Kurs bitcoin to korekta?
|

Kurs bitcoin to korekta czy trend spadkowy?

Kurs bitcoin to korekta czy trend spadkowy?

Patrząc na niepokojące doniesienia ze światowych giełd papierów wartościowych oraz kryptowalut, wielu inwestorów zadaje sobie pytanie czy aktualny kurs bitcoin to korekta czy trend spadkowy? Wykresy pochodzą z giełdy Bitbay.

Pierwsza polska giełda kryptowalut

Kurs bitcoin w długim okresie

Na poniższym screenie widać jak wygląda kurs bitcoin po pęknięciu bańki. Zgodnie z założeniem zachowania się kursu po pęknięciu bańki , w długim okresie kształtują się dwie linie trendu między którymi aktualnie porusza się aktualnie trend. Te dwie linie pokazują także mocne wsparcia i opory. Wsparcie kształtuje się na poziomie 22290 a opór 39564.

Czytaj także:  Twitter zakazuje reklam związanych z kryptowalutami
Kurs bitcoin - długi okres, linia trendu
Kurs bitcoin – długi okres, linia trendu

Kurs bitcoin w średnim i krótkim okresie

Aktualnie w obliczu turbulencji na światowych rynkach (jak mówił Prezes: nie ma sensu szukać przyczyn wahań kursu bo jest ich zbyt wiele aby znaleźć konkretne powody obecnej sytuacji na rynku), cena bitcoin mocno poleciała a kurs przyjął stromy trend spadkowy. Jak dla mnie wygląda na prawdopodobną korektę którą oznaczyłem na biało. Czym jest fala korekcyjna dowiesz się wpisów znajdujących się w kategorii „Akademia Tradera”.

Kurs bitcoin - trend spadkowy
Kurs bitcoin – trend spadkowy
Kurs bitcoin to korekta?
Kurs bitcoin to korekta?

Kurs bitcoin korekta?

Na poniższym screenie widzimy jak kurs bitcoin wpasowuje się w główne linie trendu o których pisałem wcześniej. Dolna linia trendu stanowi mocną testowaną w długim okresie wartość i jak na razie nie została przełamana. Zbieżna do niej jest obecna linia trendu, co ciekawe na ich zetknięciu znajduje się linia wyznaczająca mocne wsparcie także z powodzeniem testowane wcześniej w długim okresie. Zbieżną tych punktów jest wspomniana wartość wsparcia 22290 i moim zdaniem jest to punkt poniżej którego kurs bitcoina nie powinien spaść, nawet podczas najmocniejszych spadków. Po drodze mamy jeszcze wsparcie w okolicach 27961 które także może powstrzymać ewentualny dalszy spadek ceny.

Kurs bitcoin - trend spadkowy vs długoterminowa linia trendu
Kurs bitcoin – trend spadkowy vs długoterminowa linia trendu

Spoglądając na powyższy screen zastanawiam się czy przypadkiem nie tworzy nam się formacja podwójnego szczytu. Jeśli formacja miałaby się spełnić, kurs mógłby przełamać mocne wsparcie w okolicach 32007, a wtedy następnym i ostatecznym wsparciem pozostawałaby cena 22290.

Czytaj także:  Kiedy inwestować w kryptowaluty? TERAZ!

Kurs bitcoin korekta czy trend spadkowy? Podsumowanie

Moim zdaniem, aktualnie należy wstrzymać się z podejmowaniem decyzji i poczekać do 13-14 marca na przebieg wydarzeń. Wtedy to okoaże się w którym miejscu rynku jesteśmy i jak poprawne są moje założenia. Jeśli przy spełnieniu się czarnego scenariusza kontynuacji spadków i kurs bitcoin potwierdzi swoje ewentualne odbicie w okolicach mocnego wsparcia na poziomie 22290, to wydaje mi się, że będzie to dobre miejsce na zakładanie pozycji. Tymczasem radzę mocno zapiać pasy bo może bujać. Dajcie znać w komentarzach jakie jest wasze zdanie i jakie są wasze założenia do obecnej sytuacji na rynku!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *