Kiedy inwestować w kryptowaluty

Kiedy inwestować w kryptowaluty? TERAZ!

Kiedy inwestować w kryptowaluty? TERAZ!

Dlaczego warto właśnie teraz inwestować w kryptowaluty? Od jesieni 2017 mieliśmy medialne grzanie tematem kryptowalut. Zwolennicy nowych technologii oraz orędownicy kryptowalut spodziewali się niekończących się wzrostów. Doświadczeni inwestorzy giełdowi przestrzegali przed kryptowalutami, mówili, że jest to scam bez żadnej wartości. Czas pokazał, że i jedni i drudzy się mylili. Owszem, na przełomie roku mieliśmy pęknięci bańki na kryptowalutach, ale podobne zjawisko miało już miejsce w przeszłości, mimo to bitcoin powrócił w jeszcze większym stylu niż poprzednio.

Pierwsza polska giełda kryptowalut

Dlaczego warto właśnie teraz inwestować w kryptowaluty?

Wszyscy żałujemy, że nie wskoczyliśmy do pociągu zwanego „Bitcoin” w 2013 roku. Wielu z kryptowalutowych inwestorów pluje sobie w brodę i wypomina w myślach: „Jeśli zainwestowałbym dolara w Bitcoin, dzisiaj byłbym milionerem”. Czas z tym skończyć, wziąć się w garść, powiedzieć sobie „Trudno! Ten statek płynął, pociąg odjechał”. Po błyskawicznym wzroście Bitcoin i rynku kryptowalut w grudniu 2017 r. bańka pękła i niedźwiedzie przejęły rynek, ciągnąc go na dno.

Działaj właśnie teraz!

Ale właśnie ten moment jest najlepszy aby zainwestować w kryptowaluty! Dla tych, którzy przegapili szybki wzrost i hype w grudniu, teraz jest idealny czas, aby wejść na rynek. Mainstream medialny ucichł, przeszliśmy przez trzymiesięczny rynek niedźwiedzi (który jest dość długim okresem jak na rynek krypto z ostatnich 12 miesięcy), a ceny skorygowały się do poziomów z listopada 2017 r, czyli sprzed późnojesiennego hypu.

Czytaj także:  Kurs kryptowalut - przegląd tygodnia

Jak pisałem wcześniej giełdą rządzą emocje. Najważniejsze jest to, że nastroje na rynku się zmieniają. Jeśli zdarzy ci się śledzić na popularne kanałay dotyczące kryptowalut takie jak: Telegram i Discord, zauważysz zmianę nastawienia w ciągu ostatnich kilku tygodni. Spójrz na wykres Bitcoin od stycznia 2017 r. Zauważycie duży skok na koniec roku w grudniu i na początku stycznia, a następnie seria spadków. Od tamtej pory cena podwoiła się dwukrotnie, raz na początku lutego i ponownie w połowie kwietnia. Porównajmy teraz typowy cykl rynkowy z otaczającą go psychologią. To, co stało się z Bitcoinem i rynkiem kryptowalut w ciągu ostatnich 6 miesięcy, idealnie odwzorowywało ten wykres.

Cena bitcoin - spadek ceny bitcoin
Cena bitcoin – spadek ceny bitcoin
Bańka Bitcoin z przełomu 2017 i 2018
Bańka Bitcoin z przełomu 2017 i 2018

Doświadczyliśmy optymizmu w listopadzie i wiary na początku grudnia. W miarę, jak rynek nadal się rozwijał, faza dreszczyku emocji idealnie pasowała do wesołych świąt. Bitcoin jako reprezentant nurtu kryptowalut trafił do mediów, ludzie rozmawiali o bitcoinie przy kolacji z teściami (mój przykład z życia).

Szybki skok do lutego. Pojawiło się zwątpienie, a sieć zalały memy typu HODL. Rynki nadal się leciały na twarz, a inwestorzy szukali winnych. Pojawiały się kolejne spekulacje typu: Mt Gox sprzedał dużą porcję BTC! Chiny rozprawiają się na kryptowalutach! Kontrakty terminowe na BTC wygasają! Południowi Koreańczycy zaangażowani w handel poufnymi informacjami!

Niektóre z tych wydarzeń faktycznie, mogły przyczynić się do spowolnienia, ale tego nie dowiemy się już nigdy. Ale jeśli cofniemy się o krok i przeanalizujemy, co tak naprawdę się stało, to po prostu ktoś powiedział „sprawdzam” i bańka musiała w końcu pęknąć.

Jak skutecznie inwestować w kryptowaluty? – zrozumieć cykl koniunkturalny

Dlaczego więc teraz jest dobry czas na wejście w rynek krypto i zainwestować inwestować w kryptowaluty? Odpowiedź jest prosta – równowaga strachu i chciwości. Cytując Warrena Buffetta:

Bądźcie przerażający, gdy inni są chciwi, a chciwi, gdy inni są przerażający

To jest powód, dla którego teraz jest czas, aby zainwestować w rynek kryptowalut. Przeszliśmy przez najgorszą korektę bitcoina ever, a strach na rynku dopiero zaczyna ustępować. Kiedy ludzie się boją, sprzedają i wywierają presję na obniżanie cen. Gdy strach ten słabnie, FOMO zaczyna przejmować – ma miejsce napływ nowych inwestorów a wraz z nimi kapitału co wywiera presję na wzrost cen. W dużym uproszczeniu są to główne czynniki powodujące wahania rynku. Kluczem do sukcesu w grze na giełdzie, nie tylko kryptowalut, jest sztuk odczytania i zrozumienia tych emocji i zrozumienia cyklu rynkowego.

Czytaj także:  Czym są kryptowaluty?

Jak inwestować w kryptowaluty? Cykle rynkowe i bańki

Wszystkie klasy aktywów: złoto, ropa, sredro, miedź przechodzą przez cykle rynkowe zwane koniunkturalnymi. Akcje, obligacje i nieruchomości przechodzą okresy boomu i spadku. W Australii mieliśmy niedawno do czynienia z boomem górniczym i boomem mieszkaniowym.

Rynek kryptowalut doświadcza cykli rynkowych tak jak każde inne aktywo, z tym, że na rynku krypto dzieje się to w znacznie szybszym tempie. W samym tylko 2017 roku doświadczyliśmy 3 cykli rynkowych, przy czym Bitcoin za każdym razem przechodził „boom” i „bust” (BTC przeszło z 800 USD do 2500 USD w maju, następnie 2000 USD do 4500 USD w sierpniu, następnie 3000 USD do 8000 USD we wrześniu).

Wiele osób narzekało na mega bańkę na bitcoinie na przełomie lat 2017/2018. Nie mówiło się jednak o tym, że bańka to po prostu inny sposób na wyrażenie cyklu rynkowego, boomu i kryzysu. Jedyna różnica polega na tym, że rynkek kryptowalut przechodzi i będzie przechodził cykl co kilka miesięcy, podczas gdy na „klasycznej” giełdzie może trwać 10-15 lat. Rzuć okiem na ten podział bańki internetowej.

Czytaj także:  Apple akceptuje płatności w Dash
Kiedy inwestować w kryptowaluty? TERAZ - rynek wraca do stabilności
Kiedy inwestować w kryptowaluty? TERAZ – rynek wraca do stabilności

A oto co na temat cyklów na giełdach mówi Wall Street Cheat Sheet

Kiedy inwestować w kryptowaluty. Cykle na giełdzie
Kiedy inwestować w kryptowaluty. Cykle na giełdzie

Brzmi znajomo?

Teraz, jeśli spojrzysz na nasze wykresy ceny bitcoina i wykresy cyklu rynkowego, zauważysz, że jesteśmy obecnie na końcu cyklu. A  co się dzieje pod koniec cyklu? Wszystko zaczyna się od nowa!

Wciąż się wahasz?

Dla tych którzy szukają czegoś bardziej namacalnego niż nastronje giełdowe, polecam analizę techniczną. Jak wspomniałem wcześniej, w lutym i kwietniu doświadczyliśmy podwójnego dna.

Jeśli spojrzymy na wolumen, widzimy, że ilość sprzedawanego Bitcoina stale rośnie z 4,5 miliarda w dniu 10 kwietnia do 8 miliardów dzisiaj. Aby to ująć, obroty bitcoinem, które miały miejsce w dniu 13 listopada, wyniosły 9 miliardów dolarów i wzrosły do ​​22 miliardów w dniu 6 stycznia (w szczycie „bańki”).

Wnioski

Rynek kryptowalut nie jest dla wszystkich, ale jeśli chcesz wejść na rynek, to obecnie jest bardzo dobry moment. Wskakuj do pociągu bitcoin – to trudna jazda, ale na pewno ekscytująca. Okręt bitcoin odbił od przystani, ale nie opuścił portu. Wskakuj do swojej do pontonu i wiosłuj w stronę tego statku!!

[ik_fb_like_button title=”Dołącz do grupy!” page_id=”https://www.facebook.com/groups/508126772862382/” height=”45″ colorscheme=”light”]

 

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *