Facebook planuje uruchomić własną kryptowalutę
Polub nas:

Facebook planuje uruchomić własną kryptowalutę

Facebook planuje uruchomić własną kryptowalutę, wynika z raportu Alexa Heatha Cheddara. Według Cheddara byłby to sposób, w jaki miliardy użytkowników sieci społecznościowej mogą dokonywać płatności elektronicznych na platformie, a także poza nią. Nie ma prawdziwych szczegółów na temat projektu; wszystko, co wiemy, to to, że źródło, które prosiło o nie bycie zidentyfikowanym, powiedziało Cheddarowi: „Bardzo poważnie podchodzą do tego”.

„Podobnie jak wiele innych firm, Facebook odkrywa sposoby na wykorzystanie mocy technologii blockchain” – powiedział Facebook w oświadczeniu dla Engadget.

„Ten nowy mały zespół będzie badał wiele różnych aplikacji. Nie mamy nic więcej do przekazania. „

Obecnie nie ma zbyt wielu szczegółów, ale mówi się, że firma koncentruje się na wykorzystaniu kryptowaluty specjalnie do ułatwienia płatności na platformie, co może być dość dramatyczną zmianą, biorąc pod uwagę ogromną bazę użytkowników Facebooka i istniejącą sekcję rynku w witrynie do kupowania i sprzedawania towarów. Mówi się, że firma bada również inne sposoby wykorzystania tokenizowanej waluty cyfrowej i jej technologii blockchain w całej swojej platformie.

Uważa się, że starania kryptowalut prowadzone są przez Davida Marcusa, który wcześniej w tym tygodniu miał prowadzić nowy oddział blockchain na Facebooku „w celu zbadania, jak najlepiej wykorzystać Blockchain na Facebooku, zaczynając od zera.”

Utworzenie przez Facebooka własnej kryptowaluty ma sens. Może obniżyć opłaty transakcyjne, które firma musi zapłacić wewnętrznie za pośrednictwem kart kredytowych. Co więcej, może to uczynić z Facebooka ważnego gracza na rynku kryptowalut.

Aktualizacja 11 maja 13.00: Facebook opublikował oświadczenie dla The Verge, komentując, że

„Podobnie jak wiele innych firm Facebook bada sposoby wykorzystania mocy technologii blockchain. Ten nowy mały zespół będzie badał wiele różnych aplikacji. Nie mamy nic więcej do przekazania. „

Entuzjaści Blockchain postrzegają tę technologię jako sposób na to, aby Facebook rozwiązał wiele ze swoich ostatnich problemów, z którymi borykał się w związku z naruszaniem prywatności ludzi. Gigant technologiczny ujawnił w zeszłym miesiącu, że dane osobowe 87 milionów jego użytkowników zostały wykorzystane i złamane przez zewnęterzne firmy. Poprzez integrację technologii blockchain z modelem biznesowym Facebooka, Gaurang Torvekar, dyrektor generalny sieci społecznościowej typu blockchain dla profesjonalistów o nazwie Indorse, wierzy, że Facebook może zapobiec takim naruszeniom w przyszłości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Polub nas: