Dziennik inwestora Zarabianie na kryptowalutach

Rynek kryptowalut – tygodniowy przegląd

Rynek kryptowalut - tygodniowy przegląd
Polub nas:

Przegląd rynku kryptowalut

Spójrzmy jak w zeszłym tygodniu wyglądał rynek kryptowalut. Ostatnio, na giełdzie Bitbay sporo się działo i nadal się dzieje. Niestety na wszystkich kryptowalutach mamy spadki, ale jak mówi stare przysłowie inwestorów:

bądź chciwy tam gdzie inni się boją,

bój się tam, gdzie inni są chciwi

pozytywny aspekt w obecnej sytuacji to mocna reakcja inwestorów na walutach Bitcoin Cash oraz Litecoin. Byki szybko zareagowały na wyprzedaż, zwłaszcza na Litecoin co zaowocowało długą i grubą zieloną świeczką. Biorąc pod uwagę powyższe można przypuszczać, że jest to sygnał do otwierania pozycji zakupu. Ja już szykuje kapitał, bo jest to prawdziwa wyprzedaż!

PRZECZYTAJ TAKŻE: Krach na amerykańskich giełdach – to już pewne

Rynek kryptowalut – stan na 14.03

  • Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut: $353 905 378 957
  • Dominacja Bitocina: 41.9%

Przez ostatni miesiąc można było zauważyć wzrost dominacji Bitcoina z 35% na 41%. Po pęknięciu bańk, wielu wieściło koniec bitcoinowi, widać jednak, że rynek nadal ufa tej kryptowalucie. Za sukces bitcoina zapłaciły wszystkie kryptowaluty. Najwięcej jednak straciły Ethereum oraz Bitcoin cash, obie kryptowaluty oddały po ok 1,5 % dominacji rynku każda. Poniżej na dwóch kolejnych screenach, możecie zobaczyć jak wygląda dominacja poszczególnych kryptowalut na rynku.

 

Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut - udział w rynku poszczególnych kryptowalut.
Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut – udział w rynku poszczególnych kryptowalut.
Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut - udział w rynku poszczególnych kryptowalut.
Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut – udział w rynku poszczególnych kryptowalut.

Rynek kryptowalut – całkowita kapitalizacja

Jak widać na dwóch kolejnych screenach całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut, zarówno z jak i bez bitcoina niestety spada, podobnie

Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut bez Bitcoina.
Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut bez Bitcoina.

 

Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut z Bitcoinaem włącznie
Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut z Bitcoinem włącznie

Jeśli chodzi o miesięczne zestawienie obrotów (14.02 – 14.03), to pierwszą dziesiątkę otwiera NEO z obrotem 6 mld $. Kolejno idąc w górę, mamy Trona i Eosa. Do grupy altcoinów w pierwszej dziesiątce zaliczyć także można Ripple z obrotem 20 mld $. Resztę miejsc zajmują stare dobre kryptowaluty takie jak: Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Litecoin, Ethereum, Therer (co jest ciekawe – bo Theret to de facto dolar wśród kryptowalut) i na szczycie mamy Bitcoina.

Rynek kryptowalut obrót miesiac luty - marzec
Rynek kryptowalut obroty luty – marzec.

Rynek kryptowalut – kurs Bitcoin

Jak już pewnie wiecie kurs bitcoin jest wyznacznikiem tego co dzieje się na rynku kryptowalut dlatego zacznę analizę od tej kryptowaluty.

Ostatnio na giełdach przeżywamy spadki. Na poniższym screenie widać dwie linie trendu. Niższa to „średnia” linia trendu do której powinien zbiegać kurs po pęknięciu bańki na Bitcoin, druga linia, to aktualna linia trendu. Jak na razie nic się nie zmienia i cena bitcoina po chwilowym wzroście i fałszywym przebiciu linii trendu górą powróciła do poprzedniego kursu spadkowego. Na wykresie widać też kształtującą się formację podwójnego szczytu, może to zwiastować odwrócenie się trendu.

Rynek kryptowalut - Kurs bitcoin w długim okresie
Rynek kryptowalut – Kurs bitcoin w długim okresie

 

Bitbay polska giełda kryptowalut
Bitbay polska giełda kryptowalut

W krótkim okresie czasu widać, że przez pewien okres czasu cena respektowała wcześniejsze wsparcia i opory, jednakże wczoraj (tj. 14.03) dotychczasowe wsparcia zostały przebite, jedynie wsparcie w okolicach 26467 skutecznie zatrzymało dalszy spadek ceny. Jeśli kurs nadal będzie spadał, kolejnym wsparciem będzie wsparcie w okolicach 20500.

Rynek kryptowalut - Kurs bitcoin w krótkim okresie
Rynek kryptowalut – Kurs bitcoin w krótkim okresie

Rynek kryptowalut – kurs Ethereum

Zarówno w krótkim jak i w długim okresie mamy spadki. Cena leci na łeb na szyje. Dotychczasowe wsparcia połamane jak po wypadku. Jak na razie, ostatnie wsparcie jakie pozostało, znajduje się na poziomie 1840 zł. Jeśli cena nie zawróci, to rzeczony poziom będzie stanowił ostatni bastion przed totalną katastrofą. Można śmiało zakładać pozycje kupna, gorzej już chyba nie będzie, zresztą spójrzcie sami. Nie jestem pewien czy podobnie jak w przypadku kursu Bitcoina nie kształtuje się formacja podwójnego szczytu, jeśli tak, oznaczałoby to szansę na odwrócenie trendu.

