kursy kryptowalut - kurs ethereum - 05.01
Polub nas:

Kursy kryptowalut – tydzień 1

Nowy rok przyniósł zmiany. Postanowiłem stworzyć nową sekcję na blogu „dziennik inwestora”.  Pod koniec każdego tygodnia, będę zamieszczał w niej moje analizy i przemyślenia na temat kursów walut. Będzie można zweryfikować moje założenia oraz podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Moja analiza będzie opierać się głównie na analizie technicznej kursu kryptowalut sprzedawanych na giełzie Bitbay. Wszystkie pierwotne założenia tj: linie trendu, wsparcia i opory będę rysował na początku tygodnia, dzięki czemu, pod koniec danego tygodnia będzie można zweryfikować moje założenia. Zapraszam do komentowania.

Kursy kryptowalut – Kurs bitcoin

W drugiej połowie grudnia, kurs bitcoin zaliczył bardzo mocną korektę i jeszcze częściowo w niej trwa. Wiele osób liczyło, że zła passa odmieni się po nowym roku, niestety nic takiego nie miało miejsca.

cena bitcoin tydzień 1
cena bitcoin tydzień 1

Po nowym roku, kurs bitcoin poszedł mozno w górę przebijając opór na poziomie 51748 pln, aby zatrzymać się na poziomie 54453 pln po to by później znaleźć opór na 55148 pln którego nie był w stanie przebić do końca tygodnia. Od okolicach czwartku trend obrał kierunek na północ, na szczęście dzisiaj (piątek 05.01) zadziałało wsparcie na poziomie 52725 pln i linia trendu spadkowego została przebita. Trend ustabilizował się na poziomie oporu53737 pln a linią wsparcia na posiomie 52725 pln.

Spodziewam się dalszej wędrówki ceny pomiędzy wsparciem 51748 pln a oporem na 55148 pln, raczej beż żadnych mocnych wystrzałów. Mimo, że sentyment na rynku, z nowym rokiem powinien być bardziej optymistyczny, co częściowo wystarczyło aby przebić chwilowo 4 poziomy wyznaczonych oporów, niestety nie starczyło go aby tę tendencje utrzymać, stąd moje założenie, że tu nie będzie rewolucji. Jeszcze.

Kursy kryptowalut – Kurs ethereum

kursy kryptowalut - kurs ethereum - 05.01
kursy kryptowalut – kurs ethereum – 05.01

Ethereum to wielki wygrany tego miesiąca. Trend radośnie rośnie, przebijając kolejne opory. Aktualnie (piątek) trend zdecydowanym ruchem przebił opór na ATH na poziomie 3546 pln.

Pytaniem za 100 punktów jest, czy po tygodniu dynamicznego wzrostu, starczy mu siły na kolejne wzrosty. Obawiam się, że po osiągnięciu nowego ath, kurs przystopuje i utrzyma się na obecnym poziomie, zbliżając się fo poziomu 3700 pln. Tym którzy zainwestowali na początku roku w ethereum, serdecznie gratuluje 🙂

Kursy kryptowalut – Cena lisk

kurs lisk - tydzień 1
kurs lisk – tydzień 1

Kurs liska mocno szalał. Noworoczny dynamiczny wzrost zakończył się na oporze na poziomie 79 zł, który później został przełamany. Ukształtował się nowy opór – 84.74 który przez cały badany okres nie został ponownie dotknięty. Finalnie kurs powrócił do poziomu przełamanego wsparcia, które na początku roku stanowiło opór (76 pln). Dynamiczne zmiany we czwartek, które skutkowały przebiciem trójkąta trendu, z którego, dzięki dużemu zaangażowaniu byków, cena wyszła mocno górą, i zatrzymała się na poziomie 83 złotych, po to by powrócić do korytarza cenowego między 75.22 – 79 zł. Widzimy że formuje się drugi trójkąt którego wierzchołek wyznacza wsparcie na poziomie 72.40.

Moim zdaniem, po ostatnim mocnym wzroście cenowym, dynamika zakupów liska wyhamuje (co zresztą już widać po spadku wolumenu) co spowoduje spadek ceny wg wyznaczonego trójkąta. Moim zdaniem cena zatrzyma się na poziomie 72.40.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Polub nas: