29 Cze

Kryptowaluty: bitcoin, ethereum, litecoin

Czym są kryptowaluty?

Kryptowaluty: bitcoin, ethereum, litecoin, to największe kryptowaluty, spośród których najpopularniejszą jest Bitcoin i są one symbolem finansowej i cyfrowej wolności. Co odróżnia kryptowaluty od waluty typu fiat (Dolar, PLN, Euro itd..)? Przede wszystkim jest to waluta zdecentralizowana to znaczy, działająca na zasadzie peer 2 peer. oznacza to, że w przypadku ataku hakerskiego, portfele użytkowników są bezpieczne, bo znajdują się w kilkuset miejscach jednocześnie.

Pierwsza polska giełda kryptowalut

Kurs bitcoin

Kurs bitcoina rośnie od około 4 lat. Prawdziwy bum na tę kryptowalutę, a co za tym idzie dynamiczny wzrost rozpoczął się po tym jak Chiny przyjęły Bitcoina jako oficjalny środek płatniczy (poniżej wykres pokazujący dynamiczny wzrost wartości).

Czytaj także:  Bitcoin Price - Trend - Przyszłość - liczba bankomatów Bitcoin na świecie
kurs kryptowaluty bitcoin
Kurs bitcoin

Co to jest Bitcoin?

Bitcoin pojawiłsię w 2007 roku, i była to pierwsza kryptowaluta która przetarła szlaki, i tak naprawdę stworzyła rynek kryptowalut.  Każdy Bitcoin dzieli się na 1 000 000 Satoshi.  Nazwa Satoshi pochodzi od Satoshi Nakamoto – osoby, lub grupy osób które, jak głosi historia, mając dosyć hegemonii banków na rynkach finansowych, wprowadizły swój środek płatniczy. Pierwsza transakcja za którą zapłacono w bitcoinach, było zamówienie pizzy za 10 000 BTC, która biorąc pod uwagę dzisiejszy kurs bitcoin kosztowałaby 25 000 000 dolarów! TAK! 25 milionów dolarów!

Giełda kryptowalut

Kurs bitcoina można śledzić na kilkunastu giełdach. Giełda to miejsce w którym spotykają się sprzedający i kupujący pryptowaluty. Kurs tworzony jest za pomocą kontraktów zakupowo-sprzedażowych. Najpopularniejszą polską giełdą jest Bitbay jest to najlepsza i najdłużej działają polska giełda kryptowalut na której można kupić najpopularniejsze kryptowaluty takie jak: Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH) oraz Lisk (LSK). Ceny Kryptowalut ulegają bardzo mocnym wahaniom, nawet o kilkadziesiąt procent (ostatnie wahnięcia Ethereum sprzed kilku dni były na poziomie 30%, jeśli ktoś kupił ETH po niższych cenach przedwczoraj (27.06) dziś (29.06) może cieszyć się 30% zyskiem). Tak wysoka różnica w tak krótkim czasie sprawia, że kryptowaluty są doskonałym narzędziem do zarabiania na spekulacji.

Jak zarabiać na kryptowalutach?

To proste:

  1. Zakładasz konto na Bitbay
  2. Weryfikujesz swoje konto
  3. Przelewasz na konto złotówki
  4. Czekasz aż wybrana kryptowaluta będzie tania
  5. Sprzedajesz kiedy będzie droga
  6. Cieszysz się zyskiem i powtarzasz kroki 4 i 5 😀
Czytaj także:  Inwestycja w kryptowaluty - jak zacząć?

Pamiętajcie! Gra na giełdzie niesie ze sobą ryzyko straty! Ale kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. Poniżej inne kursy walut które możecie kupić na Bitbay:

Kursy kryptowalut

Bitbay polska giełda kryptowalut
Bitbay polska giełda kryptowalut

Kurs Ethereum

Kryptowaluty: bitcoin, ethereum, litecoin
kurs Ethereum (ETH)

Kurs Litecoin

Kryptowaluty: bitcoin, ethereum, litecoin
kurs Litecoin (LTE)

 

Przyszłość kryptowalut

Moim zdaniem kryptowaluty mają przed sobą świetlaną przyszłość. Jedną z ich głównych zalet jest niezależność od banków centralnych co z kolei przekłada się na wysoką odporność na inflację, bowiem nikt nie może dodrukować kryptpowaluty. Wszystkie kryptowaluty mają ograniczoną ilość, przez co zmiana ich wartości może jedynie mieć miejsce z powodu obniżonego popytu, a co za tym idzie, o jego wartości decydują sami użytkownicy, bez ingerencji wielkich instytucji, takich jak np: Banki Centralne, podatnych na manipulacje polityczne.

Czytaj także:  Twórca Litecoin opuszcza Coinbase by skupić się na LTC

Leave A Comment