czym jest IOTA?
15 Sty

Czym jest IOTA?

Ostatnie bardzo dynamiczne wzrosty tej tej kryptowaluty, spowodowały, że wiele osób zadaje sobie pytanie „czym jest IOTA”? Iota to jedna z najgorętszych kryptowalut. Jej cena dynamicznie rośnie. Skąd się bierze jej popularność?

Pierwsza polska giełda kryptowalut

IOTA jest kryptowalutą zaprojektowaną dla Internet Of Things. Zanim jednak dowiemy się, dlaczego Internet przedmiotów potrzebuje IOTA, przyjrzyjmy się, co IOTA może zaoferować na istniejącej scenie kryptowalut. IOTA ma 4 OGROMNE przewagi nad kryptowalutami Blockchain:

  • Skalowalne
  • Decentralizacja
  • Modułowość
  • Mniejsze opłaty

KLIKNIJ: Przeczytaj więcej o IOTA TUTAJ

Jak działa IOTA?

Technogia która wyróżnia IOTA, zwana jest The Tangle. Jej działanie ilustruje poniższy obrazek

czym jest IOTA?
czym jest IOTA?

W przeciwieństwie do Bitcoin, który wykorzystuje architekturę blockchain do utrzymywania księgi, IOTA używa 'Tangle' czyli Directed Acyclic Graph, znany jako DAG. Tangle rozwiązuje zarówno problemy związane z skalowalnością i opłatami transakcyjnymi, z którymi boryka się Bitcoin (i większość kryptowalut), wymagając od Nadawcy w transakcji wykonania pewnego rodzaju dowodu pracy, który zatwierdza dwie transakcje. W związku z tym czynność dokonywania transakcji i zatwierdzania transakcji jest powiązana. To usuwa dedykowanych górników z procesu i sprawia, że ​​system jest w pełni zdecentralizowany – ci, którzy dokonują transakcji (użytkownicy systemów), są jedynymi podmiotami, które mogą wpływać na system (podczas gdy w kopalniach bitcoin nie „wykorzystują” systemu, raczej po prostu umożliwiają mu działać).

Niezwykłym osiągnięciem jest to, że w IOTA prędkość transakcji sieciowych ZWIĘKSZA się wraz ze wzrostem liczby użytkowników (w przeciwieństwie do kryptowalut typu blockchain, które stają się wolniejsze w przypadku większej liczby użytkowników). Eliminuje to również potrzebę płacenia przez użytkowników  górnikom fee za wykonanie pracy (ponieważ robią to sami). Tak więc nie ma opłaty za dokonanie transakcji!

Czytaj także:  Co to są Kryptowaluty?

Gdzie kupić IOTA?

Iota możesz kupić na giełdzie Binance. Żeby kupić IOTA na tej giełdzie musisz najpierw posiadać Bitcoiny, które możesz mkupić TUTAJ

Po zakupie Bitcoinów możesz je przelać na swónj portfel na giełdzie Binanance i zakupić IOTA.

Kurs IOTA

Sprawdź kurs IOTA TUTAJ

Leave A Comment