Zarabianie na kryptowalutach

Co dalej z bitcoinem?

Co dalej z bitcoinem?
Polub nas:

Co dalej z bitcoinem?

Co dalej z bitcoinem? To pytanie zadają sobie inwestorzy posiadający w swoim portfelu kryptowaluty. Koszt transakcji bitcoina wzrósł do najwyższego poziomu od stycznia 2018 po tym jak Bitcoin osiągnął cenę 20000 $. Dla niektórych dużych graczy jest to sygnał o ewolucji ekosystemu kryptowalut.

Jameson Lopp, dyrektor ds. Technologii w firmie Bitcoin, zajmującej się systemami zabezpieczeń osobistych Casa, opublikował w Medium post z analizą podstawowych osiągnięć Bitcoin. Wnioskiem była konkluzja , że „system poprawia się i rośnie.”

W toku dochodzenia Lopp zagłębił się w różne źródła i pomiary statystyczne wzrostu Bitcoina w 2018 roku. Lopp napisał:

Wiele ulepszeń w propagacji bloków zostało zaimplementowanych przez Bitcoin Core w ciągu ostatnich kilku lat. Jest też nowa wysoce wydajna sieć przekaźników górniczych. „

Według Lopp:

Niższy popyt na transakcje, ulepszone algorytmy szacowania opłat, przyjęcie segregowanego świadka (SegWit) i grupowanie transakcji doprowadziły do ​​bardziej efektywnego wykorzystania przestrzeni blokowej i mniejszej rywalizacji o ten rzadki zasób.” SegWit ma na celu ograniczenie czu przetwarzania i czasu oczekiwania, a także ma zmniejszyć opłaty transakcyjne.

W 2018 r. Odsetek transakcji BTC wydających nakłady SegWit rzekomo wzrósł z 10 procent do 40 procent, podczas gdy średnia wielkość transakcji BTC osiągnęła najwyższy poziom 750 bajtów w lutym, a następnie spadła do 450 w czwartym kwartale 2018 r. To, według Lopp, jest wynikiem zwiększonej adopcji SegWit. W 2018 roku dominacja rynkowa BTC poniosła podobno ponad 50 procent, po spadku do 32,5 procent.

„Liczba osiągalnych węzłów nie spadła znacząco w porównaniu do kursu wymiany. Podejrzewam, że ludzie, którzy zarządzają tymi węzłami, są wysoce oddani Bitcoinowi i  lub używają ich do celów ekonomicznych, a zatem mało prawdopodobne jest wyłączenie węzła ze względu na zmienność kursu walutowego „,

wyjaśnia dalej Lopp.

Bitcoin cenniejszy niż złoto?

W listopadzie 2018 roku ewangelista kryptowalut, Bombalino stwierdził w poście na swoim blogu że podstawowe elementy kosztogenne przy wydobyciu bitcoina wzrosły takie jak koszty transakcji i liczba transakcji.

Bombalino podkreślił, że z powodu pojawienia się niepewności na rynku akcji w jego inwestorów zwróciło się w stronę metali szlachetnych uważając je za lepsze zabezpieczenie swojego kapitału jednym z wyjść awaryjnych jest także Bitcoin.

W tym momencie Bitcoin może nie jest najatrakcyjniejsza opcją alternatywnych inwestycji ale wydaje się lepszym wyborem niż złoto które osiągnęło niedawno cenę 1150 $ za uncje. niektórzy zawodowi inwestorzy uważają Bitcoina za inwestycje pewniejsze niż złota jest to także pierwsza i najważniejsza kryptowaluta która przyciąga znacznie więcej inwestorów niż metale szlachetne.

W listopadzie 2018 r. Krypto ewangelista Anthony Pompliano stwierdził w poście na blogu, że wzrosły podstawy Bitcoin, takie jak koszt transakcji i liczba transakcji. Pompliano podkreślił siedem podstaw Bitcoin, określając rosnącą liczbę portfeli bitcoinowych, a także wzrost ilości codziennych potwierdzonych transakcji.

Travis Kling, założyciel i dyrektor inwestycyjny Ikigai Asset Management, podobno stwierdził na Cayman Alternative Investment Summit w Grand Cayman: Jest naprawdę duża szansa, że ​​mamy coś lepszego niż złoto. To jak CDS przeciwko nieodpowiedzialności polityki fiskalnej i monetarnej. Jak zauważyła CNN, Kling nie zgadza się z obecną sytuacją zadłużenia na świecie i sposobem, w jaki banki centralne wspierały wzrost. Dług publiczny w Stanach Zjednoczonych zbliża się obecnie do 22 trylionów USD, a Rezerwa Federalna nie może już dłużej obniżać stóp procentowych – przepis, który wielu uważa za prowadzący do kolejnej globalnej recesji finansowej.

 

 

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Polub nas:

You may also like