Rynek kryptowalut - kurs ethereum krótki okres
Rynek kryptowalut – kurs ethereum krótki okres

 

Rynek kryptowalut - kurs ethereum długi okres
Rynek kryptowalut – kurs ethereum długi okres

Rynek kryptowalut – kurs Lisk

Jak widać, mocne spadki z ostatnich dni nie oszczędziły także Liska. W krótkim okresie widzimy zdecydowanie kontynuację trendu spadkowego. Jak w przypadku poprzednich kryptowalut tak i tutaj wszystkie wsparcia został przebite. Wydaje się, że ostatnie wsparcie w okolicach 37,91 także zostało minimalnie przebite, ale może być to fałszywe przebicie, bo kurs delikatnie odbił od linii wsparcia. Patrząc na wolumen widać mocny pesymizm inwestorów. Nic dziwnego, że widząc takie spadki sporo osób zdecydowało się na sprzedaż swoich Lisków, co prawdopodobnie spowodowało gwałtowniejsze obniżenie ceny, czego świadkiem byliśmy w ciągu ostatnich godzin.

Rynek kryptowalut - kurs lisk krótki okres
Rynek kryptowalut – kurs lisk krótki okres

Rynek kryptowalut – kurs Bitcoin cash

spoadki nie ominęły także Bitcoin Cash. Pomimo trendu spadkowego, przez kilka ostatnich dni, cena poruszała się w granicach obszaru wyznaczonego przez wsparcia i opory, jedna ostatnio mocno zapikowała przebijając wsparcie na poziomie 3173. Dzisiaj widać jednak szybką reakcję byków. Wolumen pokazuje aktywność inwestorów którzy widząc tę przecenę ruszyli do ataku. Tak mocna zakupowa reakcja rynku może być spowodowana faktem iż Bitcoin Cash jest przez wielu jest uważany za następcę Bitcoina a co za tym idzie, w opinii wielu inwestorów jest to wartościowa waluta którą, podobnie jak Litecoin, można używać jako środka płatniczego, dlatego też widząc taką okazję, wielu postanowiło ją wykorzystać. Jeśli jednak będzie to tylko chwilowy zryw i cena nadal będzie spadać, następne mocne wsparcie jest na poziomie 2540, jednak moim zdaniem cena nie spadnie aż tak nisko.

Rynek kryptowalut - kurs bitcoin cash długi okres
Rynek kryptowalut – kurs bitcoin cash długi okres

 

Rynek kryptowalut - kurs bitcoin cash krótki okres
Rynek kryptowalut – kurs bitcoin cash krótki okres

Rynek kryptowalut – kurs Litecoin

Kurs Litecoin trzyma się głównego trendu spadkowego, niestety, podobnie jak w przypadku innych kryptowalut, tak i tutaj mamy przełamanie lokalnych wsparć. W krótkim okresie, podobnie jak w przypadku Bitcoin Cash widać atak byków i cena mocno odbiła tak więc sentyment na tej walucie jest mocno pozytywny. Podobnie jak na innych kryptowalutach, tak i tutaj rysuje się formacja podwójnego szczytu który może zwiastować odwrócenie niekorzystnego trendu. Zdecydowane odbicie kursu Litecoin nie powinno dziwić, gdyż Litecoin jest ulepszoną wersją Bitcoina. Główna różnica miedzy tymi dwiema kryptowalutami to m.in: opłaty transferowe czy czas wydobycia. Wiele osób używa Litecoin jako środka to transferu środków między giełdami, dlatego też kryptowaluta ta ma praktyczne zastosowanie co generuje popyt na tę kryptowalutę.

Rynek kryptowalut - kurs litecoin długi okres
Rynek kryptowalut – kurs litecoin długi okres

 

Rynek kryptowalut - kurs litecoin krótki okres
Rynek kryptowalut – kurs litecoin krótki okres

Rynek kryptowalut – podsumowanie

Jak widać na większości kryptowalut mamy spadki, niektóre wciąż trwają, inne już się kończą. Moim zdaniem jeśli inwestować, to właśnie teraz. W co inwestować? Moim zdaniem warto się przyjrzeć, zarówno teraz jak i później dwóm moim ulubionym kryptowalutom: Bitcoin Cash oraz Litecoin. Te dwie kryptowaluty posiadają spory potencjał jako waluty rozwiązujące praktyczne problemy obsłudze płatności oraz transferze środków między giełdami (zwłaszcza Litecoin) a obecne kursy to wyśmienita okazja na założenie pozycji. Nadchodzący tydzień powinien przynieść nam spore wzrosty nie tylko na moich dwóch ulubionych kryptowalutach i mam nadzieję na realizację zysków.

 

Bitbay polska giełda kryptowalut
Bitbay polska giełda kryptowalut

 

 

 

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Polub nas:

You may also like