać, że każda kryptowaluta: Lisk, Ethereum, Litecoin, Game etc wymajają osobnych portfeli gdyż każda waluta skłąda się z innego kodu źródłowego choć technologicznie wszystkie one tworzone są na bazie systemu blockchain.

Skąd wziąć bitcoin? Podsumowanie

Jak widać najpopularniejszymi sposobami na otrzymanie bitcoina jest:

Wybierz najdogodniejszy sposób zdobycia kryptowaluty i zacznij zarabiać na rosnącym kursie bitcoin.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Polub nas: