bitcoin fork 28 grudnia

Hard fork Bitcoin – grudzień 28

Hard fork Bitcoin

Hard fork bitcoin to proces dzielenia Blockchainu dowolnej kryptowaluty. Można tego dokonać z kilku powodów:

 • naprawienie poważnych luk w zabezpieczeniach kodu źródłowego kryptowaluty,
 • wprowadzenie nowych funkcji i wycofanie transakcji (jak miało to miejsce w przypadku twardego dysku Ethereum po zhackowaniu DAO)

Hard fork wymaga zgody większości węzłów w sieci danej kryptowaluty, po czym wszystkie węzły przełączają się na nowy Blockchain, pozostawiając starszą wersję w tyle i nie wracają już do niej.

Kontrowersyjny hard fork bitcoin zwany SegWit2x będzie miał miejsce około 28 grudnia, po wydobyciu 501451 bloku, zgodnie z oficjalną stroną projektu. Aktualny numer wydobytego bloku, możecie śledzić TUTAJ

Pierwsza polska giełda kryptowalut

Projekt SegWit2x

Projekt SegWit2x, który wywołał wielomiesięczne debaty i konflikty w społeczności Bitcoin, przed jej anulowaniem w ostatniej chwili w listopadzie, teraz donosi, że rozwidlenie się w bloku 501451, będzie miało miejsce jutro.

Założyciel projektu i główny projektodawca, Jaap Terlouw, oświadczył na swojej stronie, że fork ma rozwiązać kwestie „prędkości prowizji i transakcji w sieci Bitcoin„, dodając, że obecnie Bitcoin jest „prawie niemożliwy do użycia jako środek płatniczy„.

Potwierdzenie, że hard fork faktycznie się odbędzie, zostało wymienione zarówno w planie działania na stronie projektu, jak i w bezpośrednio przez Terlouwa, który powiedział:

„Nasz zespół wkrótce wykona hard fork Bitcoin, który został zaplanowany na połowę listopada.”

Założyciel obiecał również, że oprócz powszechnej praktyki kredytowania posiadaczy BTC równoważnymi saldami nowej monety (B2X), otrzymają oni również „proporcjonalną liczbę bitcoinów Satoshi Nakamoto jako nagrodę za ich zaangażowanie w rozwój projektu”.

Czytaj także:  Prognoza ceny Bitcoin gold

Bitcoin hard fork roadmap

Łącznie osiem giełd jest wymienionych jako oficjalni zwolennicy i organy wspierające forka. „Mapa drogowa” projektu obejmuje takie funkcje, jak:

 • obsługa sieci Lightning Network
 • inteligentne kontrakty
 • ostatecznie anonimowe transakcje
hard fork bitcoin
hard fork bitcoin

O najnowszym forku Bitcoin

W ciągu ostatnich sześciu tygodni Bitcoin Cash, będący kolejnym hard forkiem Bitcoina, utworzony w sierpniu, stał się centralnym punktem rozmowy z branżą wydobywczą, ponieważ widzi ona niezwykły potencjał tej nowej kryptowaluty wpływającej na cenę Bitcoina.

Najnowszy SegWit2x do tej pory posiadał stosunkowo niewielki PR. Jednak na stronie internetowej wyraźnie rzuca się w oczy nazwa jednej konkretnej giełdy: HitBTC. Mówiąc o istniejących kontraktach terminowych SegWit2x, Terlouw mówi:

„W tym samym czasie handel kontraktami terminowymi [SegWit2x] był prowadzony na niektórych giełdach przez długi czas. HitBTC jest jedną z nich. „

Kiedy projekt po raz pierwszy  powody powrotu 19 grudnia, ceny kontraktów terminowych na B2X wzrosły z poziomu poniżej 200 USD do prawie 600 USD, trend ten utrzymał się na stałym poziomie przed wprowadzeniem waluty na rynek.W dzień Bożego Narodzenia, inwestor Blockchain zadebiutował swoją własną „wersją” Bitcoin, Bitcoin God (GOD). Dla inwestorów BTC kluczowym apelem nowych „wersji” lub twardych bitcoinów jest powielanie ich udziałów BTC w nowej monecie w momencie forku, co zasadniczo zapewnia im podaż „darmowych pieniędzy”.

Czytaj także:  Co dalej z bitcoinem?

Szybkość transakcji w sieci Bitcoin osiągnęła wartość krytyczną. Jest prawie niemożliwe, aby użyć go jako środka płatniczego. Zespół wykona twardy fork Bitcoin, który pierwotnie został zaplanowany na połowę listopada. W tym samym czasie handel kontraktami czasowymi odbywał się na niektórych giełdach przez długi czas. HitBTC jest wśród nich. Jaap Terlouw obiecuję, że wszyscy posiadacze BTC otrzymają nie tylko B2X w stosunku 1 do 1, ale także proporcjonalną liczbę Bitcoinów Satoshi Nakamoto jako nagrodę za ich zaangażowanie w rozwój projektu.

Najważniejsze cechy forku bitcoina

 • Wykorzystanie algorytmu szyfrowania X11
 • Wysoka szybkość generowania bloku – 2,5 minuty
 • Przeliczanie złożoności po każdym bloku
 • Zwiększenie rozmiaru bloku do 4 mb
 • Replay Protection
 • Unikalny format adresu

Szybkość generowania bloku oraz zwiększony rozmiar teoretycznie powinny znacznie obniżyć czas transakcji i koszty. W porównaniu do Bitcoin Cash, segwer2x ma również zapewnić długofalowe rozwiązanie tego problemu, podczas gdy BCH zasadniczo odsuwa rozwiązanie tego problemu w czasie, co oznacza, że ​​w końcu wcześniej czy później staną w obliczu tych samych problemów co bitcoin.

Osoby odpowiedzialne za  najnowszy fork bitcoina:

Czytaj także:  Bitcoin jak karta kredytowa

 

hard fork bitcoin - zespół
hard fork bitcoin – zespół

Jak przygotować się do forka bitoin?

Hard fork jest poważnym krokiem dla waluty bitcoin. Jeśli chodzi o względy bezpieczeństwa, najważniejszą rzeczą, moim zdaniem, jest uniknięcie utraty bitcoinów podczas przeprowadzania transakcji w czasie forku z powodu rozdziału łańcucha. Mam też kilka ogólnych rad, które mogą się przydać wszystkim operującym Bitcoinami:

 • Przede wszystkim dobrym pomysłem jest unikanie transakcji w ciągu dnia widelca. Jest to szczególnie ważne, ponieważ obecnie transakcje Bitcoin mogą wymagać kilku godzin na potwierdzenie. Nie ma gwarancji, że oczekujące transakcje nie zostaną uszkodzone podczas rozwidlenia.
 • Jeśli chcesz otrzymać swój B2X, upewnij się, że przeniesiesz swoje dotychczasowe BTC do portfela sprzętu / oprogramowania. Staraj się unikać utrzymywania środków na wymianach.
 • Mówiąc o B2X, otrzymasz tokeny automatycznie. NIE ufaj żadnej stronie internetowej, która prosi Cię o jakiekolwiek dane osobowe w zamian za monety B2X. Wiele osób została oszukanych w czasie poprzednich forków, zachowaj ostrożność przy podawaniu swoich wrażliwych danych osobowych.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *