Bitcoin - podstawowe informacje

Co to jest Bitcoin?

Bitcoin – podstawowe informacje

Wiele osób zastanawia się czym właściwie są kryptowaluty i co to jest Bitcoin? Mimo, że napisałem na tym blogu sporo o krytptowalutach, to nie przybliżyłem jeszcze tematu najważniejszej z nich – Bitcoina, dlatego w tym artykule postaram się nadrobić zaległości i streścić wszystko co najważniejsze na temat tej kryptowaluty.Zapraszam do lektury.

Pierwsza polska giełda kryptowalut
Jak powstał bitcoin? Co to jest Bitcoin?
Jak powstał bitcoin? Co to jest Bitcoin?

Co to jest Bitcoin?

Jak możemy przeczytać na Wikipedii: Bitcoin opiera się na transferze kwot między rachunkami publicznymi, przy użyciu kryptografii klucza publicznego. Wszystkie transakcje są publiczne i przechowywane w rozproszonej bazie danych. W celu zapobieżenia podwójnemu wydawaniu sieć implementuje rodzaj rozproszonego serwera czasowego, używając koncepcji łańcuchowych (blockchain) dowodów matematycznych wykonanych działań (proof of work, w skrócie PoW). Dlatego też cała historia transakcji musi być przechowywana w bazie, a w celu ograniczenia rozmiaru magazynu używane jest drzewo funkcji skrótu.

Czytaj także:  Co to jest ethereum?

Mówiąc prościej: Bitcoin to metoda wynagradzania wszystkich uczestników sieci za udostępnianie mocy obliczeniowej umożliwiającej procesowanie transakcji i przechowywanie monet.

Przeczytaj także: jak zarobić 25% na kryptowalutach w dwa dni!

Kurs bitcoin

Kurs bitcoin możecie śledzić na tej stronie na bieżąco w bocznym menu, możecie go także śledzić na tej stronie. Na kurs bitcoina, jak i innych kryptowalut wpływają głównie decyzje kupujących i sprzedających swoje altcoiny na giełdzie, dlatego ciężko jest przewidzieć jak będzie się kształtować cena w długim okresie. Jeśli jednak chcecie spróbować swoich sił jako analitycy giełdo to z pewnością powinniście zajrzeć do Akademii tradera – znajdziecie tam podstawy analizy fundamentalnej oraz technicznej, a także wiedzę niezbędną podczas analizy trendów giełdowych.

Na kurs bitcoina, tak jak i na kurs innych aktywów którymi obraca się na giełdzie wpływają nastroje, na które z kolei mają wpływ informacje podawane w mediach. Np ostatni badzo duży skok w kursie Bitcoin można było zaobserwować tuż przed tzw: hardforkiem (rozpadem waluty na dwie części, tak jak to miało miejsce w przypadku Bitcoin i Bitcoin Classic oraz Ethereum i Ethereum Classic). Panuje wtedy na rynku niepokój bo nie wiadomo czy wszystkie portfele zaakceptują nową walutę i jak zareagują na podział.

Czytaj także:  Lisk
Kurs Bitcoin
Oto jak wzrastał kurs Bitcoin podczas ostatnich 30 dni.

Bitcoin – jak zarobić?

To pytanie zadaje sobie wielu fascynatów kryptowalut. O tym jak zarabiać na kryptowalutach oraz, jak zarabiać na bicoinie, pisałem już kilkukrotnie, zainteresowanych odsyłam do artykułów:

Przeczytacie w nich między innymi jakie są główne strategie inwestycyjne na giełdzie, nie tylko kryptowalut. Pokażę wam także przykład jednej z wielu moich udanych transakcji na której udało mi się wygenerować 25% zysku w 2 dni. Klikając w poniższy link, przejdziesz na giełdę Bitbay gdzie możesz założyć portfel i zacząć kupować i sprzedawać Bitcoiny oraz inne kryptowaluty.

Bitbay polska giełda kryptowalut
Tutaj kupisz i sprzedasz Bitcoin

Koparka Bitcoin czyli Bitcoin mining

Koparka Bitcoin to nic innego jak maszyna której zadanie to kopanie bitcoin. Kiedyś, zanim jeszcze kopanie było bardzo popularne, do kopania Bitcoin wystarczył zwykły komputer stacjonarny wyposażony w mocny procesor. Było tak, bo Bitcoin kopie się za pomocą procesora a nie jak w przypadku innych kryptowalut, za pomocą kart graficznych.

Czytaj także:  Nowe kryptowaluty na Bitbay

Z biegiem czasu oraz wzrostem trudności wydobycia zaczęto budować dedykowane maszyny których celem bło tylko i wyłącznie Bitcoin mining. Maszyny takie nazywają się minerami, najpopularniejszymi obecnie na rynku minerami są urządzenia z serii Antminer, cena takiego urządzenia to ok 10.000 PLN. Przy obecnej trudności wydobycia, kosztach utrzymania oraz cenie Bitcoina, inwestycja taka zwraca się po ok 8 – 12 miesiącach. Jest to okres zbliżony do zwrotu inwestycji z innych koparek opartych o wydobycie za pomocą procesowa graficznego.

Similar Posts